Wybierz daty pobytu i pokój
Obiekt zweryfikowany
Obiekt Sichlański Dworek & SPA spełnia standardy Triverna
Oferta Zwrot na Środki Triverna. Bez obaw planuj wyjazd dzięki pewności, że możesz odwołać rezerwację bez podawania przyczyny.
Sylwester:
Sichlański Dworek & SPA to stylowy obiekt z rodzinną atmosferą w samym sercu Podhala. Możecie się tutaj spodziewać tradycyjnej polskiej gościnności, regionalnych smaków i urokliwych podhalańskich akcentów. To wyjątkowe miejsce na wypoczynek w Tatrach – blisko szlaków górskich oraz stoków narciarskich. Łatwo stąd dojechać zarówno do Zakopanego i Krupówek, jak i do Białki Tatrzańskiej i na termy.
Sichlański Dworek oferuje 2-osobowe pokoje klasy standard i deluxe oraz jeszcze bardziej komfortowe 2-pokojowe apartamenty. Wnętrza są urządzone klasycznie, z nowoczesnymi elementami nawiązującymi do Podhala. Wyposażono je w meble z litego drewna. Przez okna widać majestatyczne góry lub ogród. W każdym pokoju na gości czeka czajnik i powitalny zestaw kawy i herbaty, jest telewizor, a w łazience suszarka do włosów. Dodatkowo pokoje deluxe oraz apartamenty wyposażono w lodówki, sejfy i podgrzewaną podłogę.
Dworkową restaurację wyróżniają klimatyczne wnętrza oraz regionalne przysmaki z bogatego menu. Potrawy są przygotowywane z ekologicznych produktów i oparte na tradycyjnych recepturach. Specjalnością są dania z jagnięciny (np. pierogi jagnięce z sosem borowikowym). Śniadanie przygotowywane jest w formie bogatego bufetu z góralskimi akcentami, a obiadokolacja jest serwowana wraz z deserem i kompotem. Przyjemnym miejscem jest nastrojowa sala kominkowa.
W Sichlańskim Dworku znajduje się kameralna strefa SPA z sauną suchą, łaźnią parową i 5-osobowym jacuzzi z hydromasażem. To miejsce, w którym można się zregenerować po górskich wędrówkach lub szusowaniu na stoku. Sauna i łaźnia idealnie relaksują, a jacuzzi odpręża. W ofercie są również różnego rodzaju masaże.
W pobliżu Sichlańskiego Dworku funkcjonuje wiele stoków narciarskich. Spełniają one oczekiwania zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych zawodników. Najbliższe stacje narciarskie to Hajduk w Murzasichlu, Małe Ciche, Rusiń-SKI oraz Kotelnica Białczańska, Czarna Góra, Polana Szymoszkowa. Łatwo stąd wybrać się na tatrzańskie wędrówki, na przykład nad Morskie Oko, na Giewont, Murowaniec czy do Doliny Chochołowskiej. Warto także skorzystać z dobrodziejstwa wód termalnych w Termach Bania lub innym kąpielisku termalnym.
W cenie otrzymujesz:
Doba hotelowa
16:00 - 11:00Oferta nie zawiera:
Warunki rezygnacji
18-20 m2
maks. 2 osoby
+ 1 dostawka
25 m2
maks. 2 osoby
+ 1 dostawka
Murzasichle to przyjemna miejscowość, by wypocząć na Podhalu. Jest położone u stóp Tatr, w sąsiedztwie wyciągów narciarskich, basenów termalnych, Tatrzańskiego Parku Narodowego, atrakcyjnych szlaków turystycznych, a także zabytków. Lubiący zwiedzać znajdą w okolicy muzea, zabytki szlaku architektury drewnianej, wiekowe kościoły. Wszystkich oczaruje piękno przyrody i wspaniałe krajobrazy.
Murzasichle jest doskonałym miejscem dla początkujących narciarzy. Znajduje się tu kilka wyciągów orczykowych, stoki są stosunkowo łagodnie nachylone, liczą do 350 metrów długości, co daje możliwość swobodnego szlifowania umiejętności. Bardziej zaawansowani miłośnicy sportów zimowych mogą bez trudu dojechać do położonej 4 km na wschód miejscowości Małe Ciche, w której znajduje się większy kompleks narciarski (trasy zjazdowe do 1250 m). Jeszcze więcej tras zjazdowych czeka w sąsiednich Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, a z drugiej strony w Zakopanem.
Co robić w Murzasichlu? Latem Murzasichle jest dobrym punktem wypadowym do pieszych wycieczek w Tatry. Znajdujące się najbliżej wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego to Brzeziny (2,5 km), Toporowa Cyrhla (3,7 km), Jaszczurówka (5,3 km) oraz Kuźnice (8 km). Dalej można z nich wędrować m. in. na Halę Gąsienicową, Kopieniec, Polanę Olczyską czy Halę Kondratową. W okolicy Murzasichla znajdują się także ścieżki spacerowe i trasy rowerowe (m. in. ścieżka przez Budzów Wierch, Galicową Grapę i do Małego Cichego).
Atrakcją architektoniczną Murzasichla jest drewniany kościół Najświętszej Marii Panny Królowej. Został wybudowany przez mieszkańców w stylu zakopiańskim w 1955 r. Tryptyk znajdujący się w ołtarzu głównym jest kopią XIII-wiecznego tryptyku z Opatówki, został poświęcony przez kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Murzasichle sąsiaduje z Zakopanem – niekwestionowaną stolicą polskich Tatr. Duży ośrodek sportów zimowych w każdej porze roku przyciąga turystów. Przyjezdni cieszą się majestatem górskich grani i spacerami po szlakach z pięknymi widokami. Pobyt w Zakopanem i Murzasichlu wyróżniają także wyraziste tradycje i liczne atrakcje turystyczne. Także atrakcje dla dzieci. Pod Tatrami nie można się nudzić.
Pierwsi turyści zaczęli przyjeżdżać do Zakopanego 150 lat temu. Wówczas miejscowość w niczym nie przypominała tej dzisiejszej. Nie było hoteli, restauracji, wyciągów, dróg, rowerów – Górale dopiero uczyli się, jak podejmować gości. Niepowtarzalne krajobrazy, bliskość gór oraz ciekawość lokalnej kultury sprawiły, że potok przyjezdnych zwiększał się z każdym rokiem. Zakopane szybko zaczęło się rozwijać, a otwarte tereny zabudowywać. Wytyczano też spacerowe szlaki turystyczne. W 1933 roku Zakopane, już jako znany kurort międzywojennej Polski, otrzymało prawa miejskie i stało się najwyżej położonym miastem w kraju. Obecnie oferta rozrywkowo-kulturalno-kulinarna dla osób odwiedzających Podhale jest bardzo bogata. Zakopane wciąż przyciąga turystów i stanowi doskonałą bazę do wyjść w góry. Istnieje tutaj cała sieć znakowanych szlaków pieszych o różnym stopniu trudności.
Atrakcje Zakopanego:
Zapisz się na newsletter i zyskaj!
Najlepsze oferty, podróżnicze inspiracje, prezenty na urodziny.