Mercure Częstochowa***

Oferta kończy się za : 3 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Cena w Triverna
  Cena w hotelu
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Możliwość anulowania do 7 dni przed przyjazdem
  • Codzienne śniadania w formie bufetu
  • Dostęp do siłowni
  • Bezpłatny parking
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  1. Pełną kwotę rezerwacji należy opłacić do 7 dni przed terminem przyjazdu, w przeciwnym przypadku rezerwacja zostaje anulowana, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  2. W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem Użytkownik otrzyma Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej za pośrednictwem Triverna tytułem rezerwacji.
  3. W przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 7 dni przed przyjazdem lub niewykorzystania pobytu Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  4. Środki Triverna otrzymane w wyniku anulowania rezerwacji można wykorzystać na rezerwację we wszystkich Hotelach w serwisie Triverna, w terminie 365 dni od dnia anulowania rezerwacji.
  5. Środki Triverna nie podlegają wymianie na gotówkę.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  • do 7 dni przed przyjazdem możesz bezkosztowo anulować rezerwację i otrzymać Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji
  • wystarczy, że opłacisz 25% wartości rezerwacji w momencie jej dokonywania
  • na wykorzystanie Środków Triverna masz aż 365 dni
  • środki będą widoczne na Twoim koncie użytkownika w serwisie Triverna

  Poznaj szczegóły oferty Zwrot na Środki Triverna

  Warto wiedzieć

  • Hotel*** w sąsiedztwie Parku Jasnogórskiego i sanktuarium
  • Komfortowy pobyt w centrum Częstochowy
  • Hotel posiada restaurację
  • Hotel udostępnia całodobowo salę fitness
  • Klimatyzowane pomieszczenia
  • Możliwość korzystania z sali bilardowej (Sala dostępna w godzinach 10:00-22:00)
  • Codzienne śniadania w formie bufetu od godz. 6:30 do 10:00 w tygodniu i od 7:00 do 11:00 w weekend
  • Niemowlę / dziecko poniżej 4 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 4-16 lat: 100 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Dostawka dla osoby powyżej 16 lat: 100 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Możliwość bezpłatnego wypożyczenia łóżeczka niemowlęcego (w kolejnym kroku rezerwacji)
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 70 zł za dobę)
  • Bezpłatny parking dla klientów TRIVERNY

  Opis

  Hotel Mercure Częstochowa Centrum*** znajduje się w centrum miasta, w sąsiedztwie Sanktuarium na Jasnej Górze oraz dwóch parków, przez które wiedzie droga ku jasnogórskim błoniom. Stanowi świetną bazę zarówno dla chcących spędzić więcej czasu w sanktuarium, jak i dla tych, którzy w Częstochowie są w celach biznesowych lub turystycznych, a także tych, którzy chcą się zapoznać z atrakcjami Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

  Hotel Mercure Częstochowa Centrum*** oddaje do dyspozycji wygodne, klimatyzowane pokoje, w tym także studia i apartamenty. W każdym pokoju na gości czeka woda mineralna, zestaw do parzenia kawy/herbaty, lodówka, telewizor z kanałami satelitarnymi oraz zasięg szybkiej sieci Wi-Fi. W apartamentach dodatkowo szlafroki i kapcie. Łazienki wyposażono w wanny lub prysznice, suszarki do włosów, a także ręczniki i hotelowe kosmetyki. Z okien pokoi rozpościera się widok na miasto lub na Park Jasnogórski.

  Hotelowa restauracja oferuje unikalny wybór dań kuchni międzynarodowej oraz lokalnej, a także win z całego świata, nawet rzadko spotykanych w Polsce.

  Hotel Mercure Częstochowa Centrum*** posiada także w pełni wyposażone sale konferencyjne, stanowiąc atrakcyjne miejsce do organizacji konferencji, szkolenia czy spotkania biznesowego.

  Lokalizacja

  Hotel Mercure Częstochowa Centrum*** mieści się w śródmieściu Częstochowy, po sąsiedzku z Parkiem Jasnogórskim i nieopodal Sanktuarium, blisko przystanku komunikacji miejskiej oraz niedaleko od dworca kolejowego.

