Strona główna
Hotele: Murzasichle
Sichlański Dworek & SPA

Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.

Sichlański Dworek & SPA 

Murzasichle, Małopolskie

Wybierz daty pobytu i pokój

krok 1. Wybierz datę przyjazdu
krok 2. Wybierz datę wyjazdu
krok 3. Wybierz pokój
Sichlański Dworek & SPA jest malowniczo położony w sercu Podhala
Opis
Jak dojechać?
Opinie
Zobacz podobne obiekty
Mercure Szczyrk Resort
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 559
za noc za pokój 2-os.
PINEA Resort Pobierowo
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 1 dzień
od 199
za noc za pokój 2-os.
Geovita Dźwirzyno
2 posiłki w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 3 dni
od 179
za noc za pokój 2-os.
Puchacz SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 1 dzień
od 169
za noc za pokój 2-os.
Wave Międzyzdroje Resort & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 499
za noc za pokój 2-os.
Hotel Roberts Port Lake Resort & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 2 dni
od 369
za noc za pokój 2-os.

Opis:

Udogodnienia w obiekcie:

JacuzziJacuzzi
SPASPA
SaunaSauna
WellnessWellness
Bar / restauracjaBar / restauracja
Sala zabaw dla dzieciSala zabaw dla dzieci
Ogród / ParkOgród / Park
Plac zabaw dla dzieciPlac zabaw dla dzieci
Pobyt z pupilemPobyt z pupilem
ParkingParking
Płatność kartąPłatność kartą

Lokalizacja:

Sichlański Dworek & SPA mieści się w Murzasichlu – u stóp Tatr, nieopodal Poronina, Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej.

Atrakcje:

Murzasichle to przyjemna miejscowość, by wypocząć na Podhalu. Jest położone u stóp Tatr, w sąsiedztwie wyciągów narciarskich, basenów termalnych, Tatrzańskiego Parku Narodowego, atrakcyjnych szlaków turystycznych, a także zabytków. Lubiący zwiedzać znajdą w okolicy muzea, zabytki szlaku architektury drewnianej, wiekowe kościoły. Wszystkich oczaruje piękno przyrody i wspaniałe krajobrazy.

Murzasichle jest doskonałym miejscem dla początkujących narciarzy. Znajduje się tu kilka wyciągów orczykowych, stoki są stosunkowo łagodnie nachylone, liczą do 350 metrów długości, co daje możliwość swobodnego szlifowania umiejętności. Bardziej zaawansowani miłośnicy sportów zimowych mogą bez trudu dojechać do położonej 4 km na wschód miejscowości Małe Ciche, w której znajduje się większy kompleks narciarski (trasy zjazdowe do 1250 m). Jeszcze więcej tras zjazdowych czeka w sąsiednich Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, a z drugiej strony w Zakopanem.

Co robić w Murzasichlu? Latem Murzasichle jest dobrym punktem wypadowym do pieszych wycieczek w Tatry. Znajdujące się najbliżej wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego to Brzeziny (2,5 km), Toporowa Cyrhla (3,7 km), Jaszczurówka (5,3 km) oraz Kuźnice (8 km). Dalej można z nich wędrować m. in. na Halę Gąsienicową, Kopieniec, Polanę Olczyską czy Halę Kondratową. W okolicy Murzasichla znajdują się także ścieżki spacerowe i trasy rowerowe (m. in. ścieżka przez Budzów Wierch, Galicową Grapę i do Małego Cichego).

Atrakcją architektoniczną Murzasichla jest drewniany kościół Najświętszej Marii Panny Królowej. Został wybudowany przez mieszkańców w stylu zakopiańskim w 1955 r. Tryptyk znajdujący się w ołtarzu głównym jest kopią XIII-wiecznego tryptyku z Opatówki, został poświęcony przez kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Murzasichle sąsiaduje z Zakopanem – niekwestionowaną stolicą polskich Tatr. Duży ośrodek sportów zimowych w każdej porze roku przyciąga turystów. Przyjezdni cieszą się majestatem górskich grani i spacerami po szlakach z pięknymi widokami. Pobyt w Zakopanem i Murzasichlu wyróżniają także wyraziste tradycje i liczne atrakcje turystyczne. Także atrakcje dla dzieci. Pod Tatrami nie można się nudzić.

Pierwsi turyści zaczęli przyjeżdżać do Zakopanego 150 lat temu. Wówczas miejscowość w niczym nie przypominała tej dzisiejszej. Nie było hoteli, restauracji, wyciągów, dróg, rowerów – Górale dopiero uczyli się, jak podejmować gości. Niepowtarzalne krajobrazy, bliskość gór oraz ciekawość lokalnej kultury sprawiły, że potok przyjezdnych zwiększał się z każdym rokiem. Zakopane szybko zaczęło się rozwijać, a otwarte tereny zabudowywać. Wytyczano też spacerowe szlaki turystyczne. W 1933 roku Zakopane, już jako znany kurort międzywojennej Polski, otrzymało prawa miejskie i stało się najwyżej położonym miastem w kraju. Obecnie oferta rozrywkowo-kulturalno-kulinarna dla osób odwiedzających Podhale jest bardzo bogata. Zakopane wciąż przyciąga turystów i stanowi doskonałą bazę do wyjść w góry. Istnieje tutaj cała sieć znakowanych szlaków pieszych o różnym stopniu trudności.

