Strona główna
Hotele: Busko-Zdrój
Terma Słowacki Resort Medical SPA

Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.

Często rezerwowany

Terma Słowacki Resort Medical SPA ****

Busko-Zdrój, Świętokrzyskie

Wybierz daty pobytu i pokój

krok 1. Wybierz datę przyjazdu
krok 2. Wybierz datę wyjazdu
krok 3. Wybierz pokój
Słowacki to hotel z basenami termalnymi w Busku
Opis
Jak dojechać?
Opinie
Zobacz podobne obiekty
Hotel Roberts Port Lake Resort & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 2 dni
od 369
za noc za pokój 2-os.
Mercure Szczyrk Resort
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 933
za noc za pokój 2-os.
Mazurski Raj Hotel Marina & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 390
za noc za pokój 2-os.
Hotel Aquarion Family & Friends
Śniadanie w cenie
Oferta kończy się za 3 dni
od 435
za noc za pokój 2-os.
Złoty Horyzont Resort Szklarska Poręba
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Oferta kończy się za 2 dni
od 468
za noc za pokój 2-os.
Masuria Hotel & SPA
Śniadanie i obiadokolacja w cenie
Bezpłatna anulacja
Oferta kończy się za 1 dzień
od 329
za noc za pokój 2-os.

Opis:

Udogodnienia w hotelu:

Basen krytyBasen kryty
Basen zewnętrznyBasen zewnętrzny
Brodzik dla dzieciBrodzik dla dzieci
JacuzziJacuzzi
SPASPA
SaunaSauna
MasażeMasaże
WellnessWellness
Zabiegi odnowy biologicznejZabiegi odnowy biologicznej
Bar / restauracjaBar / restauracja
Sala zabaw dla dzieciSala zabaw dla dzieci
SiłowniaSiłownia
Salka fitnessSalka fitness
KlimatyzacjaKlimatyzacja
WindaWinda
Dla niepełnosprawnychDla niepełnosprawnych
ParkingParking
Płatność kartąPłatność kartą
Małpi gajMałpi gaj

Lokalizacja:

Hotel znajduje się 350 m od Parku Zdrojowego i niecałe 2 km od ścisłego centrum Buska-Zdroju. Po drugiej stronie ulicy mieści się sklep spożywczy.

Atrakcje:

Busko-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym w województwie świętokrzyskim. Korzeniami sięga wczesnego średniowiecza, historycznie przynależało do Małopolski i ziemi sandomierskiej. Leży w regionie zwanym Ponidziem, co nawiązuje do przepływającej na południe od Buska malowniczej rzeki Nidy.

Lecznictwo uzdrowiskowe Buska-Zdroju jest oparte na unikalnych wodach mineralnych – solankach siarczkowo-siarkowodorowych. Wody te są stosowane w leczeniu zapalenia stawów, chorób kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej stawów, dyskopatii, rwie kulszowej, niektórych chorobach neurologicznych, stanach pourazowych i pooperacyjnych, w nadciśnieniu tętniczym, zwężeniach naczyń kończyn dolnych i chorobach dermatologicznych.

Rozbudowana oferta Buska-Zdroju i regionu Ponidzia zapewni miłośnikom aktywnego wypoczynku wiele niezapomnianych wrażeń. Turystyka rowerowa i konna, spływy kajakowe, loty paralotniowe, baseny, naturalne kąpieliska czy nordic walking to tylko wybrane propozycje dla amatorów poznawania świata w ruchu. Busko-Zdrój szczyci się ponad 20 kilometrami ścieżek rowerowych zlokalizowanych głównie w obrębie Lasu Winiarskiego. Przez miejscowość przechodzą trzy znakowane szlaki turystyczne, które nadają się do turystyki pieszej, rowerowej oraz biegów narciarskich.

Nie zawiodą się także turyści ceniący spokojniejsze formy wypoczynku. Chwile wytchnienia zapewni park zdrojowy, gdzie w sezonie letnim odbywają się liczne koncerty i imprezy kulturalne. Park Zdrojowy w Busku-Zdroju to idealne miejsce na spacery szczególnie wiosną i latem. Park został podzielony na trzy części. Największą jest ogród łazienkowy o powierzchni 16 hektarów, w którego centrum znajduje się sanatorium Marconi, a przy nim muszla koncertowa. Ogród jest połączony z rynkiem miejskim długą na 850 metrów aleją wysadzoną kasztanowcami. W przyjemny sposób można więc przejść z parku do centrum miasta, gdzie Park Zdrojowy kończy się niewielkim skwerem z fontanną.

Atrakcje w okolicy Buska-Zdroju:

  • Tężnia solankowa w Busku-Zdroju – jedna z największych i najnowocześniejszych tężni solankowych w Polsce, powstała na terenie nowego parku zdrojowego. Ma kształt okręgu o średnicy ok. 72 m i obwodzie ponad 225 m, jej ściany sięgają blisko 10 m wysokości, a na koronie zorganizowano taras widokowy. Obok tężni dom zdrojowy z pijalnią wód, oranżeria, multimedialna fontanna i nowoczesny plac zabaw
  • Spływ kajakowy Nidą – to jedna z największych atrakcji regionu. Pozwala spędzić czas na łonie przyrody i naładować baterie. W okolicy działa kilka przystani kajakowych, wypożyczalnię kajaków i organizatorów spływów znajdziemy nawet w samym Busku-Zdroju
  • Ciuchcia Ponidzie – świętokrzyska kolejka wąskotorowa działająca w sezonie turystycznym od czerwca do września. Jeździ na trasie z Jędrzejowa do Motkowic, a przy stacji w Jędrzejowie można zapoznać się z taborem wąskotorowym nawet po godzinach kursowania kolejki
  • Pińczów – miasteczko malowniczo położone w dolinie Nidy. Zachowało się w nim sporo zabytków, m.in. dawny zespół klasztorny paulinów z trzystuletnim zegarem słonecznym (obecnie mieści Muzeum Regionalne), klasztor na Mirowie z cudownym obrazem MB Mirowskiej, manierystyczna kaplica św. Anny, pałac z XVIII wieku, Stara Synagoga – jedna z najstarszych synagog zachowanych w Polsce (ma ponad 400 lat)
  • Jaskinia Raj – sztandarowa atrakcja województwa świętokrzyskiego, jedna z najpiękniejszych jaskiń Polski. Gromadzi zjawiska krasowe oraz szczątki prehistorycznych zwierząt. Po sąsiedzku znajduje się Centrum Neandertalczyka
  • Zamek królewski w Chęcinach – malowniczo położone na wzgórzu ruiny zamku z XIII/XIV wieku. Zamek był rezydencją królewskich rodzin, królowych i wdów. Mieszkała tu m.in. królowa Bona, z którą jest związana legenda Białej Damy. Obecnie zamek jest udostępniany turystycznie, w cenie biletu można wdrapać się na dwie wieże, z których okolicę można podziwiać z lotu ptaka
  • Muzeum Wsi Kieleckiej – cudowny park etnograficzny w Tokarni. Jego celem jest odtworzenie typowego układu osadniczego wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny. Teren muzeum jest spory i spokojnie można spędzić w nim pół dnia, spacerując między starymi zabudowaniami, młynami, wiatrakami, apteką, szkołą, mieszkaniem lekarza i innymi estetycznie zachowanymi budynkami z drewna. Wiele z nich można zwiedzać wewnątrz
  • Zamek Krzyżtopór (50 km) – niezwykle okazałe i fotogeniczne ruiny.

Jak dojechać?

Samochód

Busko-Zdrój leży przy drodze krajowej nr 73 Kielce - Tarnów. Z Krakowa prowadzi tu natomiast droga nr 776. Jadąc od strony Kielc, należy skręcić w prawo w ul. Widuchowską, następnie znowu w prawo w ul. Partyzantów i w lewo w ul. Grotta. Terma Słowacki Resort Medical SPA znajduje się po prawej stronie tej ulicy.

Odległość od Warszawy to ok. 245 km, od Krakowa – 85 km, od Wrocławia – 385 km.

Pociąg i autobus

Aktualnie do Buska Zdroju nie można dotrzeć koleją, kursują tu jednak połączenia autobusowe z Kielc czy Krakowa. Z dworca autobusowego do Term Słowacki Resort jest niecałe 2 km.

Adres

Terma Słowacki Resort Medical SPA
Ul. Grotta 35
28-100 Busko-Zdrój

Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

Oferta prezentowana przez firmę

Sanatoria Słowacki sp. z o.o.
ul. 1 Maja 33
28-100 Busko-Zdrój
NIP: 6551975373
Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Jeżeli chcesz zmienić swoje ustawienia dotyczące plików cookies, kliknij [tutaj], aby otworzyć banner z ustawieniami.