W cenie otrzymujesz
- Zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 15% rabatu na dania z karty w Restauracji Smaki Wisły
- 10% rabatu na basen i kompleks saun w pobliskim hotelu (50m)
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
- Doba hotelowa: 14:00 - 10:00
Oferta nie zawiera
- Wyżywienie
- Parking
- Pozostałe usługi obiektu
Warunki rezygnacji
Zobacz też ofertę: Pozostałe terminy (min.2 noclegi)
Warto wiedzieć
|
|
|
Opis
Niezwykle malowniczy obiekt Wisła Cechini pozwala odpocząć w samym sercu uzdrowiska. Piękny zielony budynek znajduje się tuż przy słynnym krynickim deptaku i oferuje widok na Bulwary Dietla oraz urokliwy potok Kryniczanka. Tradycyjna, niezapomniana architektura budynku z licznymi snycerskimi zdobieniami mieści komfortowe nowoczesne wnętrza.
W Wiśle Cechini dba się o komfort gości, oddając do ich dyspozycji eleganckie pokoje z nowoczesnymi łazienkami. Obiekt oferuje zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych i 2-osobowych. Z pokoi roztacza się widok na uzdrowiskowe centrum Krynicy-Zdroju. W każdym pokoju znajduje się telewizor LED, bezpłatne wi-fi, lodówka, czajnik elektryczny, kawa i herbata oraz łazienka z prysznicem, ręcznikami, suszarką do włosów.
Nowa restauracja Smaki Wisły serwuje śniadania w formie bufetu lub serwowanych zestawów śniadaniowych. Restauracja szczyci się kuchnią z tradycjami i zaprasza na kulinarną podróż w czasie. W menu znajdują się wyszukane przystawki, aromatyczne zupy, mięsne i rybne dania główne, sycące sałaki, bezmięsne makarony, zestaw dla dwojga, dania dla dzieci i tradycyjne desery.
Pobyt w nastrojowym obiekcie Wisła pozwala w najlepszy sposób poczuć atmosferę beskidzkiego uzdrowiska. Wystarczy przekroczyć próg, by znaleźć się nad potokiem przepływającym przez centrum krynickiego deptaka. Niezwykle czarująca dekoracja budynku z pewnością nie zostawi Was obojętnymi na jej urok i nie pozwoli o sobie zapomnieć.
Wisła Cechini mieści się w ślicznym drewnianym budynku wzniesionym w 1880 r. Gościły tu znane osobistości ze świata polityki i kultury. Spośród ludzi sztuki bywali tutaj m.in. Helena Modrzejewska, Ludwik Solski, Gabriela Zapolska czy Tadeusz Boy Żeleński. Do mieszczącej się w budynku ekskluzywnej cukierni w 1938 r. zaglądała późniejsza królowa Holandii, księżniczka Juliana wraz z małżonkiem, niemieckim księciem. W 2015 roku obiekt zmienił właściciela, który tchnął w niego nowe życie.
Lokalizacja
Wisła Cechini znajduje się w uzdrowiskowym centrum Krynicy-Zdroju, tuż przy deptaku, nieopodal pijalni wód oraz Góry Parkowej.
Atrakcje
Krynica-Zdrój to wspaniałe, położone między wzniesieniami Beskidu Sądeckiego, uzdrowisko, w którym można udanie wypoczywać przez cały rok. Przyciąga swym urokiem, brakiem pośpiechu i znakomitym mikroklimatem. Latem można spacerować po beskidzkich szlakach turystycznych, jeździć rowerem, a zimą oddać się jeździe na nartach na Górze Krzyżowej (ośrodek narciarski Henryk Ski), Jaworzynie Krynickiej (najnowocześniejsza kolej gondolowa w Polsce), w Słotwinach (dodatkowa atrakcja w postaci ścieżki w koronach drzew) oraz w Tyliczu. W każdej porze roku warto korzystać z dobroczynnego działania wód mineralnych, zabiegów leczniczych, krytego lodowiska oraz spacerować po uroczym deptaku.
Od początku swej historii Krynica-Zdrój była miejscem spotkań wielu sławnych Polaków, szczególnie malarzy, pisarzy i poetów. Warto wymienić wśród nich choćby Jana Matejkę, Artura Grottgera, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Juliana Tuwima. Nierozerwalnie z miejscowością łączą się nazwiska Jana Kiepury, na cześć którego od 1967 roku w sierpniu organizowany jest festiwal operowy, oraz malarza Epifaniusza Drowniaka, bardziej znanego właśnie jako Nikifor Krynicki.
Słynnych krynickich wód mineralnych można spróbować w Pijalni Głównej, a na lecznicze zabiegi udać się do Nowego Domu Zdrojowego czy Łazienek Borowinowych. Pamiątką po dawnych czasach i uroczej pierwotnej architekturze uzdrowiska są Stare Łazienki Mineralne oraz Stary Dom Zdrojowy z zachowaną oryginalną salą balową.
W Krynicy warto zobaczyć:
- Deptak i Bulwary Dietla – uroczy trakt wyłączony z ruchu samochodowego, który zdobią dawne drewniane wille, pijalnie wód, a współcześnie restauracje, kramy z pamiątkami i liczne atrakcje
- Muzeum Nikifora– mieści się w zabytkowej willi Romanówka przy Bulwarach Dietla i prezentuje największą kolekcję prac Nikifora w Polsce
- Góra Parkowa (742 m) – atrakcyjne miejsce spacerów z licznymi ścieżkami spacerowymi, stawami, ścieżką zdrowia oraz możliwością wjazdu kolejką linowo-terenową
- Muzeum Zabawek Bajka – miejsce ciekawe nie tylko dla dzieci, prezentuje zabawki historyczne, regionalne oraz nowoczesne
- Szlak Cerkwi Łemkowskich – na terenie gminy Krynica poprowadzono szlak łączący zabytkowe obiekty sakralne zamieszkujących niegdyś te tereny Łemków. Szlak wiedzie z Krynicy przez Berest, Piorunkę, Czyrną, Mochnaczkę, Tylicz po Muszynkę.
Jak dojechać?
Od Nowego Sącza do Krynicy-Zdroju doprowadza droga wojewódzka nr 981. Należy nią przejechać przez miejscowość aż do ronda przy kościele. Z ronda zjechać drugim zjazdem w ul. Pułaskiego i zaraz odbić w prawo w Bulwary Dietla. Wisła Cechini znajduje się po prawej stronie.
Odległość od Warszawy – 380 km, Krakowa – 120 km, Wrocławia – 400 km.
Do Krynicy-Zdroju można dojechać pociągiem lub autobusem z wielu miast Polski. Dworzec kolejowy znajduje się 1,3 km od Wisły Cechini.
Adres
- Wisła Cechini
- ul.Bulwary Dietla 1
- 33-380 Krynica-Zdrój
Oferta prezentowana przez firmę
- Victoria - Cechini Sp. z o.o.
- ul. Pułaskiego 29
- 33-380 Krynica - Zdrój
- NIP: 7343188691
Hotel spełnia kryteria
Promocję przegląda właśnie 10 osób