Hotel Zamek Gniew****

Oferta kończy się za: 2 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić na miejscu

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania w formie bufetu szwedzkiego
  • Codzienne obiadokolacje serwowane w Restauracji Kolumnowej (w godz. 16-20)
  • Nowo otwarty basen wewnętrzny z dwoma stanowiskami do masażu wodnego (godz. 9-21)
  • Brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi takimi jak zjeżdżalnia
  • 15% rabatu na zabiegi SPA
  • Zwiedzanie Zamku z Przewodnikiem
  • Dostęp do kącika zabaw dla dzieci
  • 50% rabatu na wynajęcie toru w kręgielni Karczma Zamkowa
  • Bezpłatne wypożyczenie rowerów oraz kijków nordic walking
  • Bezpłatny parking
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 11:00

  Oferta nie zawiera

  • Napoje do obiadokolacji (poza wodą)
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  95%
  95% użytkowników rekomenduje obiekt
  8.7/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Warto wiedzieć

  • Hotel Zamek Gniew słynie z organizowanych tutaj turniejów rycerskich oraz "średniowiecznych" atrakcji
  • Najpotężniejsza twierdza Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły, z przełomu XIII i XIV wieku- tylko 40 km do zamku w Malborku
  • W pakiecie śniadania i obiadokolacje
  • 50% rabatu na wynajęcie toru w kręgielni "Karczma Zamkowa"
  • Dodatkowe atrakcje: zwiedzanie Zamku z przewodnikiem!
  • Nowo otwarty basen wewnętrzny z dwoma stanowiskami do masażu wodnego oraz brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi takimi jak zjeżdżalnia w godz. 9-21 (ze strefy basenowej mogą korzystać dzieci od 3 roku życia)
  • W strefie Spa & wellness znajdują się również: jacuzzi, pomieszczenie wypoczynkowe z tężnią solankową, sauna sucha i parowa czynna w godz. 14-21
  • Niemowlę / dziecko do lat 4 gratis
  • Dostawka dla dzieci starszych niż 4 lata i osób dorosłych: 60 zł za dobę (ze świadczeniami)
  • Hotel składa się z 3 budynków, dla gości Triverna przygotowano pokoje w Pałacu Marysieńki (ze SPA, jacuzzi i sauną) oraz w Hotelu Rycerskim (z Restauracją Kolumnową)
  • Hotel akceptuje zwierzęta domowe (tylko psy) - 50 zł/doba (konieczne aktualna karta szczepień oraz wcześniejszy kontakt z recepcją przed złożeniem rezerwacji, w celu poznania regulaminu przyjęcia psa do hotelu)

  Opis

  Zamek Gniew to potężna gotycka krzyżacka twierdza, siedziba królów, hetmanów i starostów. Ten słynący z zaciętych bitew zamek zaprasza do swoich Komnat. Odwiedzający to wyjątkowe miejsce Goście doceniają fascynującą mieszankę historii i komfortu. Ponadto mają okazję zobaczyć odbywające się regularnie wspaniałe spektakle i turnieje rycerskie.

  Hotel Zamek Gniew to nie tylko sam zamek (na którym przygotowano 2 apartamenty dla najbardziej wymagających klientów), a także Hotel Rycerski i Pałac Marysieńki. Właśnie w tych obiektach nocować będą Goście przyjeżdżający z Triverną. Pałac Marysieńki wybudowany został przez Jana III Sobieskiego w drugiej połowie XVII w. Budynek, pierwotnie przeznaczony dla Marii Kazimiery (żony Jana III Sobieskiego), wbudowany w kompleks zamkowy, oferuje komfortowy wypoczynek w luksusowych komnatach. W Pałacu Marysieńki znajduje się SPA. W budynku Hotelu Rycerskiego znajduje się Restauracja Kolumnowa.

  Z okien pokoi rozpościerają się malownicze widoki z pokoi, które koją nerwy. Pokoje oddzielone są od zgiełku miasta i komfortowo wyposażone w telefon, TV, dostęp do Internetu. Nowoczesne łazienki posiadają prysznice, komplet ręczników i kosmetyków.

  W Pałacu Marysieńki zlokalizowane jest ponadto Spa & Wellnes Królowej Marysieńki oferujące szeroki wachlarz profesjonalnych zabiegów Spa dla ciała i twarzy, opartych na bezpiecznych dla środowiska formułach. Goście skorzystać mogą z relaksu w jacuzzi oraz eliminującego skutki przemęczenia i usuwającego toksyny z organizmu seansu w saunie suchej.

  Oferta kulinarna Zamku Gniew to przede wszystkim stylowa i elegancka Restauracja Kolumnowa, serwująca wykwintne potrawy kuchni polskiej i międzynarodowej oraz bogaty wybór win i deserów. Natomiast wkomponowana w średniowieczne mury Karczma Zamkowa, pozwala na smakową podróż w przeszłość - Goście mogą tu zakosztować staropolskiego biesiadnego jadła i napitku. Drewniane ławy i stoły oraz ścienne ornamenty z dawnej epoki, dodatkowo potęgują wrażenie uczestniczenia w uczcie rycerskiej. Stylowa i elegancka kawiarnia mieści się w Pałacu Marysieńki i urządzona została w stylu pałacowym. Proponuje, bogaty wybór kaw, herbat i deserów, które można skosztować również w letnim ogródku z pięknym widokiem na średniowieczny Zamek. Całość kulinariów nadzoruje Szef Mariusz Gachewicz, który gotował dla prezydentów: Wałęsy, Komorowskiego, Kwaśniewskiego. Jest również mistrzem Europy w carvingu - zdobieniu owoców i warzyw.

  Specjalnie dla najmłodszych Gości Hotel Zamek Gniew przygotował zewnętrzny plac zabaw z piaskownicą, bujakami i zjeżdżalniami. We wnętrzu natomiast znajduje się kącik zabaw z grami i zabawkami dostosowanymi do różnego wieku.

  Lokalizacja

  Gniew to średniowieczne, historyczne miasto założone przez rycerzy zakonu krzyżackiego. Tutejsze Stare Miasto zachowało swój średniowieczny układ przestrzenny z szachownicowym układem ulic i centralnie położonym kwadratowym rynkiem. Na Starym Mieście dominuje niska zabudowa, a kamienice pochodzą z XV-XIX w. Pośrodku rynku zachował się gotycki ratusz, z przyziemiami z XIII-XIV wieku, pełniący do dziś swoją funkcję.

  Atrakcje

  Wiele atrakcji zlokalizowanych jest na samym zamku, poczynając od zwiedzania - odbycia podróży w przeszłości odwiedzając sale zamkowe, izbę tortur czy zbrojownie zamkową. Zamek Gniew słynie również z organizowanych tutaj turniejów rycerskich oraz ‘średniowiecznych’ atrakcji takich jak wybijanie monety, strzelanie z kuszy, czy szkoła szermierki.

  Na terenie zamku znajduje się również przystań zamkowa oferujące rejsy gondolą po Wiśle, podczas których można podziwiać ptactwo i zwierzynę żerującą w strefie chronionego krajobrazu Natura 2000. Wspaniałe widoki na dolinę Wisły można podziwiać z promenady widokowej (zamek zbudowany jest na wzgórzu). Dla aktywnych przygotowano park linowy oraz 12 metrową ściankę wspinaczkową.

  Do dyspozycji Gości w obiekcie znajduje się Kręgielnia Karczma Zamkowa usytuowana w wyjątkowym i stylowym miejscu jakim jest piwnica zamkowa.To klimatyczne miejsce mieszące się w podziemiach zamku krzyżackiego idealnie nadaje się na kameralne spotkania.

  Hotel prowadzi wypożyczalnię rowerów oraz kijków nordic walking - podczas wycieczek można odwiedzić urokliwe zakątki Doliny Dolnej Wisły.

  Do najbardziej znanych okolicznych atrakcji zaliczyć można Sanktuarium Maryjne w Piasecznie - cudowne miejsce, w którym w 1378 doszło do objawień Matki Boskiej, Bazylikę Katedralną w Pelplinie, w której znajduje się oryginalny egzemplarz biblii Gutenberga i najwyższy barokowy ołtarz główny w Europie oraz oczywiście Zamek krzyżacki w Malborku - siedzibę Wielkiego mistrza Zakonu krzyżackiego, wpisaną na listę zabytków UNESCO.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Przez Gniew prowadzi droga krajowa nr 91, którą najłatwiej dojechać do miasta. Można również dojechać autostradą A1, którą należy opuścić przez węzeł Kopytkowo (jadąc z południa) lub Pelplin (jadąc z północy). W Gniewie należy skręcić z głównej drogi (ul. Krasickiego) w prowadzącą do centrum ul. Kościuszki, która następnie przechodzi w ul. 27 Stycznia. Następnie należy skręcić w prawo w ul. Jana Sobieskiego i zaraz w lewo w drogę dojazdową do Zamku Gniew.

  Odległość od Gdańska to 75 km, od Torunia - 115 km, a od Warszawy - 305 km.

  Pociąg i autobus

  Do Gniewu można dojechać autobusami PKS z Kwidzynia, Gdańska oraz Torunia. Hotel Zamek Gniew oddalony jest o 400 metrów od dworca PKS w Gniewie.

  Adres

  • Hotel Zamek Gniew
  • ul. Zamkowa 3
  • 80-140 Gniew
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • Zamek Gniew Sp. z o.o.
  • ul. Zamkowa 3
  • 83-140 Gniew
  • NIP: 9581181515
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  95%
  95% użytkowników rekomenduje obiekt
  8.7/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria