Strona główna
Hotele: Ustroń
SPA Hotel Diament & Wellness Ustroń

Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.

SPA Hotel Diament & Wellness Ustroń ****

Ustroń, Śląskie

Wybierz daty pobytu i pokój

krok 1. Wybierz datę przyjazdu
krok 2. Wybierz datę wyjazdu
krok 3. Wybierz pokój
SPA Hotel Diament to luksusowy hotel położony w centrum uzdrowiska
Opis
Jak dojechać?
Opinie
Zobacz podobne obiekty
Evita Hotel & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 3 dni
od 339
za noc za pokój 2-os.
Baltic Plaza mediSPA&fit
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 409
za noc za pokój 2-os.
Willa Tatrzańska Hotel & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 1 dzień
od 369
za noc za pokój 2-os.
Hotel Roberts Port Lake Resort & SPA
Śniadanie w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 3 dni
od 299
za noc za pokój 2-os.
Hotel Skal
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 239
za noc za pokój 2-os.
Mielno Hotel Boutique
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 179
za noc za pokój 2-os.

Opis:

Udogodnienia w hotelu:

Basen krytyBasen kryty
Brodzik dla dzieciBrodzik dla dzieci
JacuzziJacuzzi
SPASPA
SaunaSauna
MasażeMasaże
WellnessWellness
Zabiegi odnowy biologicznejZabiegi odnowy biologicznej
RestauracjaRestauracja
BarBar
Sala zabaw dla dzieciSala zabaw dla dzieci
Animacje dla dzieciAnimacje dla dzieci
Ogród / ParkOgród / Park
Plac zabaw dla dzieciPlac zabaw dla dzieci
SiłowniaSiłownia
Salka fitnessSalka fitness
KlimatyzacjaKlimatyzacja
WindaWinda
Dla niepełnosprawnychDla niepełnosprawnych
Parking monitorowanyParking monitorowany
ParkingParking
Płatność kartąPłatność kartą

Lokalizacja:

Hotel z malowniczym widokiem na Czantorię, w bliskiej odległości od centrum Ustronia i licznych beskidzkich atrakcji.

Atrakcje:

Ustroń to znane i cenione uzdrowisko położone w Beskidzie Śląskim, przy granicy z Czechami, u stóp Równicy (884,6 m n.p.m.) oraz Czantorii Wielkiej (995 m n.p.m.). Brzegi płynącej przez miasto Wisły są popularnym miejscem spacerów oraz relaksu mieszkańców i turystów na świeżym powietrzu.
Ustroń to świetne miejsce dla aktywnych. Amatorzy sportów zimowych znajdą tutaj trzy ośrodki narciarskie: na Czantorii Wielkiej, Czantorii Małej (866 m n.p.m.) i Palenicy, z trasami o zróżnicowanym stopniu trudności. Wielbiciele górskich wędrówek mają do dyspozycji m.in. przebiegający tędy Główny Szlak Beskidzki, transgraniczną Ścieżkę Rycerską i dodatkowe szlaki wytyczone przez samo miasto (np. Miejski, Zabytkowy, Widokowy, Sanatoryjny).

Centrum Ustronia wyznacza rynek z muszlą koncertową i zabytkowym, XIX-wiecznym ratuszem z siedzibą władz miejskich. Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym ze źródłem Zygmunt mieści się po drugiej stronie Wisły, przy ulicy Sanatoryjnej.

Atrakcje Ustronia:

  • Czantoria Wielka – ten liczący 995 m n.p.m. szczyt wyznacza dwie granice: między Polską i Czechami oraz zlewiskami Wisły i Odry. To jedno z najpopularniejszych wzniesień w Beskidach ze względu na wyciąg krzesełkowy z Ustronia i wieżę widokową, która znajduje się już po czeskiej stronie. Wyciąg na Czantorię nie dojeżdża bezpośrednio na szczyt, lecz na Polanę Stokłosica, gdzie oprócz ławek, knajpek i straganów znajduje się świetna atrakcja Ustronia dla dzieci – letni tor saneczkowy. Wieża widokowa na Czantorii wznosi się na wysokość 29 metrów, dzięki czemu jest świetnym punktem obserwacyjnym Beskidów.
    Z Czantorią wiąże się legenda o śpiących rycerzach – obrońcach Śląska, którzy z 300 końmi we wnętrzu góry czekają, by pomóc Śląskowi. Stąd też nazwa 20-kilometrowej Ścieżki Rycerskiej.
  • Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu – świetne miejsce na rodzinną wycieczkę. W parku na zboczach Równicy żyje wiele gatunków zwierząt: jelenie, żubry, muflony, sarny, żbiki. Zwierzęta poruszają się swobodnie, nie są zamknięte w klatkach, dzięki czemu przy odrobinie szczęścia możemy je dotknąć, a nawet nakarmić. W parku warto zobaczyć też sokolarnię i sowiarnię (prawie jak w Hogwarcie!), gdzie są organizowane fascynujące pokazy ptaków.
  • Muzeum Regionalne Stara Zagroda – muzeum mieści się nieopodal rynku w Ustroniu, w odtworzonej chacie z oryginalnymi elementami z XVIII wieku. Prezentuje kulturę ludową Śląska Cieszyńskiego i daje obraz tego, jak wyglądało życie codzienne w beskidzkiej wsi.
  • Źródła wód leczniczych – oprócz źródła pod Pijalnią Wód w Ustroniu można odwiedzić dwa inne: Żelaziste i Karola. Ten, kto chce do nich dotrzeć, powinien przejść czerwonym szlakiem spacerowym – Szlakiem Źródlanym, który zaczyna się przy Urzędzie Miasta.
  • Muzeum Ustrońskie – w przeszłości Ustroń był miastem hutniczym, co wiązało się z odkrytymi tutaj rudami żelaza. Obecnie w budynku dyrekcji dawnej Huty Klemens mieści się muzeum, które przybliża nie tylko przemysłowo-hutniczą, ale też uzdrowiskową historię miasta. Warto zwrócić uwagę także na wystawę etnograficzną z przedmiotami życia codziennego ustronian, a prawdziwą gratką dla dzieci i dla dorosłych jest kolekcja dawnych zabawek.
  • Atrakcje Ustronia dla dzieci – w Ustroniu nie brakuje atrakcji dla najmłodszych. Oprócz letniego toru saneczkowego i Leśnego Parku Niespodzianek warto zabrać pociechy do Parku Linowego FunTour na Równicy, Parku Ruchomych Dinozaurów i Owadów, bawialni Figle Migle i na plac zabaw w Parku Kościuszki w samym centrum miasta. Bardzo przyjemnym miejscem, nie tylko dla dzieci, jest też staw przy ulicy 3 Maja, po którym można popływać rowerkami.

Jak dojechać?

Samochód

Do Ustronia można dojechać drogą nr 81 z Katowic. Po wjeździe do miejscowości należy trzymać się głównej drogi (ul. Katowicka i Katowicka II), należy skręcić w lewo w ul. Andrzeja Brody (ok. 7 km od wjazdu do Ustronia), której należy się trzymać przez ok. 2 km, a następnie skręcić w prawo w ul. Sanatoryjną. SPA Hotel Diament znajduje się po lewej stronie drogi.

Odległość od Katowic to ok. 80 km, od Krakowa - 125 km, od Wrocławia - 240 km, a od Warszawy - 375 km.

Pociąg i autobus

Do Ustronia można dojechać pociągami Kolei Śląskich m.in. z Katowic. Należy wysiąść na stacji Ustroń Zdrój, która znajduje się ok. 1,7 km od SPA Hotel Diament.

Adres

SPA Hotel Diament & Wellness Ustroń
ul. Zdrojowa 3
43-450 Ustroń

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

Hotele Diament SA
Jarosława Dąbrowskiego 50
44-100 Gliwice
NIP: 6450000606

Informacja dla konsumentów:

Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Hotele Diament SA, Jarosława Dąbrowskiego 50, 44-100 Gliwice, NIP: 6450000606

Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest SPA Hotel Diament & Wellness Ustroń. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpływu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

Techniczny proces płatności realizowany jest przez zewnętrznych operatorów płatności, na zasadach opisanych ich regulaminami. Operatorzy płatności są odpowiedzialni za jego realizację oraz rozpatrywanie reklamacji użytkowników. W przypadku problemów z procesem płatności użytkownik może też zwrócić się o wsparcie do Biura Obsługi Klienta Triverna, celem uzyskania pomocy. Po pomyślnym opłaceniu usługi hotelowej przy wykorzystaniu technicznych funkcjonalności zapewnianych przez operatorów płatności lub korzystania ze Środków Triverna, płatność taka jest otrzymywana przez Triverna i przekazywana do Hotelu i w tym zakresie podmiotem odpowiedzialnym za proces płatności i reklamacje jest Triverna. Prosimy o przekazywanie reklamacji na adres: reklamacje@triverna.pl.

Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności.