Pałac Komierowo

Oferta kończy się za : 6 godz.
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Możliwość anulowania do 7 dni przed przyjazdem
  • Codzienne śniadania (w godz. 8:00-10:00)
  • Dostęp do sauny, jacuzzi, sali fitness i siłowni zewnętrznej
  • Bezpłatny parking
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta Zwrot na środki Triverna:

  • W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem Użytkownik otrzyma Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji.
  • W przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 7 dni przed przyjazdem lub niewykorzystania pobytu Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  • W przypadku opłacenia 25% wartości rezerwacji pozostałe 75% należy opłacić do 10 dni przed terminem przyjazdu.
  • W przypadku nieopłacenia pełnej wartości rezerwacji do 10 dni przed przyjazdem, rezerwacja zostaje anulowana, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  • Środki Triverna otrzymane w wyniku anulowania rezerwacji można wykorzystać na rezerwację we wszystkich Hotelach biorących udział w akcji Zwrot na Środki, w terminie 365 dni od dnia anulowania rezerwacji.
  • Środki Triverna nie podlegają wymianie na gotówkę.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  100%
  100 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.8/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Zobacz też ofertę: Oferta bezzwrotna, niższe ceny

  • do 7 dni przed przyjazdem możesz bezkosztowo anulować rezerwację i otrzymać Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji
  • wystarczy, że opłacisz 25% wartości rezerwacji w momencie jej dokonywania
  • środki będą widoczne na Twoim koncie użytkownika w serwisie Triverna
  • na wykorzystanie Środków Triverna masz aż 365 dni

  Poznaj szczegóły oferty Zwrot na Środki Triverna

  Warto wiedzieć

  • Luksusowy hotel butikowy w pałacu otoczonym parkiem
  • Hotel w malowniczym Krajeńskim Parku Krajobrazowym
  • W ofercie dostęp do eleganckiej strefy SPA (sauna, jacuzzi), sali fitness oraz zewnętrznej siłowni
  • Sauna i jacuzzi czynne w godz. 10-20
  • W pakiecie codzienne śniadania serwowane od godz. 8:00 do 10:00
  • Bezpłatny dostęp do internetu
  • W pokojach Superior i Deluxe jest klimatyzacja
  • Hotel jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych
  • Niemowlęta / dzieci do lat 3 gratis (śpiące na łóżku z rodzicami)
  • Dostawki dla dzieci w pokojach Deluxe w wieku 3-16 lat: 173,50 zł/doba (ze świadczeniami)
  • Dostawki dla osób w pokojach Deluxe powyżej 16 lat: 197 zł/doba (ze świadczeniami)
  • Bezpłatny parking
  • Obiekt akceptuje zwierzęta: 50 zł/doba

  Opis

  Pałac Komierowo to komfortowy i bezpieczny wypoczynek dla lubiących luksus. Rodzina Komierowskich odzyskała swój historyczny pałac i poddawszy go starannej, 5-letniej rewitalizacji, przywróciła rezydencji pełną świetność. We wnętrzach wymieniono niemal wszystko, stawiając na wysoką jakość materiałów oraz luksusowe wyposażenie. W chłodne dni do relaksu zaprasza rozpalony kominek, a szukający ciszy i pełnego spokoju, mogą wypłynąć łódką na środek stawu. Komierowo znajduje się na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Posiadłość jest rozległa – pałac otacza 16 ha parków oraz 4 ha stawów, dających możliwość spokojnego uprawiania aktywności fizycznych. Rezerwacja 10 pokoi na trzy dni pozwala cieszyć się pałacem na wyłączność.

  W historycznych wnętrzach po generalnym remoncie stworzono nowoczesne pokoje z unikalnym wystrojem oraz wyposażeniem najwyższej jakości. Zapewniają komfort i poczucie bezpieczeństwa. Pomieszczenia mają wiele udogodnień, pokoje superior i delux są klimatyzowane.

  Hotel butikowy w pałacu Komierowo, choć jest kameralny, przygotował aż trzy sale restauracyjne, serwujące wykwintne i estetycznie podane dania. Restauracja zaprasza na śniadania od godz. 8:00 do 10:00. Z większości wnętrz, także restauracyjnych, rozpościera się kojący widok na stawy, drzewa, parkowe alejki.

  Pałac Komierowo ma zróżnicowaną ofertę dla osób aktywnych, dbających o kondycję fizyczną. Do dyspozycji Gości jest sala z wyjściem na taras i widokiem na stawy, wyposażona w bieżnię, orbitrek, ławeczkę, rower i inne akcesoria jak piłki, hantle, maty, terabandy stanowiące zaplecze do wykonania codziennego treningu. Przygotowano tutaj pobyty dla uprawiających jogę czy marzących o uzyskaniu smukłej sylwetki, polepszeniu samopoczucia, oczyszczeniu i nabraniu nowej energii. W turnusach odchudzających biorą udział dietetyk i trener personalny. Zielone przestrzenie wokół pałacu są doskonałym miejscem do organizacji różnego rodzaju gier i zabaw. Parkowe ścieżki biegnące pomiędzy stawami to znakomite miejsce do joggingu czy nordic walking. Kije do nordic walking dostępne są w recepcji pałacu.

  Oferta zawiera dostęp do strefy SPA (sauna, jacuzzi), sali fitness oraz zewnętrznej siłowni. By umilić gościom czas spędzony w Borach Tucholskich, zaaranżowano przestrzeń odnowy biologicznej, w której znajdują się najważniejsze elementy hotelowego SPA. W ramach strefy wellness oferowana jest regenerująca sesja w saunie suchej lub odprężającą kąpiel w jacuzzi. Nowoczesna przeszklona sauna posiada widok na park i zapewnia dodatkowy relaks w wyjątkowym otoczeniu natury. W XVII-wiecznym pałacowym przyziemiu utworzono salon masażu, gdzie surowe mury, naturalny kamień i punktowe oświetlenie tworzą atmosferę intymności i sprzyjają odprężeniu. Pozostałe pomieszczenia części SPA położone są nieco wyżej, w przeszklonej części pałacu. Roztacza się z nich piękny widok na tereny parkowe.

  Pałac Komierowo jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych oraz przyjazny zwierzętom.

  Lokalizacja

  Pałac Komierowo znajduje się w Krajeńskim Parku Krajobrazowym, w okolicy Borów Tucholskich, 50 km na północ od Bydgoszczy, nieopodal Sępólna Krajeńskiego.

  Atrakcje

  Pałac Komierowo położony jest w otoczeniu lasów i jezior na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się jedynie 11 km od największego w Polsce Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie, nieopodal doliny Brdy oraz licznych jezior: Sępoleńskiego (10 km), Lutowskiego (17 km), Mochel (15 km) i innych. Bory Tucholskie w 2010 roku zostały wpisane na listę rezerwatów biosfery i włączone tym samym do światowej sieci ochrony w ramach programu UNESCO MaB.

  Komierowo to miejscowość położona na historycznych dobrach rodziny Komierowskich, której udało się odzyskać zespół pałacowy wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Wpis dotyczy pałacu przebudowanego w duchu klasycystycznym w latach 1924-1929, parku, oficyny oraz kuźni z 1919 roku.

  Rodzina Komierowskich swoje dzieje wywodzi od legendarnego protoplasty rodu, rycerza, który dotarł do Polski z Czech w orszaku czeskiej księżniczki Dobrawy, w 965 roku przybyłej na dwór księcia Mieszka I, aby go poślubić. Ów rycerz, za zasługi dla księcia, otrzymał w darze ziemie na Pomorzu, dzisiejsze miejscowości Komierowo i Włościbórz. Od tego czasu przez prawie tysiąc lat rodzina nieprzerwanie zamieszkiwała Komierowo, od którego z czasem przyjęła nazwisko, czyniąc miejscowość główną siedzibę rodu. Z opinii Macieja Rydla, badacza dziejów ziemiaństwa polskiego, wynika, że Komierowo jest osadą pozostającą najdłużej w rękach jednej rodziny szlacheckiej w Polsce. Członkowie rodziny upatrują źródła wielowiekowego trwania w Komierowie, w wyjątkowej jak na polskie warunki zasadzie minoratu, czyli dziedziczenia przez najmłodszego potomka męskiego w rodzie. Ostatni przedwojenny właściciel Tomasz Komierowski (1885-1939) zamordowany przez Niemców w pierwszych dniach wojny przebudował pałac do obecnej, klasycystycznej postaci. Syn Tomasza – Andrzej Komierowski (1926-1994) jako nastoletni chłopiec musiał opuścić pałac, który został przejęty przez hitlerowców. Rodzina straciła majątek dopiero w czasie II wojny światowej, gdy z dóbr komierowskich wyrzuciły ją wojska niemieckie, a po wojnie skonfiskowały władze PRL. W 2003 roku zrujnowany pałac od Skarbu Państwa odkupiła mazowiecka linia rodu. Rodzina wiele lat starała się o finansowe wsparcie Państwa na odbudowę pałacu, jednak nie otrzymawszy go, sfinansowała ją z własnych środków, przywracając miejsce do pełnej świetności.

  Najbliższą większą miejscowością jest Sępólno Krajeńskie, przyjemnie położone nad jeziorem. Dookoła miasteczka rozciągają się malownicze lasy, w jego centrum zaś znajdują się sklepy, punkty usługowe oraz ośrodki turystyczne. Nad jeziorem zorganizowano plażę miejską, kąpielisko, wypożyczalnie sprzętu wodnego, molo spacerowe oraz przystań żeglarską.

  Pałac Komierowo to idealny punkt startowy dla rowerowych i pieszych wycieczek po malowniczym terenie Krajny. Na gości hotelu czekają rowery dla dzieci i dorosłych. W okolicy wyznakowano czerwony szlak rowerowy Sępólno Krajeńskie-Więcbork oraz szlaki piesze: niebieski szlak Sępólno Krajeńskie-Pruszcz (im. gen. J. Komierowskiego), czarny szlak Sępólno Krajeńskie-Lutówko, zielony szlak Jastrzębiec-Sępólno Krajeńskie („Męczęństwa Krajan”), żółty szlak Sępólno Krajeńskie-Płocicz („Akademicki”) oraz czerwony Sępólno Krajeńskie-Kamień Krajeński („Rycerza Bossuty”), nawiązujący do protoplasty rodu Komierowskich.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Pałac Komierowo znajduje się w rozległym majątku przy drodze krajowej nr 25 z Bydgoszczy do Człuchowa. Jadąc od strony Bydgoszczy, w miejscowości Przepałkowo, 10 km przed Sępólnem Krajeńskim, należy skręcić w prawo. Hotel znajduje się 1,5 km dalej w pałacu po prawej stronie drogi.

  Odległość od Warszawy – 300 km, Krakowa – 510 km, Poznania – 180 km, Bydgoszczy – 50 km.

  Pociąg i autobus

  Najbliższy dworzec PKS znajduje się w Sępólnie Krajeńskim (12 km), oferuje połączenia autobusowe z Bydgoszczą i Chojnicami.

  Adres

  • Pałac Komierowo
  • Komierowo 1
  • 89-400Komierowo
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Pałac Komierowo Komfit Sp. z o.o. Sp. K.
  • Tomice, ul. Europejska 4
  • 05-532Baniocha
  • NIP: 1231384515
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  100%
  100 % użytkowników rekomenduje obiekt
  9.8/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria