Hotel Korana****

Oferta kończy się za : 2 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Cena w Triverna
  Cena w hotelu
  Oszczędzasz
  Oferta kończy się za 2 dni Po tym czasie oferta może nie być dostępna lub jej cena może wzrosnąć.

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania
  • Dostęp do basenu i sauny (w godzinach otwarcia)
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 10:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna

  Warto wiedzieć

  • Hotel położony nad rzeką w zielonym centrum Karlovaca
  • Basen i sauna w cenie
  • W pakiecie codzienne śniadania serwowane od godz. 7:00 do 10:30
  • Bezpłatny dostęp do internetu
  • Klimatyzowane pomieszczenia
  • Hotel posiada restauracje, drink bar oraz letni taras
  • Obiekt zaopatrzony w windę i przystosowany dla osób niepełnosprawnych
  • Niemowlę / dziecko poniżej 3 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Brak dostawek
  • Możliwość zakwaterowania w pokojach maksymalnie 3-os.
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 60 zł za dobę)
  • Parking dodatkowo płatny - 32 zł/ doba

  Opis

  Hotel Korana – Srakovčić jest pięknie położony w centrum Karlovaca i stanowi wizytówkę miasta. To obiekt z bogatą historią, który został wybrany najlepszym małym hotelem w Chorwacji i otrzymał nagrodę „Kwiat turystyki 2006”. To znakomite miejce na postój w drodze nad wybrzeże Adriatyku oraz doskonała baza wypadowa do zwiedzania wewnętrznej części Chorwacji.

  Pokoje są klimatyzowane i dobrze wyposażone. Każdy posiada łazienkę z wanną, kapciami i szlafrokiem, dostęp do internetu, prywatny mini barek i sejf. W ofercie znajdują się pokoje 2-osobowe typu superior, 2-osobowe z balkonem oraz 3-osobowe. Okna pokoi wychodzą na rzekę, która stanowi atrakcję miasta, lub na porastający jej brzegi park.

  W hotelu znajdują się dwie restauracje, coctail bar oraz taras letni z pięknym widokiem na rzekę. Restauracja serwuje m.in. dania kontynentalnej kuchni chorwackiej. Oferta zawiera codzienne śniadania, serwowane między godziną 7 a 10:30. Restauracja oferuje menu dla dzieci.

  Hotel jest klimatyzowany, posiada windę oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Dla Gości przygotowano strefę spa, basen oraz miejsce aktywności na świeżym powietrzu. Bliskość rzeki umożliwia pływanie w niej, także kajakiem, zaś okolica zachęca do wycieczek pieszych, rowerowych lub konnych. Goście mają dostęp do hotelowego basenu oraz sauny.

  Lokalizacja

  Hotel Korana jest położony nad rzeką o tej samej nazwie, w zielonym centrum Karlovaca, 80 km od PN Jezior Plitwickich i 50 km na południowy-zachód od stolicy Chorwacji

  Atrakcje

  Karlovac znajduje się nieopodal autostrady prowadzącej od strony Zagrzebia na chorwackie wybrzeże, to tutaj można zjechać z głównej arterii, by starą, malowniczą drogą nr 1 dojechać do Parku Narodowego Jezior Plitwickich – największej przyrodniczej atrakcji Chorwacji. Centralne położenie Karlovaca pozwala zapoznać się z kontynentalną częścią Chorwacji, a bliskość głównej autostrady ułatwia dojazd.

  Sam Karlovac zwykle jest omijany przez turystów, spieszących ku głównym atrakcjom lub morskiemu wybrzeżu, jednak miejscowość ma wiele do zaoferowania. O Karlovacu mówi się, że to miasto-gwiazda, wszystko ze względu na bastionowe fortyfikacje w kształcie 6-ramiennej gwiazdy, we wnętrzu których rozłożone jest centrum miejscowości. Nazwa miasta nawiązuje do Karola Habsburga, który w 1579 roku zlecił wybudowanie w tym miejscu twierdzy chroniącej przed tureckimi najazdami. Obecnie pełne zieleni miasto położone jest między ramionami dwóch rzech – krystalicznie czystej Korany, na której 80 km wcześniej powstał Park Narowody Jezior Plitwickich, oraz będącej dopływem Sawy rzeki Kupa, płynącej z zachodu na wschód Chorwacji.

