Opis:
Udogodnienia w obiekcie:
Jacuzzi
SPA
Sauna
Masaże
Wellness
Zabiegi odnowy biologicznej
Bar / restauracja
Kącik zabaw dla dzieci
Plac zabaw dla dzieci
Winda
Parking
Płatność kartąLokalizacja:
White Sails Solina znajduje się na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego. Wystarczy kilka minut spaceru, aby znaleźć się na malowniczej plaży z kąpieliskiem. Obiekt leży w bliskiej odległości od centrum miasta (jedyne 1,5 km), w zacisznej i spokojnej okolicy, gwarantującej wypoczynek i odskocznię od miejskiego zgiełku.
Atrakcje:
Solina to jedna z najbardziej znanych górskich wsi w Polsce. Przez cały rok oferuje turystom wiele atrakcji i możliwości pełnego odpoczynku, zarówno dla aktywnych, jak i tych bardziej stacjonarnych gości. Niewątpliwym atutem miejscowości jest położenie w zróżnicowanym terenie – nad brzegiem Jeziora Solińskiego i w niedużej odległości od słynnych bieszczadzkich połonin.
Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce. Stanowi atrakcję dla osób ceniących wypoczynek i rekreację, spełnia oczekiwania miłośników żeglowania, wędkarstwa, kąpieli i pięknych widoków. Jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji jest zapora wodna w Solinie, która przegrodziła wody Sanu i umożliwiła powstanie jeziora. Konstrukcja liczy 82 m wysokości i 664 m długości. Warto przespacerować się po koronie zapory i podziwiać spektakularną panoramę albo wyjechać nową kolejką gondolową oferującą panoramiczne widoki, jest także możliwość zwiedzenia wnętrza zapory w Solinie.
Atrakcje Bieszczadów:
- Bieszczadzkie połoniny – któż nie słyszał o wysoko położonych łąkach na wysokich szczytach Bieszczadów. Połoniny Wetlińska, Caryńska i Wysoka oraz gniazdo Tarnicy przyciągają piechurów spragnionych pięknych widoków i możliwości obcowania z unikalną przyrodą.
- Cerkwie w Bieszczadach – kilka ocalałych świątyń przypomina o Bojkach – dawnych mieszkańcach regionu, przymusowo wysiedlonych po drugiej wojnie światowej. Warte odwiedzenia drewniane cerkwie znajdziemy m.in. w Smolniku nad Sanem (wpisana na listę UNESCO), w Bystrem i Michniowcu – położone nieopodal Czarnej perełki drewnianej architektury, a także w maleńkiej Górzance.
- Myczkowce – spokojna miejscowość z mniej znaną zaporą na Sanie oraz bardzo ciekawą ekspozycją miniatur drewnianych świątyń z polsko-słowacko-ukraińskiego pogranicza.
- Uherce Mineralne – miejscowość rozsławiają drezyny rowerowe (to najdłuższa trasa drezyn w Polsce) oraz Ursa Maior – browar warzący piwo na skraju Bieszczadów.
- Myczków – utworzono tutaj Muzeum Kultury Bojków, gdzie można zapoznać się ze zwyczajami i tradycjami wcześniejszych mieszkańców tych ziem.
-
Rezerwat Sine Wiry – duży rezerwat przyrody obejmujący przełomowy fragment rzek Soliny i Wetliny z licznymi zespołami roślinnymi oraz urozmaiconą rzeźbą terenu.
- Bieszczadzka kolejka leśna – warto sprawdzić rozkład i choć raz przejechać się kolejką wąskotorową, która powstała ponad sto lat temu do transportu drewna z bieszczadzkich lasów, a dziś jest czołową atrakcją turystyczną. Kolejka kursuje na trasach Majdan – Przysłup oraz Majdan – Balnica.
-
Wyciągi i trasy narciarskie – zimą okolica przyciąga amatorów białego szaleństwa. Do bogatej infrastruktury narciarskiej należą: wyciągi Laworta i Gromadzyń oraz trasy narciarskie o łącznej długości ponad 10 km w Ustrzykach Dolnych (oddalonych o około 20 km), Stacja Narciarska Lesko-Ski na Weremieniu oraz nowa stacja narciarska Bieszczad.ski w Wańkowej.