Q Hotel Grand Cru Gdańsk****

Oferta kończy się za : 2 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Cena w Triverna
  Cena w hotelu
  Oszczędzasz
  Oferta kończy się za 2 dni Po tym czasie oferta może nie być dostępna lub jej cena może wzrosnąć.

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania
  • Nielimitowane korzystanie z sauny i sali fitness (zgodnie z dostępnością)
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 15:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Opłata miejscowa (płatne na miejscu)
  • Parking (w pobliżu znajduje się parking miejski, płatny w godz. 09-20 64 zł/doba)
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna

  Warto wiedzieć

  • Doskonała lokalizacja - 500 m od zabytkowego Żurawia
  • Butikowy hotel - nowoczesne wyposażenie i wnętrza w połączeniu z oryginalnymi ceglanymi ścianami
  • Codzienne śniadania
  • Zdobywca nagrody Best Hotel Award 2015 w kategorii najlepszy hotel 4-5* w Trójmieście
  • Niemowlę / dziecko poniżej 7 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 7-12 lat: 70 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Dostawka dla osoby powyżej 12 lat: 134 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe (dopłata 50 zł za dobę)
  • Oferta nie zawiera pakingu (w pobliżu znajduje się parking miejski, płatny w godz. 09-20 64 zł/doba)
  • Tu zrealizujesz Polski Bon Turystyczny

  Opis

  Grand Cru położony jest w centrum Gdańska, nad Motławą, jedynie pół kilometra od słynnego gdańskiego Żurawia. Hotel urządzony jest w stylu nowoczesnym uzupełnionym o zabytkowe elementy. Luksus, komfort oraz wyrafinowana aranżacja wnętrz czynią ten obiekt jedynym takim hotelem czterogwiazdkowym w Gdańsku. Q Hotel Grand Cru jest zdobywcą m.in. nagrody Best Hotel Award 2015 w kategorii najlepszy hotel 4-5* w Trójmieście.

  Q Hotel Grand Cru oferuje swoim gościom zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach z łazienkami. Nowoczesna aranżacja wnętrz połączona z ceglanymi elementami, nawiązuje do starego Gdańska, a kompleksowe wyposażenie zapewni pełen komfort pobytu. Każdy pokój wyposażony jest w: indywidualnie sterowaną klimatyzację, telewizor LCD, telefon, sejf, zestaw do parzenia kawy i herbaty, mini bar, zestaw do prasowania, bezprzewodowy i bezpłatny Internet (Wi-Fi), dodatkowo w każdej łazience znajduje się suszarka do włosów, szlafrok, ręczniki, zestaw kosmetyków.

  W podziemiach hotelu znajduje się Restauracja Grand Cru, w której wykwintne potrawy oraz wybór unikatowych win są klasą samą w sobie. Grand Cru to wyjątkowe miejsce, idealne na romantyczną kolację, spotkanie biznesowe, czy obiad rodzinny. Szef Kuchni, tworząc menu oraz sommelier, komponując kartę win, zadbali o to, aby każda wizyta w hotelowej restauracji była niezapomnianym przeżyciem. W restauracji serwowane są dania kuchni europejskiej z polskimi akcentami, poza stałą kartą menu co miesiąc można spróbować oferty specjalnej.

  Lokalizacja

  Grand Cru położony jest w centrum Gdańska, nad Motławą, pół kilometra od słynnego gdańskiego Żurawia. Zaledwie parę minut dzieli obiekt od najważniejszych atrakcji, takich jak Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Bazylika Mariacka czy Żuraw. Grand Cru oddalony jest o niecały kilometr od głównego dworca kolejowego i autobusowego.

  Atrakcje

  Każde miasto turystyczne ma kilka takich miejsc, zwanymi atrakcjami, które koniecznie trzeba zobaczyć. W Paryżu jest to Luwr i Wieża Eiffla, w Londynie Big Ben i Pałac Buckingham, w Warszawie Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenka, w Krakowie Sukiennice i Wawel, a w Gdańsku:

  • Długi Targ - to reprezentacyjny plac miasta pełniący funkcję rynku. Długi Targ jest przedłużeniem ul. Długiej i wraz z nią tworzy tzw. Drogę Królewską. Przy długim Targu usytuowanych jest m.in. wiele pięknych kamienic, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Ratusz Miasta, czy Zielona Brama. Długi Targ to ulubione miejsce spotkań zarówno turystów jak i miejscowych, stąd pełni rolę swoistego Starego Rynku w Gdańsku,
  • Żuraw - to zabytkowy dźwig portowy w Gdańsku nad Motławą. Jest to najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie. Żuraw to symbol Gdańska oddający jego morski charakter. Żuraw jest jedną z filii Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku - można w nim podziwiać ekspozycję poświęconą funkcjonowaniu dawnego portu Gdańskiego. Żuraw służył przede wszystkim jako urządzenie portowe do załadunku towarów i balastu na statki, oraz do stawiania ich masztów,
  • Bazylika - konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gdańsku nazywana jest potocznie Koroną Miasta Gdańska, czyli kościół Mariacki jest to miejsce historyczne na mapie miasta. Budynek stanowi największą na świecie świątynię wybudowaną z cegły. Gdański kościół mariacki zachował po dziś dzień niemal całkowicie gotycką architekturę,
  • Dwór Artusa - to gmach w centrum Gdańska, w którym obecnie znajduje się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Dawniej był miejscem spotkań kupców, ośrodkiem życia towarzyskiego, a później giełdą. Dwór Artusa to jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków położonych przy tzw. Trakcie Królewskim w Gdańsku. W skład obecnego zespołu Dworu Artusa wchodzą następujące obiekty: parter dwóch połączonych kamienic zwanych Starym Domem Ławy, właściwy Dwór Artusa oraz Nowy Dom Ławy,
  • Ratusz Głównego Miasta - jest to gotycko-renesansowa budowla, usytuowana na styku ulicy Długiej i Długiego Targu. Ratusz był siedzibą władz najważniejszego obszaru Gdańska, nazywanego od XIV w. Głównym Miastem. Dokładna data powstania budowli nie jest znana. W sezonie turystycznym można wejść na galerię widokową w wieży, skąd z wysokości ok. 50 m roztacza się wspaniała panorama Gdańska.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Dzięki autostradzie A1 do Gdańska można szybko dojechać z centralnej Polski. Trójmiejską obwodnicę należy opuścić przez węzeł Gdańsk Południe, skręcając na drogę S7. Na kolejnym węźle - Gdańsk Lipce należy skręcić w trakt Św. Wojciecha w kierunku Centrum. Tej drogi należy trzymać się aż do centrum miasta, gdzie należy skręcić w prawo w ul. Targ Drzewny, dalej Podwale Staromiejskie i dalej Grodzka. Następnie należy skręcić w lewo w ul. Rycerską - Q Hotel Grand Cru znajduje się po lewej stronie ulicy.

  Odległość od Torunia wynosi ok. 170 km, a od Warszawy - 350 km.

  Pociąg i autobus

  Do Gdańska można bez trudu dojechać pociągiem z głównym miast Polski. Q Hotel Grand Cru oddalony jest o ok. 1,5 kilometra od dworca Gdańsk Główny.

  Adres

  • Q Hotel Grand Cru Gdańsk
  • ul. Rycerska 11-12
  • 80-882 Gdańsk
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Opinię może dodać wyłącznie osoba, która zarezerwowała i zrealizowała pobyt w obiekcie za pośrednictwem Triverna.pl. Dzięku temu mamy pewność, że opinie rzetelnie opisują pobyt w obiekcie.

  Opinie prezentujemy dla hoteli, które zostały ocenione przez naszych użytkowników co najmniej 3 razy.

  Informacja dla konsumentów

  Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: GSH Q Hotel Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka jawna, ul. Lea 202 A, 30-133 Kraków, NIP: 5851459793

  Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Q Hotel Grand Cru Gdańsk. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

  Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpłwu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

  Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

  Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

  Hotel spełnia kryteria