  Rzeka Korana stanowi kluczowe miejsce dla wypoczynku mieszkańców oraz gości Karlovaca – utworzono tutaj plaże, kąpieliska, przystanie sprzętów wodnych, miejsca dla wędkarzy, ścieżkę rowerową wzdłuż jej biegu oraz słodkowodne akwarium nad brzegiem. Jedno ze zorganizowanych kąpielisk, Foginowo, posiada pełne zaplecze z prysznicami, toaletami oraz skoczniami do wody.

  Centrum miasteczka, choć jeszcze nie w pełni odnowione, pozwala odpocząć od gwarnego wybrzeża, zapomnieć o szczycie sezonu w kurortach Chorwacji i odkryć urok kontynentalnej części kraju. Warto zdawać sobie sprawę, że właśnie w tutejszym browarze powstaje Karlovačko – piwo znane w całej Chorwacji.

  W okolicy warto zobaczyć:

  • Zamek Dubovac – znajduje się w północno-zachodniej części miasta, położony na wzgórzu nad rzeką Kupa, oferuje widoki na Karlovac. Gotycka budowla po najeździe tureckim została odnowiona częściowo w stylu renesansowym, zniszczona podczas II wojny światowej, została odbudowana i udostępniona zwiedzającym.
  • Muzeum wojny domowej – utworzono w południowej części miasta, w dzielnicy Turanj, w której toczyły się walki w latach 1991-1995. To tędy przebiegała linia frontu. Można zobaczyć tam sprzęt używany przez wojska chorwackie, jugosłowiańskie oraz jednostki NATO. Wstęp do muzeum pamięci jest bezpłatny.
  • Zamek Ozalj (20 km) – jedna z najbardziej znanych chorwackich fortyfikacji, początkami sięgająca pierwszej połowy XIII wieku. Twierdza położona jest na skalnym klifie nad rzeką Kupą. To stara warownia, która została przekształcona w zamek, a obecnie jest udostępniona do zwiedzania.
  • Slunj (50 km) – niezwykle malowniczo położona, niewielka miejscowość, wyróżniająca się bajkowymi wprost zabudowaniami. To jedno z najpiękniejszych, choć mało znanych, miejsc w Chorwacji utworzyły dwie rzeki, których progi skalne, wodospady i wartki bieg sprowokowały do wybudowania na nich drewnianych młynów i chat. Atmosfera jest niepowtarzalna i warto tutaj przyjechać, niekoniecznie tylko w drodze ku Parkowi Narodowemu Jezior Plitwickich.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Dojazd w tę część Chorwacji nie jest skomplikowany i w dużej mierze prowadzi autostradami. Z Polski można kierować się na Zagrzeb przez Czechy, Austrię (Graz) i Słowenię lub przez Słowację i Węgry. Od stolicy Chorwacji pozostaje już jedynie 50 km, główną autostradą A1, prowadzącą na południe, należy trzymać się kierunku na wybrzeże aż do zjazdu na Karlovac. Przejechawszy most nad rzeką Kupa i dojechawszy do centrum miasta, należy skręcić w lewo w ul. Smičiklasa, następnie w prawo w ul. Domobranską i na rondzie w lewo w ul. Radića. Prowadząca wzdłuż nadbrzeżnego parku ulica doprowadzi do hotelu Korana, który mieści się po prawej stronie, nad rzeką.

  Odległość od Warszawy – 1120 km, Krakowa – 870 km, Wrocławia – 940 km.

  Pociąg i autobus

  W Karlovacu znajdują się dworce kolejowy i autobusowy. Bezpośrednie połączenie autobusowe z Warszawy oferuje Flixbus.

  Adres

  • Hotel Korana
  • ul. Perivoj Josipa Vrbanića 8
  • 47000 Karlovac
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Opinię może dodać wyłącznie osoba, która zarezerwowała i zrealizowała pobyt w obiekcie za pośrednictwem Triverna.pl. Dzięki temu mamy pewność, że opinie rzetelnie opisują pobyt w obiekcie.

  Opinie prezentujemy dla hoteli, które zostały ocenione przez naszych użytkowników co najmniej 3 razy.

  Informacja dla konsumentów

  Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Srakovčić d.o.o., Perivoj Josipa Vrbanića 8, 47000 Karlovac, NIP: 64204289689

  Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Hotel Korana. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

  Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpływu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

  Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

  Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Standard: