W cenie otrzymujesz
- Codzienne śniadania w formie bufetu
- Codzienne obiadokolacje w formie bufetu (bądź serwowane przy mniejszym obłożeniu)
- Dostęp do basenu, kompleksu saun, jacuzzi i fitness clubu
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
- Doba hotelowa: 16:00 - 12:00
Oferta nie zawiera
- Napoje do posiłków (poza wodą)
- Parking dodatkowo płatny: 25zł/doba
- Opłata klimatyczna (płatne na miejscu)
- Pozostałe usługi hotelu
Warunki rezygnacji
Warto wiedzieć
|
|
|
Opis
Wtopiony w zbocza Beskidu Sądeckiego Hotel Krynica**** SPA & Conference dysponuje 146 komfortowymi pokojami i apartamentami, w których wypocząć może aż 299 osób. Z balkonów rozpościera się malowniczy widok na panoramę Krynicy Zdrój i Górę Parkową oraz zbocza Góry Krzyżowej. Pokoje są wyposażone we wszelkie potrzebne udogodnienia w tym: telefon, telewizję satelitarną i kanały radiowe, minibar, szlafrok, kapcie, sejf, bezprzewodowy dostęp do internetu, balkon i kompleksowo wyposażoną łazienkę (prysznic, suszarka do włosów, kosmetyki do pielęgnacji).
Atrakcją Hotelu Krynica, która z pewnością ucieszy każdego kto tu przybędzie, jest strefa SPA na którą składają się: kryty basen z przeciwprądem, gabinet masażu, gabinet kosmetyczny, jacuzzi, dwie sauny suche (sosnowa i cedrowa), łaźnia parowa z aromaterapią, wypoczywalnia i fitness studio.
Lokalizacja
Krynica-Zdrój jest jednym z najpopularniejszych górskich uzdrowisk w Polsce. Położona jest tuż przy granicy ze Słowacją, w malowniczym Beskidzie Sądeckim. Beskid ten słynie m.in. z bardzo rozbudowanej infrastruktury narciarskiej, a sama Krynica-Zdrój oferuje w tym zakresie kilka możliwości ze słynną Jaworzyną Krynicką na czele. Otaczające miejscowość góry są też atrakcyjnym celem letnich wędrówek, a historyczne budynki uzdrowiskowe nadają Krynicy niepowtarzalny charakter.
Atrakcje
Krynica-Zdrój to znane na całą Polskę, a nawet na skalę międzynarodową, uzdrowisko które zarówno w lecie jak i zimą ma wiele do zaoferowania. W sezonie zimowym dziesiątki tysięcy narciarzy korzystają z jednych z najlepszych tras w Polsce. W samej Krynicy są to stacje narciarskie:
- Na Jaworzynie Krynickiej (z koleją gondolową i kompleksem nowoczesnych wyciągów)
- W Słotwinach
- Henryk Ski (w samym centrum Krynicy)
W pobliżu Krynicy znajduje się też stacja w Tyliczu oraz Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, zatem narciarze z pewnością nie będą się nudzić.
Przez cały rok, a w szczególności latem, polecamy też piesze wędrówki po szlakach Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Szlak czerwony (Główny Szlak Beskidzki) prowadzi na Jaworzynę Krynicką i dalej przez Halę Łabowską do Piwnicznej. Atrakcyjny jest też szlak żółty wytyczony wokół Krynicy. Dla osób, które chciałyby skrócić sobie czas podchodzenia w górę ułatwieniem będzie skorzystanie z kolejki na Jaworzynę lub linowo-terenowej na Górę Parkową. Ta ostatnia jest też ulubionym wśród osób odwiedzających uzdrowisko terenem spacerów.
Do atrakcji samej Krynicy-Zdroju, o których nie można zapomnieć należą m.in.:
- Stary Dom Zdrojowy, neorenesansowy gmach zaprojektowany przez Jana Zawiejskiego i Juliana Niedzielskiego
- Pijalnia Główna, w której można napić się kilku najsłynniejszych krynickich wód (Jan, Zuber, Zdrój Główny, Słotwinka i Tadeusz)
- Liczne wille w stylu tyrolskim położone w okolicy głównego deptaku
- Inne malownicze budynki uzdrowiska: Stare Łazienki Mineralne, Łazienki Borowinowe, Pijalnia Słotwnika czy kościół pw. Przemienienia Pańskiego
- Muzeum Nikifora w willi „Romanówka”
- Lodowisko (50 m od Hotelu)
- Sankostrada – tuż przy lodowisku
Wydarzeniami, które rozsławiają Krynicę-Zdrój na skalę ogólnopolską czy międzynarodową są m.in. Forum Ekonomiczne oraz Festiwal Kiepurowski.
Okolice Krynicy-Zdroju mogą też stać się terenem ciekawych wycieczek krajoznawczych. Warte poznania są inne okoliczne uzdrowiska jak choćby Muszyna, odradzający się Żegiestów czy nieco dalej położona Piwniczna. Beskid Niski i częściowo Sądecki to tereny zamieszkiwane dawniej przez Łemków czyli ludność prawosławną – stąd liczne zachowane cerkwie, niektóre bardzo piękne jak np. w Powroźniku, Andrzejówce czy Bereście. Świątynie w Powroźniku i Brunarach są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wreszcie również wybrać się na Słowację, gdzie godne wizyty są przede wszystkim dwa średniowieczne miasteczka: Bardejów i Stara Lubowla.
Jak dojechać?
Hotel Krynica**** znajduje się przy ulicy Park Sportowy w Krynicy, tuż obok lodowiska. Jadąc od strony Krakowa, Warszawy czy Śląska najlepiej kierować się z Krakowa autostradą A4 do węzła w Brzesku, gdzie należy skręcić na drogę nr 75 w stronę Nowego Sącza i Krynicy. Po dojechaniu tą drogą, a następnie drogą nr 981, do Krynicy mijamy zjazd na Słotwiny i tuż za słynną restauracją Hawana skręcamy w prawo w ulicę Dąbrowskiego, po czym w lewo w ulicę Park Sportowy. Nią dojeżdżamy już pod Hotel, mijając wcześniej niżej położone lodowisko.
Odległość od Warszawy to około 380 km, z Krakowa jest to około 140 km, a z Katowic około 210 km.
Dojazd do Krynicy pociągiem z większych polskich miast nie stanowi problemu, jednak jest to dość długa podróż. Zazwyczaj potrzebna będzie jednak przesiadka w Krakowie lub nawet Tarnowie. Warto rozważyć też licznie kursujące z Krakowa autobusy, czas jazdy jest bowiem krótszy i wynosi około 3 godzin.
Odległość z Hotelu Krynica na dworzec kolejowy i autobusowy to około 2,5 km, dlatego najlepiej skorzystać z taksówki.
Adres
- Hotel Krynica
- ul. Park Sportowy 3
- 33-380 Krynica-Zdrój
Oferta prezentowana przez firmę
- Elbest sp. z o.o.
- ul. 1 Maja 63
- 97-400 Bełchatów
- NIP: 7691949726
Hotel spełnia kryteria
Promocję przegląda właśnie 21 osób