Hotel Podewils Zamek Rycerski w Krągu***

Oferta kończy się za : 3 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Cena w Triverna
  Cena w hotelu
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania w formie bufetu szwedzkiego w godz.8:00-10:00
  • Codzienne obiadokolacje serwowane (3-dniowe menu) w godz.17:00-20:00
  • Korzystanie z sali fitness, tenisa stołowego, piłkarzyków, kijów do nordic walkingu
  • Dostęp do leżaków na terenie obiektu
  • Dostęp do placu zabaw oraz sali zabaw dla dzieci
  • Wypożyczenie rowerów turystycznych na godzinę (raz na pobyt)
  • Wypożyczenie sprzętu pływającego na godzinę (raz na pobyt)
  • Wypożyczenie sprzętu wędkarskiego na godzinę (raz na pobyt)
  • Godzinna gra w bilard (raz na pobyt)
  • Bezpłatny parking (dla jednego samochodu)
  • Podatek VAT
  • Internet Wi-Fi
  • Doba hotelowa: 15:00 - 11:00

  Oferta nie zawiera

  • Napoje do kolacji
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  100%
  100 % użytkowników rekomenduje obiekt
  4.8/5
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Pobyt 2 dzieci GRATIS! Jedno niemowlę/dziecko poniżej 4 lat śpiące na łóżku z rodzicami + dziecko do 12 lat na dostawce (przy wyborze w systemie)
  • Hotel w zamku rycerskim, bezpośrednio nad jeziorem
  • Dostęp do plaży oraz leżaków
  • W pakiecie możliwość korzystania z sali fitness, tenisa stołowego, piłkarzyków
  • W ofercie codzienne śniadania (bufet, w godz. 8:00-10:00) oraz obiadokolacje (serwowane z 3-daniowego menu, w godz. 17:00-20:00)
  • Dostęp do sali i placu zabaw dla dzieci oraz kąpieliska
  • Niemowlęta / dzieci poniżej 4 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 4-10 lat: gratis (przy wyborze dostawki w systemie)
  • Dostawka dla osoby powyżej 10 lat: 115 zł (za dobę, ze śniadaniem i obiadokolacją)
  • Możliwość udostępnienia łóżeczka niemowlęcego 50 zł/doba
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 80 zł za dobę)
  • Monitorowany, zamknięty parking: bezpłatnie (dla jednego samochodu)
  • Minimalna długość pobytu: 3 dni (2 noclegi)

  Opis

  Hotel Podewils znajduje się w okazałym zamku rycerskim nad Jeziorem Zamkowym. Zamek jest otoczony rozległym zabytkowym parkiem i starym, ozdobnym murem z kamienia. Gotyckie piwnice zamkowe pamiętają początek XV wieku, bryła zamku jest renesansowa, a kondygnacje były wielokrotnie przebudowywane, obecnie zapewniając gościom hotelowym odpowiedni komfort. Liczne detale w wystroju pokoi przypominają, że mieszkamy w rezydencji rycerskiej.

  W ofercie hotelu znajdują się nowoczesne pokoje jednoosobowe oraz dwuosobowe z pojedynczymi łóżkami, a także apartamenty z podwójnym łożem, dekorowanym w stylu iście zamkowym. W niektórych apartamentach część sypialna została utworzona w baszcie zamkowej. Przez okna można podziwiać piękny park, a za dodatkową opłatą dostępne są pokoje z widokiem na jezioro. W pokojach jest telewizja satelitarna oraz mini bar, bezprzewodowy internet działa w całym obiekcie. W łazienkach znajdują się zestawy ręczników, kosmetyków hotelowych oraz suszarki do włosów.

  Restauracja Rycerska kusi tarasem i pięknym widokiem na jezioro. Szczyci się rodzinną atmosferą przy przytulnym kominku, miłą i dyskretną obsługą oraz zamkową kuchnią, która satysfakcjonuje wielu gości. Jej popisowymi przysmakami są deser rycerski oraz szarlotka prosto z pieca. W hotelu znajdują się także drink bar oraz kawiarnia na tarasie.

  Urządzony w zamku rycerskim Hotel Podewils oferuje wiele dla szukających relaksu oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Można korzystać z zamkowej sauny oraz leczniczych i relaksacyjnych masaży, z sali fitness, tenisa stołowego, piłkarzyków, spacerować po parku lub leśną drogą wokół jeziora. Nad Jeziorem Zamkowym zorganizowano plażę, pomost, kąpielisko. Przy ładnej pogodzie można rozłożyć się na wygodnych leżakach czy tekowych fotelach oraz sięgnąć po sprzęt pływający (łódki, rowery wodne i kajak). Gdy pogoda nie sprzyja, można zaszyć się z książką w zacisznym kącie zamkowej biblioteki lub przysłuchiwać się dźwiękom wydawanym przez fortepian marki Bechstein udostępniany w Sali Koncertowej. Miłośnikom ruchu na świeżym powietrzu są wypożyczane rowery turystyczne oraz profesjonalne kije Nordic Walking. Jezioro Zamkowe przyciąga wędkarzy – wędkarstwo można uprawiać już z pomostu odległego kilkanaście metrów od zamku.

  Najmłodsi goście mogą szaleć w jeziornym kąpielisku, na placu zabaw, w sali zabaw dla dzieci lub w rozległym parku. Przygotowano udogodnienia dla dzieci w wyposażeniu pokoi i restauracji, a także specjalne menu.

  Hotel posiada windę i umożliwia pobyt ze zwierzętami domowymi.

  Lokalizacja

  Hotel Podewils w Zamku Rycerskim w Krągu jest usytuowany nad brzegiem Jeziora Zamkowego, w połowie drogi między Koszalinem i Słupskiem, 30 km od brzegu Morza Bałtyckiego

  Atrakcje

  Krąg rozłożył się w krainie lasów, jezior i zalesionych wzniesień. To właśnie tutaj w 1414 roku, pomiędzy dwoma jeziorami, powstał zamek gotycki. Z tamtego okresu do dziś przetrwały piwnice z trzema strzelnicami nadziemnymi we wschodniej ścianie zamku. Wyższe kondygnacje były przebudowywane w dobie renesansu i kolejnych epokach. Zabytkowy zamek jest uważany za jedno z najciekawszych nowożytnych założeń rezydencjonalnych na Pomorzu.

  Przed zamkiem znajduje się barokowy kościół z XVI/XVII wieku, do którego została dobudowana kaplica grobowa rodu Podewilsów – pochowano w niej dawnych właścicieli zamku. Kościół posiada bogaty wystrój, a jego wyposażenie jest utrzymane w duchu niderlandzkiego manieryzmu. Można podziwiać okazałe sarkofagi oraz interesujące epitafia członków rycerskiego rodu.

  Kompleks zamkowy jest bez wątpienia największą zabytkową atrakcją Krągu, jednak nie jedyną, przyciągającą turystów. Nieopodal znajduje się udostępniana przyjezdnym stadnina koni oraz unikalne w skali kraju saunarium, oferujące beczki kąpielowe oraz sauny, w tym saunę na jeziorze. Krąg stanowi znaczący ośrodek turystyczny Wysoczyzny Polanowskiej, zwanej także Krainą pięciu jezior. 600 metrów od zamku przepływa rzeka Grabowa , na której utworzono oznakowaną 11-kilometrową trasę spływu kajakowego.

  Do Krągu nie dociera zgiełk wielkiego miasta, jednak do bliższych ośrodków cywilizacji nie jest daleko – Koszalin znajduje się 40 km na zachód, Słupsk 45 km na północny wschód, kaszubskie Miastko 40 km na południe, a Bytów 60 km na wschód.

  W zasięgu krótkiego dojazdu samochodem są dostępne nadmorskie kurorty – do Darłowa jest 35 km, do Mielna i Unieścia 50 km, do Dąbek 40 km, a do Ustki nieco ponad 50 km. Każda z tych miejscowości umożliwia wypoczynek na piaszczystej bałtyckiej plaży, bogatą ofertę kulinarną oraz sporo atrakcji turystycznych.

  Szukającym miejsc zabytkowych, poza Koszalinem, polecamy udanie się do miasteczka Bobolice (35 km). To wprawdzie nie te ze Szlaku Orlich Gniazd, które słyną z odbudowanego zamku kazimierzowskiego, jednak tutejsze także wiele widziały. Bobolice w województwie zachodniopomorskim przez wieki leżały na szlaku łączącym Wielkopolskę z Kołobrzegiem, już w 1340 roku osada otrzymała prawa miejskie, prawo bicia własnej monety, budowy fosy, młynów oraz spławu drewna. Katastrofami w historii miasta były pożar z 1800 roku, noc kryształowa z 1938 oraz wkroczenie Armii Czerwonej, podczas którego zabudowa miasta została zniszczona w 75%. Ocalały neogotycki kościół, prawosławna cerkiew wraz z cmentarzem z XVI wieku, cmentarz ewangelicki, dwa średniowieczne grodziska oraz część domów konstrukcji ryglowej z XVIII i XIX wieku.

  W Koszalinie zaś warto zorientować się w aktualnej ofercie kulturalnej – największego w Polsce zadaszonego amfiteatru, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego czy festiwali filmowych, kabaretowych, jazzowych. Atrakcjami miasta są ponadto tramwaj wodny, zabytkowa wieża widokowa, koszalińska kolej wąskotorowa oraz Skansen Kultury Jameńskiej, upamiętniający mieszkańców dwóch nieistniejących podkoszalińskich wsi, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu do Niemiec, a po których pozostało niepowtarzalnie dekorowane wyposażenie domów i zagród.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Krąg znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 205. Dojeżdżając DK 11 lub DK 25, należy w Bobolicach odbić na północny wschód w drogę nr 205, która doprowadzi do samego Krągu. Hotel Podewils stoi po lewej stronie, za centrum miejscowości.

  Odległość od Warszawy – 500 km, Krakowa – 630 km, Poznania – 240 km, Bydgoszczy – 180 km.

  Pociąg i autobus

  Tory kolejowe zostały rozebrane, ale w Krągu znajduje się przystanek komunikacji autobusowej. Szukając połączenia, należy pamiętać, że to Krąg w gminie Polanów.

  Adres

  • Hotel Podewils Zamek Rycerski w Krągu
  • Krąg 16
  • 76-010 Polanów
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Informacja dla konsumentów

  Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Hotel Podewils Sp. z o.o., Krąg 16, 76-010 Polanów, NIP: 9290100914

  Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Hotel Podewils Zamek Rycerski w Krągu. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

  Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpływu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

  Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

  Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

  Hotel spełnia kryteria