Dwór w Podstolicach

Oferta kończy się za : 3 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Cena w Triverna
  Cena w hotelu
  Oszczędzasz
  Oferta kończy się za 3 dni Po tym czasie oferta może nie być dostępna lub jej cena może wzrosnąć.

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania
  • Bezpłatny parking
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna

  Zobacz też ofertę: Oferta zwrotna

  Warto wiedzieć

  • Autentyczny zabytkowy Dwór z 1890r
  • Obiekt po kapitalnym remoncie
  • Indywidualnie projektowane, eleganckie pokoje
  • Stylowe łazienki
  • Zabytkowy dwór otoczony stuletnim parkiem wraz ze stawem
  • Oferta zawiera codzienne śniadanie podawane w godz. 7:00-11:00
  • W obiekcie jest dostępna sauna, gabinet masażu, stół bilardowy oraz galeria sztuki
  • Niemowlę / dziecko poniżej 6 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 6-18 lat: gratis (przy wyborze dostawki w systemie)
  • Dostawka dla osoby powyżej 18 lat: gratis (przy wyborze dostawki w systemie)
  • Dostawka możliwa tylko w apartamencie
  • Łóżeczko niemowlęce bezpłatnie
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 50 zł za dobę)
  • Bezpłatny parking

  Opis

  Dwór w Podstolicach to pięknie odnowione miejsce nawiązujące do szlacheckich korzeni Podstolic, założonych już na początku XV wieku. Dwór powstał pod koniec XIX wieku jako neoklasycystyczna budowla otoczona parkiem. Dziś zabytkowy dwór z salą balową podejmuje gości oraz jest siedzibą Sceny i Galerii Anny Kareńskiej, przyciąga artystów i wydarzenia kulturalne. Dojazd z Poznania w to urokliwe miejsce zajmuje zaledwie 30 minut.

  Historyczna, odnowiona budowla dysponuje 15 pokojami gościnnymi: 2-osobowymi pokojami typu superior, 2-osobowymi apartamentami z możliwością dostawki oraz 4-osobowymi studiami. Każdy pokój zapewnia dostęp do bezprzewodowego internetu oraz prywatnej łazienki z prysznicem. Pokoje są stylowo i niepowtarzalnie umeblowane, ich okna wychodzą na stuletni park.

  Dzięki remontowi i renowacji udało się zachować niepowtarzalny wdzięk oryginalnego miejsca, a zarazem przystosować je tak, by spełniało oczekiwania współczesnych gości poszukujących relaksu. Znajdują oni tutaj możliwość indywidualnego umówienia się z masażystą oraz skorzystania z sauny.

  Atutem i współczesnym wyróżnikiem Dworu w Podstolicach jest centralnie usytuowana sala balowa, dająca dziś możliwość organizacji wystaw, koncertów i dużych imprez towarzyskich, a zarazem łatwość dojazdu do oddalonego o 40 km Poznania.

  Lokalizacja

  Dwór w Podstolicach mieści się 40 km na wschód od Poznania, w spokojnej, zielonej okolicy, nieopodal autostrady A2 (zjazd na Wrześnię).

  Atrakcje

  Podstolice to nieduża miejscowość w powiecie wrzesińskim. Przebiega przez nią Szlak Osadnictwa Olederskiego w Gminie Nekla, który pozwala poznać się z interesującą ludnością zamieszkującą niegdyś te okolice. Szlak został wytyczony w formie pętli rozpoczynającej się w miasteczku Nekla w związku z 600-leciem tej miejscowości. Na szlaku znajduje się 20 miejsc – kościołów, założeń parkowo-dworskich, cmentarzy ewangelickich, pomników przyrody itp.

  Nekla położona jest zaledwie 7 km od Podstolic. Przez wieki jej właścicielami były znane wielkopolskie rody, o których fundacjach przypominają zabytkowy dwór z połowy XIX wieku oraz zespół kościelny z XIX/XX w.

  W 2021 w Nekli otwarto dedykowany dzieciom ekologiczny park rozrywki Elfland, który jako pierwszy w Polsce został w całości wykonany z drewna i nie posiada urządzeń napędzanych silnikami.

  8 km na wschód od stolic położona jest 30-tysięczna Września, w której zachował się historyczny układ urbanistyczny x XIV-XIX w., trzy zabytkowe świątynie, w tym drewniany kościół z XVII w., zabytkowy dwór, ratusz, wozownia i kilka innych zabytków.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Jadąc w kierunku Poznania autostradą A2, należy zjechać na węźle Września i wybrać DK92 w stronę Gniezna. 5,5 km dalej należy skręcić w lewo w ul. Sosnową, przejechać tory kolejowe i ul. Kasztanową dojechać do Dworu w Podstolicach.

  Odległość od Warszawy – 260 km, Łodzi – 160 km, Poznania – 40 km.

  Pociąg i autobus

  Niespełna 2 km od Dworu w Podstolicach znajduje się stacja kolejowa Podstolice, na której zatrzymują się pociągi Kolei Wielkopolskich, umożliwiające wygodny dojazd do Poznania.

  Adres

  • Dwór w Podstolicach
  • ul. Kasztanowa 50
  • 62-330 Nek Podstolice
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Opinię może dodać wyłącznie osoba, która zarezerwowała i zrealizowała pobyt w obiekcie za pośrednictwem Triverna.pl. Dzięki temu mamy pewność, że opinie rzetelnie opisują pobyt w obiekcie.

  Opinie prezentujemy dla hoteli, które zostały ocenione przez naszych użytkowników co najmniej 3 razy.

  Informacja dla konsumentów

  Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Ceramica Group Sp. z o.o., ul. Stanisława Zwierchowskiego 27, 61-249 Poznań, NIP: 7891642205

  Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Dwór w Podstolicach. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

  Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpływu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

  Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

  Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Udogodnienia: