Hotel jest położony w centrum Kołobrzegu, 300 m od plaży i 150 m od parku.
Kołobrzeg to jedno z najbardziej znanych miast uzdrowiskowych nad polskim morzem. Posiada wyjątkowy mikroklimat, czyste powietrze, źródła solankowe i złoża borowiny. Malownicze krajobrazy oraz tutejsza flora i fauna niezmiennie zachwycają przez cały rok. Dzięki temu Kołobrzeg stanowi świetną i cenioną lokalizację na wypoczynek i odnowę. Fani sportów wodnych mogą skorzystać m.in. z oferty szkółek windsurfingu.
Kołobrzeg jest aktualnie czwartym największym miastem województwa zachodniopomorskiego. Leży w dolinie rzeki Parsęty, która oddziela Wybrzeże Słowińskie od Wybrzeża Trzebiatowskiego. Był jedną z najstarszych osad na Pomorzu Zachodnim. Niestety 95% miasta uległo zniszczeniu w wyniku bitwy o Kołobrzeg w 1945 roku. W 1967 roku Kołobrzeg otrzymał formalnie status uzdrowiska, choć pierwszy zakład leczniczy powstał tu już w 1803 roku.
Atrakcje Kołobrzegu:
-
Ekopark Wschodni – wyjątkowo atrakcyjna część wybrzeża. Różnorodny przyrodniczo teren jest położony bezpośrednio wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Przebiega przezeń niebieski szlak turystyczny. W lesie znajdują się liczne tereny podmokłe, pomniki przyrody oraz trasy piesze i rowerowe.
-
Latarnia morska – architektoniczna wizytówka miasta. Latarnia w Kołobrzegu powstała w 1945 roku w miejscu dawnej latarni w forcie Ujście. Jej wysokość wynosi 26 metrów. Z budowli można podziwiać piękną panoramę okolicy i morza. Światło latarni widoczne jest z 30 km.
-
Molo – jedno z najbardziej znanych w Polsce. Ma 220 metrów długości i oferuje przepiękny widok na morski horyzont. Tutaj można przywitać i pożegnać się z Bałtykiem. Z mola w każdą stronę wiedzie nadmorska promenada.
-
Ratusz neogotycki z XIX w. – centrum nowej „starówki” Kołobrzegu. Wyglądem przypomina średniowieczny zamek z wieżami i strzelniczymi blankami. Wewnątrz znajduje się Galeria Sztuki Współczesnej, w podziemiach o gotyckich sklepieniach mieści się kawiarnia, wokół sporo punktów gastronomicznych. Centrum Kołobrzegu zachowało zabytkowy układ ulic, ale architektura jedynie udaje starą zabudowę.
-
Fortyfikacje twierdzy – znajdują się w różnych miejscach miasta. Kołobrzeg od XVII do XIX wieku miał charakter miasta-twierdzy. Wówczas zbudowano największe fortyfikacje. Również w czasie II wojny światowej Kołobrzeg pełnił rolę obronną.
-
Muzeum Oręża Polskiego – istnieje od 1963 r. Są w nim prezentowane unikalne i bogate zbiory militariów, od czasów wczesnego średniowiecza do współczesności, ułożone w porządku chronologicznym.