Chopin Boutique B&B

Oferta kończy się za : 2 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Nocleg
  • Powitalna butelka wody mineralnej
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 11:00

  Oferta nie zawiera

  • Koncert
  • Pozostałe usługi obiektu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  97%
  97 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.4/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Chopin Boutique B&B to stylowy pensjonat w samym sercu stolicy
  • Idealne miejsce dla osób chcących zwiedzić Warszawę
  • W pobliżu znajduje się wiele atrakcji oraz zabytków m.in.: Muzeum F. Chopina, Muzeum Narodowe, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie i więcej
  • W dalszych krokach rezerwacji możliwość dokupienia śniadań w cenie 20 zł za osobę
  • Niemowlęta / dzieci do lat 5 gratis (śpiące z rodzicami)
  • Dostawka dla dzieci w wieku 6-18 lat: 40 zł za dobę (bez wyżywienia)
  • Dostawka dla osoby dorosłej: 80 zł za dobę (bez wyżywienia)
  • Dostawki możliwe tylko w pokoju 2 os. Superior
  • Obiekt nie akceptuje zwierząt domowych

  Opis

  Chopin Boutique Bed&Breakfast to klimatyczny pensjonat położony przy zacisznej bocznej uliczce w centrum stolicy. Kamienica przy Smolnej 14, w której jest zlokalizowany, do dziś uchodzi nadal za jedną z najokazalszych w Warszawie.

  Obiekt wyposażony jest w drewniane podłogi oraz meble z epoki - wykonane przez rzemieślników w czasach gdy powstawała kamienica. Ponieważ w zniszczonej Warszawie nie ostało się wiele mebli, te które stoją w Chopin Boutique B&B przywiezione zostały z innych miast Polski, Czech, a nawet Włoch. Tutaj znajduje się największa w Polsce kolekcja mebli Jindricha Halabaly - słynnego projektanta z Brna.

  Chopin Boutique B&B jest także okazją do poznania nowych trendów slow food. Domowe ciasto, świeże mleko, jajka od zielononóżek, dżemy, powidła i konfitury wytwarzane przez cały zespół, bo sezon na owoce jest krótki, a zapasy trzeba zrobić na cały rok. W sezonie warzywa pochodzą z własnego ogrodu na dachu. Aby warzywa były ECO pensjonat przystąpił do Warszawskiej Kooperatywy Spożywców (Citizen Suported Agriculture). Wspólne śniadania podawane przy długim, wspólnym stole uświetnia świeża, aromatyczna kawa wypalana na miejscu. W nowo otwartej restauracji Filoksenia proponowana jest kuchnia polska, ukraińska, ormiańska oraz żydowska.

  W Chopin Boutique Bed & Breakfast funkcjonuje Salon Chopina, gdzie codziennie odbywają się koncerty fortepianowe wyjątkowych artystów. To okazja by poznać twórczość Fryderyka Chopina przy lampce wina i domowych słodkościach.

  Lokalizacja

  Chopin Boutique Bed & Breakfast jest idealnym miejscem dla wszystkich chcących zwiedzić Warszawę! W pobliżu pensjonatu znajduje się wiele atrakcji oraz zabytków wartych odwiedzenia. Są to między innymi: Muzeum F.Chopina, Muzeum Narodowe, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie, zabytkowe kościoły: Kościół Trzech Krzyży, Kościół Świętego Krzyża, Katedra Warszawska, Stare Miasto. W odległości 50 metrów położona jest ulica Nowy Świat z niezliczoną ilością restauracji, kafejek, barów i sklepów.

  Pomimo sąsiedztwa najważniejszych warszawskich ulic, Chopin Boutique B&B gwarantuje odpoczynek od ulicznego ruchu i hałasów miasta - ulica Smolna odgrodzona jest od najdłuższej ulicy miasta, Alei Jerozolimskich, rzędem budynków i położona w zacisznym miejscu.

  Atrakcje

  Warszawa jest największym miastem w Polsce i posiada także mnóstwo atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: liczne muzea, zamki i pałace, galerie, teatry, kina, centra handlowe, czy kluby.

  Dla tych, którzy zaliczyli już warszawskie TOP 10 atrakcji, tj. Stare Miasto, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki, Wilanów, Stadion Narodowy, Trakt Królewski, Teatr Narodowy, polecamy spacery po urokliwym Mariensztacie, Kościół Wizytek - jeden z nielicznych niezniszczonych w czasie wojny, ulice Starej Pragi wraz z Pomnikiem Praskiej Kapeli Podwórkowej i wiele innych ciekawych miejsc.

  Jak dojechać?

  Samochód

  W Warszawie najlepiej kierować się Alejami Jerozolimskimi na Rondo de Gaulle'a. Tam należy skręcić w ul. Nowy Świat w kierunku Starego Miasta i od razu w prawo w ul. Smolną.

  Pociąg i autobus

  Warszawa posiada dobre połączenia kolejowe z resztą kraju. Od dworca Warszawa Centralna Boutique Bed & Breakfast dzieli niecałe 2 km. Odległość tę można pokonać taksówką lub dowolnym tramwajem (kierunek Praga), należy wysiąść na przestanku Muzeum Narodowe.

  Adres

  • Chopin Boutique B&B
  • ul. Smolna 14/6
  • 00-375Warszawa
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Jarosław Chołodecki
  • ul. Smolna 14 lok. 7
  • 00-375Warszawa
  • NIP: 8522203806
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  97%
  97 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.4/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Świetna lokalizacja umożliwia dogodne poruszanie się po Warszawie. Pokój rzeczywiście był przyjemnie i wygodnie urządzony. Śniadania były smaczne, przygotowane w formie "szwedzkiego stołu".

  Hanna 2014-12-15

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Udogodnienia: