Hotel położony pomiędzy zabytkowym centrum Liberca i stokiem narciarskim.
Liberec to miasto w północnych Czechach, w Sudetach Zachodnich, u stóp Ještěd (1012 m n.p.m.), nad Nysą Łużycką. Ze Szklarskiej Poręby jest tu niecałe 60 kilometrów.
Liberec to ośrodek sportów zimowych z wieloma trasami narciarskimi i kompleksem skoczni, na których kiedyś organizowano Puchar Świata. Nie będą się tu z pewnością nudzić miłośnicy chodzenia po górach. W mieście znajdują się dwa aquaparki, w lecie można skorzystać także z odkrytego basenu Vápenka i otoczonego lasem kąpieliska Lesní koupaliště.
Warte uwagi jest też centrum Liberca – rynek z ratuszem i kolorowymi kamieniczkami, XVIII-wieczny pałac, imponujący budynek dawnej łaźni miejskiej. Liberec to też mnóstwo przepięknych, zabytkowych willi, otoczonych zadbanymi ogrodami. Znajdziemy je głównie przy ulicy Masaryka.
W Libercu nie brakuje też innych atrakcji. To między innymi Muzeum Techniki, Muzeum Północnoczeskie z kolekcją dzieł sztuki, ogród botaniczny. Dzieci ucieszą się z wizyty w zoo czy trzypoziomowym parku dinozaurów.
Atrakcje Liberca:
- Ještěd – widoczny z każdego miejsca w Libercu szczyt ciężko przegapić. Turyści, którzy nie są fanami sportów zimowych ani wałęsania się po górskich szlakach, mogą dojechać najpierw tramwajem do podnóża góry, a potem kolejką gondolową prosto na szczyt. Nagrodą jest widok panoramy miasta. Na szczycie zbudowano w latach 70. charakterystyczny hotel z nadajnikiem telewizyjnym.
- Ratusz – obecny neorenesansowy budynek ratusza wzniesiono w II połowie XIX wieku, kiedy poprzedni stał się za mały dla rozrastającego się Liberca. Architekt Franz Neumann wzorował się na projekcie wiedeńskiego ratusza. Wzniesiony na planie kwadratu, nad wejściem posiada balkon, z którego przemawiało wielu polityków: cesarz Austro-Węgier Franciszek Józef, czescy prezydenci – Edvard Beneš i Vaclav Havel i… Adolf Hitler. Duże wrażenie robią wnętrza ratusza: imponująca klatka schodowa, witraże w oknach, sala posiedzeń z rzeźbionymi w drewnie meblami.
- Łaźnie miejskie – budynek wzniesiono w 1902 roku. Podobnie jak ratusz zaprojektowany został przez wiedeńskiego architekta, tym razem Petra Branga. Łaźnie nazwano imieniem cesarza Franciszka Józefa, który 4 lata przed zakończeniem ich budowy obchodził 50-lecie panowania. Nie oszczędzano na zdobieniach ani elementach wykończenia, dzięki czemu budynek robi spore wrażenie. Łaźnie mieściły się tutaj do 1990 roku. Obecnie w budynku można podziwiać galerię sztuki ze zbiorami pochodzącymi z całej Europy.
- Aquaparki – jedno jest pewne: wielbiciele pływania i wodnych zabaw nie będą narzekać w Libercu na nudę. Pierwszy obiekt, Bazén Liberec, posiada 3 baseny, 3 zjeżdżalnie, sauny, wieżę nurkową, jacuzzi. Centrum Babylon to z kolei największy w całych Czechach aquapark, w dodatku z oryginalnym designem, którego inspiracją były książki Juliusza Verne’a. Babylon to także inne atrakcje: lunapark, kręgle, kino 4D, interaktywne centrum zabawy i nauki iQPARK.