Atrakcje Zakopanego:

  • Krupówki – najbardziej znana ulica Zakopanego i całego Podhala. Mieszczą się tu zabytkowe budynki, liczne restauracje i atrakcje turystyczne. Spacerując po Krupówkach, warto zwrócić uwagę na historyczny budynek Dworca Tatrzańskiego. Niegdyś znajdowała się tu najważniejsza kulturalna placówka Zakopanego. Występowali tu m.in. Ignacy Jan Paderewski, Henryk Sienkiewicz, Helena Modrzejewska. Najnowszą atrakcją jest nowoczesne muzeum iluzji przy Dworcu Tatrzańskim
  • Muzeum Tatrzańskie – także znajduje się przy Krupówkach. Urokliwy budynek z XIX wieku sąsiaduje z Dworcem Tatrzańskim. Muzeum prezentuje kolekcje skał i minerałów oraz flory i fauny Tatr. Zobaczymy tu też dzieła sztuki i obiekty etnograficzne typowe dla Podhala
  • Gubałówka – najbardziej znany punkt widokowy na Tatry w Polsce. Grzbiet zamyka Zakopane od północy i oferuje fantastyczne panoramy. Na górę można wejść pieszo lub wjechać kolejką. Znajdziemy tam liczne punkty gastronomiczne i usługowe. Na dzieci też czeka mnóstwo atrakcji. Gry, zabawy, słodkości. Przygotowano także plażę z leżakami i widokiem na Tatry
  • Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego – nowoczesne miejsce edukacyjne. Bezpłatny i atrakcyjny sposób edukowania o przyrodzie Tatr. Znajduje się tu największa w Polsce makieta Tatr, sztuczna jaskinia, dioramy, kino 4D oraz sala odkryć. To świetna atrakcja dla dzieci
  • Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku – najbardziej malowniczy cmentarz w Polsce. Mieszczą się tutaj oryginalne i niepowtarzalne nagrobki. Jest ważny nie tylko jako pierwszy zakopiański cmentarz. Zabytkowa nekropolia inspiruje, by zapoznać się z interesującymi biografiami. Pochowano tutaj osoby w różny sposób związane z Zakopanem, jego kulturą, rozwojem turystyki. Znajdziemy tu nazwiska tych, którzy dbali o bezpieczeństwo i przyrodę Tatr. Tych, którzy nie bali się marzyć
  • Kaplica na Jaszczurówce – drewniane arcydzieło stylu zakopiańskiego. Świątynię zaprojektował Stanisław Witkiewicz w pierwszych latach XX wieku. Kaplica znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, w dzielnicy zwanej Cyrhla
  • Kasprowy Wierch – najczęściej odwiedzana góra w Tatrach. Jej popularność wynika z możliwości wjazdu na szczyt słynną kolejką linową. Trasa ma ponad 4 km długości, kolejka działa przez cały rok (poza okresami przeglądów technicznych). Wywozi turystów na wysokość 1959 m n.p.m., 26 m poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu. Doświadczymy tam fantastycznych widoków. W budynku górnej stacji kolejki znajduje się restauracja – to najwyżej położona restauracja w Polsce. Wagoniki startują z Kuźnic (1027 m n.p.m.), przesiadka odbywa się na Myślenickich Turniach (1352 m n.p.m.)
  • Morskie Oko – najpopularniejszy cel tatrzańskich wycieczek. Być w Tatrach i nie widzieć Morskiego Oka, to jak w Rzymie nie zobaczyć papieża. Tak mawiał słynny malarz i miłośnik Tatr Walery Eljasz-Radzikowski. Zjawiskowo położone wysokogórskie jezioro otaczają majestatyczne szczyty. Krajobraz zapiera dech w piersiach. Nad brzegiem jeziora jest położone schronisko górskie. Prawie do samego celu prowadzi wygodna asfaltowa droga. Można tutaj dotrzeć nawet z dzieckiem w wózku.
  • Atrakcje dla dzieci w Zakopanem – co robić z dziećmi w Zakopanem, gdy pada deszcz? Odwiedźcie miejsca dedykowane najmłodszym. Są wśród nich m.in. Illusion House Zakopane, sala zabaw Park Harnasia przy Krupówkach, Termy Zakopiańskie z basenami wypełnionymi ciepłą wodą, linowy plac zabaw Naboo, grawitacyjna zjeżdżalnia pontonowa na Gubałówce, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, Dom do góry nogami czy przyjazne dzieciom muzeum Be Happy.

Jak dojechać?

Samochód

Jadąc na południe DK 47, czyli popularną „Zakopianką”, należy skręcić na rondzie w Poroninie w DW 961 w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej. Przejechawszy 3,4 km, należy skręcić w prawo na Murzasichle w ul. Kośne Hamry, która przejdzie w docelową ul. Sądelską. Sichlański Dworek znajduje się niemal tuż po wjeździe do Murzasichla po prawej stronie.

Odległość od Warszawy – 400 km, Krakowa – 100 km, Zakopanego – 10 km.

Pociąg i autobus

Sichlański Dworek & SPA mieści się 200 m od przystanku autobusowego Murzasichle Dolne. Można tutaj dojechać z Poronina bądź Zakopanego busem jadącym w kierunku Małego Cichego. Do Poronina dojeżdża kolej z północy Polski.

Adres

Sichlański Dworek & SPA
ul. Sądelska 8B
34-531 Murzasichle

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

Sichlański Dworek
Sądelska 8B
34-531 Murzasichle
NIP: 7361443308
Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Jeżeli chcesz zmienić swoje ustawienia dotyczące plików cookies, kliknij [tutaj], aby otworzyć banner z ustawieniami.