Obiekt Puchacz SPA jest położony 100 metrów od brzegu morza i 1 km od latarni morskiej.
Niechorze to miejscowość w północno-zachodniej Polsce. Jest jednym z chętniej odwiedzanych kurortów w województwie zachodniopomorskim, atrakcyjnie położonym pomiędzy piaszczystą plażą a jeziorem Liwia Łuża oraz między Kołobrzegiem i Dziwnowem.
Oprócz pięknej plaży, dostępu do objętego ochroną rezerwatową jeziora Liwia Łuża, turystów każdego roku przyciągają atrakcje nadmorskiego letniska i przyjemny mikroklimat Wybrzeża Rewalskiego. W centrum kurortu znajduje się plac Foki Depki z pomnikiem foki, która wyjątkowo upodobała sobie niechorską plażę i w latach 2005–2007 była jedyną dziko żyjącą foką w tym rejonie Bałtyku.
Atrakcje Niechorza i okolic:
- Niechorze – słynie z latarni morskiej oraz unikalnego Parku Miniatur Latarni Morskich. Można tu obejrzeć 29 latarni morskich, zarówno czynnych, jak i historycznych w skali 1:10. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć obiekty, które nie są dostępne do zwiedzania lub popadły w ruinę. Latarnia morska w Niechorzu jest położona 9 km na wschód od Pobierowa i jest udostępniona do zwiedzania. Została zbudowana ponad 150 lat temu, sięga 45 m wysokości. Jej światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich.
- Motylarnia i Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu – nieopodal latarni morskiej jest miejsce, gdzie można podziwiać swobodnie latające motyle z najbardziej egzotycznych zakątków świata. Zobaczymy tu np. najpopularniejszego w Afryce – Monarchę czy Blue Morpho z tropikalnych lasów Ameryki Łacińskiej. Muzeum Rybołówstwa powstałe w 1994 roku z inicjatywy lokalnej ludności szerzy wiedzę o miejscowej kulturze rybackiej. To idealne miejsce dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o rybołówstwie i ciekawie spędzić wolny czas.
- Trzęsacz – niewielka nadmorska miejscowość posiada ewenement na europejską skalę! Są nim ruiny kościoła św. Mikołaja w Trzęsaczu. Pozostałości gotyckich murów stoją na klifie pochłanianym przez morze. Pierwsza ściana kościoła runęła do Bałtyku w 1901 roku, następnie morze kontynuowało dzieło zniszczenia. Kościół w Trzęsaczu jest czołową atrakcją polskiego wybrzeża. To trzeba zobaczyć nad Bałtykiem! Imponujący widok na pozostałości gotyckiej świątyni oraz morze bałtyckie rozpościera się z platformy widokowej w Trzęsaczu, która powstała w 2009 roku przy okazji kolejnego umacniania brzegu, by chronić zabytkowe szczątki kościoła św. Mikołaja.
- Strzelnica i Magiczny Domek w Pobierowie – świetna zabawa dla całej rodziny. W strzelnicy Gwiazda Szeryfa można odbyć szybką podróż w czasie i przenosząc się do świata szeryfów i rewolwerowców, przez chwilę poczuć się jak bohater westernu. W magicznym domku można spacerować po suficie, oglądać meble przymocowane do podłogi, znajdującej się nad nami i sprawdzić jak dobrze ma się nasza równowaga. Ciekawa atrakcja dla dzieci, ale i dorośli będą się świetnie bawić.
- Park Przyjaciół Pustkowa – zlokalizowany nad samym brzegiem Bałtyku, chętnie odwiedzany przez turystów i mieszkańców. Pozwala wypocząć w otoczeniu pięknych roślin. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw. W jednym miejscu ułożenie kostki brukowej obrazuje układ słoneczny. Poszczególne części są podświetlane po zmroku.
- Rewal – oferuje sporo możliwości na spędzenie aktywnego czasu na świeżym powietrzu. Jedną z nich jest Soleo Mini Golf w Rewalu – atrakcja dla dzieci i dorosłych, która nie wymaga umiejętności sportowych, aby świetnie się bawić. Magiczny labirynt w polu kukurydzy w Rewalu łączy świat wirtualny z aktywnym wypoczynkiem na powietrzu. Gra terenowa polega na przemierzeniu trasy na planszy, którą jest labirynt w polu kukurydzy. Zabawa spodoba się dzieciom i dorosłym. Park Linowy Gibon – atrakcja dla osób spragnionych ekstremalnych przygód. Jest tutaj 9 tras o zróżnicowanych poziomach trudności, 2 trasy szkoleniowe i 129 różnorodnych przeszkód. Znajdziemy też stanowisko do gry w bule oraz siłownię na świeżym powietrzu. Nad wszystkim czuwają wykwalifikowani szkoleniowcy. Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu – muzeum prezentuje modele i historię pociągów z całego świata, od najstarszych parowozów po nowoczesne cuda techniki. Znajduje się tutaj prawie 1000 zabytkowych i współczesnych modeli lokomotyw oraz wagonów.
- Nadmorska Kolej Wąskotorowa – kursuje na 2 trasach, na odcinku pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą. Przecina 3 gminy powiatu gryfickiego: Gryfice, Karnice i Rewal, a łączna długość trasy wynosi 39,5 km. Kolej posiada odnowione wagony z ogrzewaniem i toaletami.
- Szlaki rowerowe i turystyczne: Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Szlak Pobrzeża Rewalskiego, Letniskowy Szlak Pobierowa, Zachodni Szlak Łącznikowy – doskonale sprawdzą się dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Można wybrać się na piesze wędrówki bądź wycieczki rowerowe.