  Atrakcje

  Częstochowa jest położona nad rzeką Wartą w północnej części województwa śląskiego, jednakże historycznie, kulturowo i etnicznie należy do Małopolski. Większość osób przyjeżdża tutaj, by nawiedzić bazylikę i klasztor na Jasnej Górze – główny ośrodek kultu maryjnego i pielgrzymowania w Polsce. Innym ciekawym obiektem sakralnym jest kościół św. Jakuba przy pl. Biegańskiego, mieszczący się w dawnej cerkwi prawosławnej z XIX wieku, dzięki czemu znacząco wyróżnia się architekturą. Świątynia położona jest naprzeciw ratusza – symbolu świeckiej Częstochowy i siedziby miejskiego muzeum. Będąc w Częstochowie, warto odwiedzić Muzeum Zapałek – unikat w skali europejskiej, gdzie można zobaczyć niepowtarzalną, zabytkową linię technologiczną sprzed niemal stu lat.

  Przez miasto wiedzie kilka szlaków turystycznych i krajoznawczych pieszych i rowerowych, m.in. szlak turystyczny częstochowskie judaica poświęcony pozostałościom kultury żydowskiej w mieście, cztery jurajskie szlaki rowerowe: Orlich Gniazd (aż do Krakowa), Zygmunta Krasińskiego (do Myszkowa), Dębowcówka (do Poraja) oraz olsztyński. Są także szlaki piesze: szlak Jury Wieluńskiej, szlak Orlich Gniazd czy krótszy szlak walk 7 Dywizji Piechoty – wrzesień 39.

  Co zobaczyć w okolicy?

  • Olsztyn – 15 km od hotelu znajdują się jedne z najbardziej malowniczych ruin Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Do pozostałości zamku zniszczonego w czasie Potopu można dojechać nawet podmiejskim autobusem
  • Mirów i Bobolice – po sąsiedzku położone zamki, pomiędzy którymi można odbyć spacer w towarzystwie białych skalnych ostańców przyjmujących niesamowite formy. Zamki powstały z inicjatywy Kazimierza Wielkiego i należały do systemu granicznych warowni. Mirowska twierdza to monumentalna budowla, jedna z najstarszych na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, zamek w Bobolicach natomiast stanowi ciekawy przykład współczesnej odbudowy po długim czasie pozostawania w ruinie
  • Rezerwat Sokole Góry – obejmuje malownicze białe skały i wzgórza wapienne skryte w bukowych lasach, a także podziemne bogactwo – system 46 jaskiń, w tym m.in. Jaskinię Maurycego, przez wielu uważaną za posiadającą najpiękniejszą szatę naciekową w Polsce, oraz Jaskinię Komarową, gdzie odnaleziono najstarszy w kraju szkielet człowieka, którego wiek naukowcy określili na 32 tysiące lat
  • Przełom Warty – malowniczy przełom rzeczny, stanowiący granicę między wyżynami Częstochowską i Wieluńską, gdzie organizowane są m.in. ciekawe spływy kajakowe, znaleźć można zabytki, a także obszar chroniony programem Natura 2000.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Hotel Mercure Częstochowa*** położony jest w samym centrum miasta z łatwym dojazdem ze wszystkich stron. Z DK 46 należy zjechać w ul. Księdza Jerzego Popiełuszki, Hotel znajduje się przy skrzyżowaniu z ul. Racławicką. Posiada własny parking.

  Odległość od Warszawy – 220 km, Krakowa – 130 km, Wrocławia – 190 km.

  Pociąg i autobus

  Hotel położony jest zaledwie 1,5 km od głównego dworca kolejowego, oferującego połączenia z wieloma regionami kraju. Można dojść, korzystając z promenady na Alei Najświętszej Maryi Panny.

  Adres

  • Mercure Częstochowa
  • ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 2
  • 42-200 Częstochowa
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Opinię może dodać wyłącznie osoba, która zarezerwowała i zrealizowała pobyt w obiekcie za pośrednictwem Triverna.pl. Dzięki temu mamy pewność, że opinie rzetelnie opisują pobyt w obiekcie.

  Opinie prezentujemy dla hoteli, które zostały ocenione przez naszych użytkowników co najmniej 3 razy.

  Informacja dla konsumentów

  Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: De Silva Hotels Sp. z o.o., Lompy 33, 46-300 Olesno, NIP: 5761580226

  Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Mercure Częstochowa. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

  Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpływu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

  Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

  Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Standard: