Ibis Styles Bielsko-Biała***

Oferta kończy się za : 2 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Cena w Triverna
  Cena w hotelu
  Oszczędzasz
  Oferta kończy się za 2 dni Po tym czasie oferta może nie być dostępna lub jej cena może wzrosnąć.

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania w formie bufetu
  • Codziennie serwowane obiadokolacje
  • Rabat 10% do restauracji Magura (zniżka nie obejmuje alkoholi)
  • Do dyspozycji gości game room z piłkarzykami i xboxem na rodzinne popołudnie (zgodnie z dostępnością)
  • Parking
  • Dostęp do Internetu
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna

  Zobacz też ofertę: Pobyt ze śniadaniami i obiadokolacjami, oferta zwrotna

  Warto wiedzieć

  • Wygodny hotel w centrum miasta, u podnóża Beskidów
  • Klimatyzowane pokoje w typie Superior
  • Hotel posiada restaurację oraz drink bar
  • Hotel zaopatrzony w windę i przystosowany dla osób niepełnosprawnych
  • W pakiecie codzienne śniadania oraz obiadokolacje
  • Niemowlę / dziecko poniżej 3 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Brak dostawek
  • Możliwość zakwaterowania w pokojach maksymalnie 4-os.
  • W pokoju rodzinnym 2+2 dzieci w wieku 3-16 lat śpią na rozkładanej sofie
  • Bezpłatne łóżeczka niemowlęce (do zarezerwowania w drugim kroku rezerwacji)
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 35 zł za dobę)
  • Bezpłatny parking dla użytkowników Triverny

  Opis

  Ibis Styles to marka wyróżniająca się niepowtarzalnym stylem oraz zapewniająca najwyższy standard zgodny z siecią Accorhotels. Wyjątkowy element dekoracji hotelu stanowi Fiat 126p, przypominający, że to właśnie w tym mieście do 2000 roku produkowano te samochody. Hotel Ibis Styles Bielsko-Biała*** leży u podnóża Beskidów, w odległości ok. 3 km od głównego dworca kolejowego i dworca autobusowego. Doskonała lokalizacja hotelu przy drodze łączącej Katowice z Żywcem oraz w niewielkiej odległości od obwodnicy Bielska-Białej gwarantują łatwy dojazd i wygodne podróżowanie po regionie w celach służbowych bądź turystycznych.

  Hotel ibis Styles to największy obiekt w Bielsku-Białej. Na Gości czekają komfortowo wyposażone pokoje, posiadające dostęp do bezprzewodowego Internetu, telewizji SAT oraz wody butelkowanej. Pokoje typu Superior dodatkowo wyposażone są w klimatyzację oraz zestawy do parzenia kawy i herbaty. W pokojach mogą mieszkać po dwie osoby dorosłe, w pokoju rodzinnym dwoje dorosłych i dwoje dzieci na rozkładanej sofie.

  Na Gości czeka powitalna lemoniada. Dla wszystkich gości zapewniany jest bogaty bufet śniadaniowy w godzinach 6:30-10:00 (pon - pt) oraz 7:00-11:00 (sb - nd) wliczony w cenę pokoju. Obiadokolacja jest serwowana lub w formie grilla. Przez cały dzień – od południa do późnego wieczora można korzystać z oferty Restauracji Magura. Restauracja czynna od 14:00-22:00.

  Hotel posiada duży parking, mieszczący ponad 80 samochodów, który dla Gości Triverny dostępny jest bezpłatnie.

  Lokalizacja

  Hotel znajduje się w zachodniej części Bielska-Białej, nieopodal drogi S1 oraz dzielnicy Straconka, która stanowi świetny punkt rozpoczęcia pieszych wycieczek w Beskid Mały

  Atrakcje

  Bielsko-Biała to miasto o bardzo ciekawej historii, którą chce przedstawić przybywającym. W miejscowości zorganizowano sieć krajoznawczych szlaków pieszych, zapoznających z rozmaitymi wątkami rozwoju miasta, jego przemysłem i przedsiębiorczymi mieszkańcami. W Bielsku-Białej dostępne są liczne placówki muzealne, także oferujące zajęcia warsztatowe. W przestrzeni miejskiej warto wypatrywać postaci z ulubionych kreskówek, które powstały w tutejszym Studiu Filmów Rysunkowych. Miasto sławi także fabryka Fiata, w której do 2000 roku produkowano samochody, a później podzespoły samochodowe.

  Dwuczłonowa nazwa miasta obowiązuje od 1951 roku, kiedy to doszło do formalnego połączenia leżącego na Śląsku Cieszyńskim przemysłowego i dobrze się rozwijającego Bielska oraz małopolskiej Białej, którą charakteryzowała wyraźnie niższa i skromniejsza zabudowa. Realnie oba organizmy miejskie blisko współpracowały ze sobą znacznie wcześniej. Miejscowości oddzielała rzeka Biała, która przepływa przez środek obecnego miasta. Bielsko-Biała do dziś pozostaje ważnym ośrodkiem handlowym regionu.

  Bielsko-Biała to świetna baza wypadowa, by ruszyć w góry:

  • Na Szyndzielnię i Klimczoka – czerwonym szlakiem lub całoroczną gondolą. Szyndzielnia to najbardziej na północ wysunięty beskidzki tysięcznik, administracyjnie znajdujący się w granicach Bielska-Białej. Na szczyt prowadzi kilka szlaków pieszych, a podejście można skrócić wyjeżdżając koleją linową o długości 1810 m, której górna stacja znajduje się na wysokości ponad 958 metrów. Stąd już niedaleko na szczyt, a po drodze wieża widokowa i schronisko górskie. Klimczok to kolejny, jeszcze wyższy, szczyt na południe od Szyndzielni.
  • Na Błatnię – z Bielska lub z sąsiedniego Jaworza można dojść żółtym szlakiem na widokowy szczyt, przy którym przycupnęło kolejne przyjemne schronisko górskie. Z Błatni łatwo wejść na Klimczoka i Szyndzielnię lub zejść do Brennej.
  • Na Magurkę Wilkowicką – dwa szlaki piesze (żółty i zielony) prowadzą ze Straconki (dzielnicy Bielska-Białej) do schroniska na Magurce Wilkowickiej. Z innych stron dochodzą jeszcze szlaki niebieski, czerwony i czarny, dlatego przy schronisku mamy do czynienia z prawdziwym pięciostykiem szlaków – wszystkimi kolorami używanymi do znakowania tras w polskich górach.
  • Na Mały Szlak Beskidzki – w Straconce rozpoczyna się długodystansowy szlak, który wiedzie przez Beskid Mały, Beskid Średni i Beskid Wyspowy. Od Bielska-Białej prowadzi przez zróżnicowane i widokowe części Beskidu Małego w kierunku wschodnim, schodząc do doliny Skawy, za nią podąża północną częścią Beskidu Średniego, przez Myślenice aż do Kasiny, od której przez Lubogoszcz i Mszanę Dolną wiedzie na ostatni szczyt na swej trasie – Luboń Wielki z kameralnym, zabytkowym schroniskiem.
  • Do Szczyrku na narty – na południe od Bielska-Białej znajduje się jeden z bardziej znanych polskich ośrodków narciarskich. Dodatkowo na górujące nad doliną zbocza góry Skrzyczne można wyjechać wyciągiem także w ciepłych miesiącach roku.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Hotel Ibis Styles położony jest w zachodniej części Bielska-Białej, przy DK 52. Jadąc od północy, minąwszy Stadion Miejski, należy jeszcze trochę jechać na południe ul. Żywiecką i przed dużym skrzyżowaniem z ul. Bora-Komorowskiego, skręcić w lewo na hotelowy parking.

  Odległość od Warszawy – 360 km, Krakowa – 90 km, Wrocławia – 240 km.

  Pociąg i autobus

  Miasto Bielsko-Biała jest dobrze skomunikowane z wieloma miejscowościami, szczególnie południowej Polski. Dworzec autobusowy i kolejowy mieszczą się w bielskiej części miasta, z której komunikacja miejska jeździ do części bialskiej, w której znajduje się hotel. Odległość od dworców wynosi 4 km.

  Adres

  • Ibis Styles Bielsko-Biała
  • ul. Żywiecka 93
  • 43-300 Bielsko-Biała
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Opinię może dodać wyłącznie osoba, która zarezerwowała i zrealizowała pobyt w obiekcie za pośrednictwem Triverna.pl. Dzięki temu mamy pewność, że opinie rzetelnie opisują pobyt w obiekcie.

  Opinie prezentujemy dla hoteli, które zostały ocenione przez naszych użytkowników co najmniej 3 razy.

  Informacja dla konsumentów

  Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: DeSilva Górny Śląsk Sp. z o.o., ul. Józefa Lompy 33, 46-300 Olesno, NIP: 5761582509

  Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Ibis Styles Bielsko-Biała. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

  Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpłwu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

  Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

  Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

  Hotel spełnia kryteria