W cenie otrzymujesz
- Codzienne śniadania
- Dostęp do sauny i siłowni
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
- Doba hotelowa: 15:00 - 11:00
Oferta nie zawiera
- Parking
- Pozostałe usługi hotelu
Warunki rezygnacji
UWAGA! Przy wyborze płatności bonem turystycznym. Hotel wymaga podania numeru bonu do 24 godzin od dokonania rezerwacji. Przy 3 nieudanych próbach kontaktu z Gościem (w tym minimum 1 kontakt mailowy) hotel ma prawo anulować rezerwację. Klientowi nie przysługuje prawo zwrotu wpłaconych środków.
Warto wiedzieć
|
|
|
Opis
Dwór Uphagena Arche Gdańsk to intrygujące i awangardowe miejsce w centrum Gdańska. Obiekt w standardzie czterogwiazdkowego hotelu jest zlokalizowany w mniej komercyjnej części urokliwego grodu Neptuna. Dolne Miasto to historyczna i doskonale rozwijająca się dzielnica sąsiadująca z Głównym i Starym Miastem, położona przy odpływie Motławy. Dwór Uphagena wyróżnia industrialny styl historycznego budynku, którego najstarsza część sięga 1800 roku. Zachowane oryginalne belki stropowe, naturalna cegła i ściany szachulcowe tworzą autentyczny i unikalny design. Dwór Uphagena jest częścią kolekcji Arche – sieci hoteli utworzonych w historycznych budynkach, które zyskały nowe życie.
Dwór Uphagena oferuje komfortowe zakwaterowanie w różnym standardzie w kilku budynkach. W głównym historycznym Dworze Uphagena mieszczą się pokoje Deluxe, Superior oraz położone na poddaszu apartamenty Junior Suite. Tutaj znajdziemy najwięcej historycznych rozwiązań architektonicznych połączonych z nowoczesnym wystrojem wnętrz. 2-osobowe pokoje klasy Standard zajmują nowo wybudowaną Oficynę, a studia z aneksem kuchennym oraz apartamenty z 1 lub 3 sypialniami mieszczą się w budynku zwanym Fabryką.
Wszystkie pokoje są klimatyzowane, wyposażone w telewizor z płaskim ekranem i kanałami kablowymi, dostęp do bezprzewodowego Internetu, zestaw do parzenia kawy i herbaty, biurko do pracy, szafę oraz prywatną łazienkę z zestawem kosmetyków i suszarką do włosów. Pokoje Superior oraz apartamenty Junior Suite posiadają dodatkowo zestaw wypoczynkowy. W apartamentach strefa wypoczynkowa zajmuje odrębny pokój. Apartamenty dodatkowo wyposażono w Smart TV oraz aneksy kuchenne.
Dwór Uphagena Arche Gdańsk posiada fantastyczną restaurację, którą zdobią dzieła sztuki użytkowej: stara kuchnia i masywny magiel. Restauracja Stara Kuchnia posiada zielone menu z wartościowymi daniami wegetariańskimi i wegańskimi oraz czerwone menu, w którym znajdziemy smacznie podane mięsa i ryby. Przygotowano także specjalne menu dziecięce. Śniadania i obiadokolacje są podawane w formie urozmaiconego bufetu. Gastronomicznym sercem hotelu jest Maglownia – lobby bar z kawiarnią. To tutaj od południa pachnie wypiekami i świeżo mieloną kawą.
W obiekcie urządzono strefę relaksu i rekreacji z saunami oraz kameralną siłownią. Można tutaj zadbać o formę i zrelaksować się po intensywnym dniu.
Obiekt powstał w miejscu o ciekawej przeszłości. Jego historia sięga 1800 r., kiedy to gdańska rodzina Uphagenów postanowiła wybudować letnią rezydencję na Dolnym Mieście. Ród Uphagenów mieszkał w dwupoziomowym dworku przez pół wieku. Wdowa Maria Uphagen sprzedała budynek z przeznaczeniem na szpital. Obiekt trzykrotnie rozbudowywano. Dziś w kompleksowo odnowionych wnętrzach mieści się niebanalne miejsce na pobyt w Gdańsku. Na kwartał zabudowań Dworu Uphagena składa się:
Lokalizacja
Dwór Uphagena Arche Gdańsk mieści się w wygodnej lokalizacji na Dolnym Mieście, pomiędzy Wyspą Spichrzów i odpływem Motławy. Z tej spokojnej części centrum Gdańska jest tylko 1 km do głównych atrakcji Starego Miasta.
Atrakcje
Gdańsk urzeka piękną architekturą i niepowtarzalną atmosferą. Dlatego na jego urokliwych uliczkach spotkamy turystów z całego świata. Tutaj historia wytwornie przeplata się z nowoczesnością. Odrestaurowanym zabytkom towarzyszą współczesne realizacje, liczne kawiarnie, restauracje oraz uliczni artyści. Położenie miasta nad brzegiem Zatoki Gdańskiej Morza Bałtyckiego podnosi jego atrakcyjność. Gdańsk jest chętnie wybierany jako cel tzw. city break. W kilka dni można zwiedzić miasto i przy okazji odpocząć na plaży.
Gdańsk jest stolicą województwa pomorskiego. Ma niespełna 500 tysięcy mieszkańców, zajmuje 6. miejsce w Polsce pod względem liczby ludności. Posiada duży bałtycki port handlowy i jest ważnym ośrodkiem gospodarki morskiej. Odgrywa istotną rolę jako część Trójmiasta – aglomeracji, w której łączy się z Sopotem i Gdynią. Posiada bardzo bogatą historię miasta królewskiego i hanzeatyckiego. Lokalizacja u ujścia Wisły do Bałtyku sprawiła, że miasto prężnie rozwijało się jako port handlowy. To właśnie tutaj przez wieki spławiano towary z południa i centrum Polski. W XVI w. Gdańsk był najbogatszym miastem Rzeczpospolitej. Symbolicznie jest uznawany za miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej.
Różnorodne dzieje historii miasta możemy poznać w rozmaitych miejscach, w tym nowoczesnych muzeach. Dlatego przebywając w Gdańsku nieco dłużej, warto wyjść poza ścisłe centrum Starego Miasta. Koniecznie trzeba poznać historię Westerplatte i Twierdzy Wisłoujście. Zapoznać się z wydarzeniami w Stoczni Gdańskiej na nowej wystawie Europejskiego Centrum Solidarności. Odnaleźć Muzeum Bursztynu oraz molo w Brzeźnie. Jest ono oddalone od tego słynnego w Sopocie zaledwie o 5 km spacerem wzdłuż plaży.
Atrakcje Gdańska w centrum miasta:
- Bazylika Mariacka – widoczna niemal z każdego zakątka centrum miasta. To największa w Europie gotycka świątynia wzniesiona z cegły. Jej budowa zajęła ponad 150 lat. Nazywana "koroną Gdańska", stanowi jego chlubę, a zarazem wspaniały punkt widokowy. Niezapomniane widoki rozpościerają się z wieży wysokiej na 82 m. Do wieży prowadzą kręte schody liczące ponad 400 stopni. Przy katedrze rozpoczyna się niezwykle malownicza ulica Mariacka, wiodąca do Bramy Mariackiej. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc w centrum starego miasta Gdańska
- Ulica Długa i Długi Targ – najpiękniejsze ulice tworzące Trakt Królewski. Biegną one od Złotej Bramy do Zielonej Bramy i wzdłuż Motławy ku słynnemu gdańskiemu Żurawiowi. Przy nich stoją Ratusz i Dwór Artusa oraz popularna Fontanna z Neptunem. To najczęściej fotografowane obiekty i atrakcje w centrum miasta
