Restauracje, baseny i siłownie pozostają otwarte dla gości hotelowych.

Hotel Ester****

Oferta kończy się za : 15 godz.
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Rabat %
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Codzienne śniadania
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 12:00

  Oferta nie zawiera

  • Parking
  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  Oferta bezzwrotna. W przypadku niewykorzystania pobytu nie przysługuje prawo zwrotu środków. Brak możliwości anulowania i dokonywania zmian w rezerwacji.

  W związku z trwającą pandemią Covid-19, forma serwowania posiłków i możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS. Dokonując rezerwacji akceptujesz, że niektóre usługi i udogodnienia mogą być niedostępne lub ograniczone.

  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  88%
  88 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.6/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Zobacz też ofertę: Bezpłatna anulacja ze śniadaniami

  Warto wiedzieć

  • Wysoko oceniany Hotel zlokalizowany w sercu zabytkowej dzielnicy Kazimierz
  • Lokalizacja przy samej ulicy Szerokiej gdzie odbywa się coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej
  • Z Hotelu można w kilka minut dojść pieszo na Rynek Główny czy Wawel
  • Luksusowe wyposażenie, m.in. klimatyzacja, sejf, minibar
  • W pakiecie codzienne śniadania
  • Możliwa rezerwacja miejsca parkingowego (liczba miejsc ograniczona)
  • Niemowlę / dziecko poniżej lat 6 gratis (śpiące na łóżku z rodzicami)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 6-12 lat: 50 zł za dobę (ze świadczeniami)
  • Dostawka dla osoby powyżej 12 lat: 80 zł za dobę (ze świadczeniami)
  • Hotel akceptuje zwierzęta domowe (za opłatą 40 zł/doba)

  Opis

  Hotel Ester położony jest w samym sercu krakowskiego Kazimierza w obszarze uznanym za pomnik historii, w obrębie dawnego miasta Kazimierza ze Stradomiem wpisanego do rejestru zabytków oraz na Listę Dziedzictwa Światowego. Dzięki doskonałemu usytuowaniu zapewnia chwile spokoju i odpoczynku, a jednocześnie bliskość do tętniącego życiem centrum Krakowa.

  Dla gości z całego świata, chcących doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery tego miejsca hotel udostępnia 30 pokoi w tym pokoje dwu i jednoosobowe, pokoje o podwyższonym standardzie i Apartament. Bez względu na typ pokoju, wszystkie zostały zaprojektowane i wyposażone z myślą o zapewnieniu gościom wysokiego standardu do wypoczynku i pracy. Pokoje ulokowane są na piętrach I-IV, od czego zależna jest ich dekoracja i wystrój wnętrza. Doskonały dobór kolorów wygodne i funkcjonalne meble oraz duża przestrzeń dają pewność, że najważniejszy jest tutaj komfort klienta.

  Na wyposażeniu wszystkich pokoi znajduje się: klimatyzacja indywidualnie regulowana, telefon, najwyższej jakości odbiorniki TV, bezpłatny dostęp do Internetu, sejf, minibar, zestaw do parzenia kawy i herbaty, kompleksowo wyposażona łazienka (wanna lub prysznic, suszarka do włosów, kosmetyki do pielęgnacji).

  Dla wszystkich spragnionych odpoczynku i chcących zregenerować swe siły hotel poleca w swej ofercie saunę, szeroki wybór masaży i usługi kosmetyczne (pielęgnacja dłoni, pielęgnacja stóp, zabiegi upiększające, zabiegi na okolice oczu i ust).

  Restauracja Ester zaprasza na dania kuchni polskiej i żydowskiej, bogaty wybór win, a także cieszące się dużym powodzeniem - wieczory z muzyką na żywo. W sezonie letnim czynny jest ogród kawiarniany. W stylizowanych podziemiach do dyspozycji gości klimatyzowana sala konferencyjno-bankietowa, a także zespół mniejszych sal sprawdzających się na potrzeby kameralnych spotkań biznesowych czy w gronie przyjaciół.

  Dla osób przebywających w Krakowie w celach turystycznych, hotel udostępnia pełny wachlarz wycieczek fakultatywnych: Wieliczka, Oświęcim, Częstochowa, Zakopane, Spływ na Dunajcu.

  Lokalizacja

  Hotel Ester położony jest w samym sercu krakowskiego Kazimierza - modnej i lubianej dzielnicy Krakowa, kilkanaście minut drogi od krakowskiego Rynku Głównego. Dzięki doskonałemu usytuowaniu zapewnia chwile spokoju i odpoczynku, a jednocześnie bliskość do tętniącego życiem centrum Krakowa.

  Atrakcje

  Wśród polskich klejnotów w koronie prym wiedzie Stare Miasto w Krakowie, wpisane na listę UNESCO w 1978 r. jako jedno z pierwszych 12 obiektów na świecie. Obszar wpisany obejmuje Stare Miasto w obrębie dawnych murów, Wzgórze Wawelskie oraz dzielnicę Kazimierz i Stradom.

  Pomnik kultury narodu polskiego, maleńki skrawek współczesnego Krakowa, gdzie zgromadzone są najwspanialsze dzieła kultury i sztuki z całego tysiąca lat historii tego miejsca. W Krakowie mamy 331 zabytkowych kamienic i 2 miliony ruchomych dzieł sztuki. Kraków to przede wszystkim Wawel – dawna siedziba królów polskich. Świetnie zachowane fragmenty murów miejskich z XIV w., żydowska dzielnica Kazimierz, z zabytkowymi synagogami i cmentarzem oraz dorocznym festiwalem piosenki Szalom na Szerokiej. UNESCO doceniło też Uniwersytet Jagielloński z 1364 r., założony przez króla Kazimierza Wielkiego jako drugi w Europie oraz najsławniejszą w Polsce katedrę gotycką czyli kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza i grobami polskich władców. Kraków to też Muzeum Historyczne Miasta Krakowa z najnowocześniejszym w Europie oddziałem w podziemiach rynku, Sukiennice, Błonia, ulica Floriańska z domem Jana Matejki, Barbakanem i artystami, Planty i Kopiec Kościuszki oraz słynne na świecie krakowskie kwiaciarki i najsmaczniejsze obwarzanki.

  Warto zobaczyć również nieco mniej znane perełki Krakowa, miejsca które składają się na jego niepowtarzalny charakter.

  Barbakan zwany też potocznie Rondlem to potężna budowla, o niezwykle oryginalnej konstrukcji, najbardziej wysunięta na północ część fortyfikacji miejskich w Krakowie. Aż do końca XVIII w. Barbakan był obiektem nie do zdobycia. Obecnie barbakan jest oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

  Collegium Maius to najstarszy budynek należący do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zachwycają wspaniałe arkadowe krużganki o kryształowych sklepieniach, studnia usytuowana pośrodku dziedzińca oraz zabytkowe schody prowadzące pierwsze piętro. Warto również zobaczyć zabytkowy portal prowadzący na dziedziniec.

  Pałac Biskupi był miejscem zamieszkania biskupa Karola Wojtyły w latach 1964 – 1978. To właśnie tutaj z tzw. „okna papieskiego” Jan Paweł II rozmawiał z tłumami gromadzącymi się pod pałacem. Do dziś przyjeżdżają tu turyści z Polski, jak i z zagranicy. Pałac biskupi jest największym po Wawelu pałacem krakowskim.

  Sanktuarium w Łagiewnikach to miejsce pielgrzymek ludzi nie tylko z Polski ale i z całego świata. Znajduje się tutaj obraz Jezusa Chrystusa Miłosiernego autorstwa Adolfa Hyły namalowany zgodnie ze wskazówkami, które przekazała w swoim dzienniku beatyfikowana siostra Faustyna Kowalska.

  Jak dojechać?

  Samochód

  Jadąc od strony Warszawy drogą nr 7 należy kierować się cały czas prosto Aleją 29 Listopada, po czym zjechać w niej w prawo w ulicę Wita Stwosza (naprzeciwko Cmentarza Rakowickiego). Następnie należy kierować się ulicą Lubomirskiego i Powstania Warszawskiego, po czym w prawo w ulicę Grzegórzecką. Na skrzyżowaniu z ulicą Starowiślną należy skręcić w lewo, po czym lekko w prawo w ulicę Dajwór i w prawo w ulicę Na Przejściu. Hotel Ester znajduje się na rogu tej ulicy z ulicą Szeroką.

  Jadąc od strony Śląska autostradą A4 najlepiej kierować się na Chyżne i Rzeszów południową obwodnicą Krakowa, po czym opuścić ją na węźle Mirowskim zgodnie ze znakami na centrum Krakowa. Następnie po około 2 km trzeba skręcić w prawo w ulicę Księcia Józefa i jechać cały czas prosto przez Most Zwierzyniecki i Most Zwierzyniecki. Na skrzyżowaniu z ulicą Starowiślną należy skręcić w prawo, po czym lekko w prawo w ulicę Dajwór i w prawo w ulicę Na Przejściu. Hotel Ester znajduje się na rogu tej ulicy z ulicą Szeroką.

  Odległość od Katowic około 75 km, od Wrocławia ok. 270 km, a z Warszawy około 350 km.

  Pociąg i autobus

  Kraków ma dobre połączenia kolejowe z większością polskich miast. Hotel Ester jest położony ok. 2 km od Dworca Głównego. Ten dystans można pokonać taksówką lub tramwajem linii 3 lub 24 (przystanek Miodowa).

  Adres

  • Hotel Ester
  • ul. Szeroka 20
  • 31-053Kraków
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Oferta prezentowana przez firmę

  • AFT Hotel Sp. z o.o.
  • ul. Szeroka 20
  • 31-053Kraków
  • NIP: 6762274897
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  88%
  88 % użytkowników rekomenduje obiekt
  8.6/10
  Średnia ocena naszych klientów

  Hotel spełnia kryteria

  Lokalizacja:
  Standard: