Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.
Wybierz daty pobytu i pokój
Rowy to nadmorska miejscowość letniskowa położona pomiędzy brzegiem Morza Bałtyckiego i jeziorem Gardno. Znajduje się na słynącym z wydm pięknym Wybrzeżu Słowińskim, 20 km na wschód od Ustki. Natura utworzyła tutaj wyjątkowo atrakcyjną linię brzegową – na zachód od Rowów występuje wybrzeże klifowe, a na wschód ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego.
W średniowieczu Rowy zamieszkiwała wyłącznie ludność słowińska, po której została unikalna architektura. Ostatnie kazanie w języku słowińskim w miejscowym kościele wygłoszono jednak wraz z końcem XVIII wieku. Przez lata Rowy były osadą rybacką, obecnie są cenionym letniskiem z dwoma strzeżonymi kąpieliskami (Rowy Zachód i Rowy Wschód).
Na zachodnim brzegu jeziora Gardno powstała wieża widokowa, która umożliwia obserwację ptactwa i życia na wodach przybrzeżnego zbiornika. Od Morza Bałtyckiego oddziela je piaszczysta mierzeja. Jezioro Gardno stwarza idealne warunki dla miłośników windsurfingu, żeglarzy i wędkarzy i jego okolica staje się coraz bardziej popularna. Zbiornik w całości wchodzi w skład Słowińskiego Parku Narodowego.
Słowiński Park Narodowy słynie z unikalnych w skali Polski wędrujących piaszczystych wydm, pięknych plaż, torfowisk, moren i mierzei. Przyroda nieożywiona jest wyjątkowym skarbem tego obszaru. Niemal 54 km2 parku są objęte ochroną ścisłą, duża jego część jest udostępniona do zwiedzania i rekreacji.
Czołowe atrakcje turystyczne Słowińskiego Parku Narodowego:
Ponadto blisko stąd do pięknej i słynnej Ustki – jednej z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Szczycąca się statusem uzdrowiska Ustka posiada liczne walory lecznicze i wypoczynkowe, słynie z szerokiej i wysoko ocenianej plaży oraz długiej promenady. Wyróżnikiem Ustki jest jej zabudowa związana z morzem: udostępniona do zwiedzania zabytkowa latarnia morska, dawne osiedle rybackie z przełomu wieków, port morski z przystanią żeglarską, falochron wcinający się w morze na około 100 m oraz molo. Wzdłuż portowego kanału stoją galeony – statki, które zabierają wczasowiczów w rejs po morzu. Atrakcją portu jest też nowoczesna kładka, łącząca oba brzegi Słupi. Wieczorem jest widowiskowo iluminowana. W wolnej chwili warto odwiedzić także oryginalne Muzeum Chleba.