- Żuraw – wizytówka Gdańska nad Motławą. W średniowiecznej Europie służył do przeładunku towarów oraz stawiania masztów. Jednocześnie był bramą miejską. Ostał się jako najstarszy i największy zachowany żuraw portowy świata. Dziś jest symbolem miasta i siedzibą oddziału Narodowego Muzeum Morskiego (ul. Szeroka 67/68). Atrakcja Gdańska znana daleko poza jego granicami. Obecnie wnętrze obiektu nie jest dostępne do zwiedzania, ale być może po remoncie powstanie ciekawa wystawa
- Ołowianka – wspaniale zrewitalizowana wyspa na Motławie. Od 2017 roku jest połączona kładką z nabrzeżem Motławy. Jej nazwa pochodzi od dawnych magazynów ołowiu sprowadzanego z podkrakowskiego Olkusza. Na początku XVII wieku na wyspie wybudowano królewski spichlerz, obecnie wykorzystywany jako hotel. Pod koniec XIX wieku powstała tu nowoczesna elektrociepłownia miejska, która przed 30 laty wygasiła działalność. Po kompleksowym remoncie zabytkowy kompleks przekształcono w siedzibę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Zupełnie współcześnie zaś na wyspie zagościło koło widokowe AmberSky. Zabytki miasta można podziwiać z niecodziennej perspektywy
- Muzeum II wojny światowej w Gdańsku – jedno z najciekawszych muzeów w Polsce. Atrakcyjnie przygotowane wystawy opowiadają o trudnym czasie wojennego terroru i oporu. Atak na budynek Poczty Polskiej w centrum Gdańska był jednym z symbolicznych wydarzeń początku wojny. Podobnie jak ostrzał Westerplatte przez niemiecki pancernik Schleswig-Holstein. Dlatego nowoczesne muzeum II wojny światowej powstało właśnie w Gdańsku
- Europejskie Centrum Solidarności – jedna z nowszych atrakcji Gdańska. Centrum otwarto w 2014 roku. Przedstawia współczesną historię Polski, powstanie Solidarności oraz dziedzictwo tego ruchu na tle współczesnego Gdańska
- Gdańsk-Oliwa – atrakcyjna dzielnica w zachodniej części miasta. Łatwo z niej dojechać do Sopotu oraz na lubiane i cenione plaże w Jelitkowie i Brzeźnie. To tutaj mieści się Katedra Oliwska – najdłuższy kościół w Polsce i najdłuższy cysterski na świecie. Kryje ona dzieła sztuki sakralnej oraz słynne oliwskie organy. Warto posłuchać ich koncertu. Z katedrą sąsiaduje Park Oliwski. To miejski park z ogrodem botanicznym, palmiarnią, oranżerią, aleją lipową i stawem. Wrażenie robią tutejsze ogrody utrzymane w stylach francuskim i angielskim.
Jak dojechać?
Dojeżdżając do Gdańska trasą A1 i S6, należy zjechać z Obwodnicy Trójmiasta na węźle Gdańsk Południe w drogę S7, którą dojedzie się do kolejnego węzła Gdańsk Port. Na nim należy skierować się na północ, czyli zjechać na DK 89, z której można zjechać za znakami na Centrum w drogę nr 501 (ul. Elbląska). Podążając cały czas tą drogą, dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Łąkową. Skręcamy w nią w lewo i 500 m dalej ponownie w lewo w docelową ul. Kieturakisa, gdzie po lewej stronie mieści się Dwór Uphagena z kolekcji Arche.
Odległość od Warszawy – 330 km, Krakowa – 550 km, Wrocławia – 490 km.
Do Gdańska łatwo dotrzeć pociągiem lub autobusem z wielu miejsc w Polsce. Stacja PKP Gdańsk Główny oraz dworzec autobusowy oddalone są o 2,7 km, a stacja SKM Gdańsk Śródmieście zaledwie o 1,7 km.
Adres
- Dwór Uphagena Arche Gdańsk
- ul. Kieturakisa 1
- 80-742 Gdańsk
Oferta prezentowana przez firmę
- Arche S.A.
- ul. Puławska 361
- 02-801 Warszawa
- NIP: 8211639335
Hotel spełnia kryteria
Promocję przegląda właśnie 26 osób