Pałac Wojanów

Oferta kończy się za : 2 dni
Wybierz daty pobytu oraz pokój:
Wybierz datę przyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz datę wyjazdu
Legenda (najedź):
Wybierz pokój
  Do zapłaty brutto:
  Cena w Triverna
  Cena w hotelu
  Oszczędzasz
  Przy rezerwacji opłacasz zaliczkę w wysokości 25% Resztę kwoty możesz zapłacić później

  W cenie otrzymujesz

  • Możliwość anulowania do 7 dni przed przyjazdem
  • Codzienne śniadania
  • Nielimitowany dostęp do basenu, sauny fińskiej i tureckiej oraz jacuzzi
  • Bilet wstępu do Huty Szkła Julia (do odbioru w recepcji)
  • Bezpłatny parking
  • Internet Wi-Fi
  • Podatek VAT
  • Doba hotelowa: 14:00 - 11:00

  Oferta nie zawiera

  • Pozostałe usługi hotelu

  Warunki rezygnacji

  1. Pełną kwotę rezerwacji należy opłacić do 7 dni przed terminem przyjazdu, w przeciwnym przypadku rezerwacja zostaje anulowana, a Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  2. W przypadku anulowania rezerwacji do 7 dni przed przyjazdem Użytkownik otrzyma Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej za pośrednictwem Triverna tytułem rezerwacji.
  3. W przypadku anulowania rezerwacji na mniej niż 7 dni przed przyjazdem lub niewykorzystania pobytu Użytkownikowi nie przysługuje zwrot środków.
  4. Środki Triverna otrzymane w wyniku anulowania rezerwacji można wykorzystać na rezerwację we wszystkich Hotelach w serwisie Triverna, w terminie 365 dni od dnia anulowania rezerwacji.
  5. Środki Triverna nie podlegają wymianie na gotówkę.
  Obiekt zweryfikowany spełnia standardy Triverna
  • do 7 dni przed przyjazdem możesz bezkosztowo anulować rezerwację i otrzymać Środki Triverna o wartości 100% kwoty wpłaconej tytułem rezerwacji
  • wystarczy, że opłacisz 25% wartości rezerwacji w momencie jej dokonywania
  • na wykorzystanie Środków Triverna masz aż 365 dni
  • środki będą widoczne na Twoim koncie użytkownika w serwisie Triverna

  Poznaj szczegóły oferty Zwrot na Środki Triverna

  Warto wiedzieć

  • Hotel osadzony w murach romantycznej rezydencji dworskiej
  • Miano Pomnika Historii Prezydenta RP pod nazwą „Pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej"
  • Codzienne śniadania (w dalszych krokach rezerwacji istnieje możliwość dokupienia obiadokolacji)
  • Aromatyczna kawa na powitanie
  • Nielimitowany dostęp do basenu, sauny fińskiej i tureckiej oraz jacuzzi
  • Bilet wstępu do Huty Szkła Julia (do odbioru w recepcji)
  • Pokoje hotelowe mieszczą się w pałacu oraz w przypałacowych oficynach: Stodoła (w której mieści się recepcja oraz basen), Spichlerz, Oficyna oraz Stajnia (w której mieści się restauracja Kasztanowa - wydawane są śniadania i obiadokolacje)
  • Niemowlę / dziecko poniżej 4 lat gratis (śpiące na łóżku z rodzicami, przy wyborze w systemie)
  • Dostawka dla dziecka w wieku 4-10 lat: 120 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Dostawka dla osoby powyżej 10 lat: 220 zł (za dobę, ze śniadaniem)
  • Obiekt akceptuje zwierzęta domowe
  • Zwierzę dodatkowo płatne 50zł/ doba (możliwość wykupienia w kolejnym kroku rezerwacji)
  • Bezpłatny parking

  Opis

  Pałac Wojanów to nowoczesne centrum konferencyjne ukryte w murach romantycznej rezydencji dworskiej. Komfortowe pokoje sprzyjają odpoczynkowi, a wygodne stylowe meble podkreślają historyczny charakter obiektu. Progi pałacu przez stulecia gościły podróżników i turystów, artystów i polityków, a nawet królów. Wojanów jest magicznym miejscem, pełnym zabytkowych parków, średniowiecznych zamków oraz romantycznych rezydencji, a to wszystko w otoczeniu unikalnej przyrody. Obiekt został uznany za Pomnik Historii Prezydenta RP pod nazwą „Pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej".

  Do dyspozycji gości oddano 222 miejsca noclegowe rozmieszczone w 92 komfortowych pokojach i apartamentach. Każdy pokój charakteryzuje się indywidualnym wystrojem. W głównym budynku pałacu wnętrza wyposażono w oryginalne zabytkowe meble i łazienki z kabiną prysznicową lub wanną. W przestronnych pokojach znajduje się duża sypialnia i salonik dzienny ulokowany w jednej z czterech wież. Z głównej części budynku pałacu rozpościera się widok na wspaniały pałacowy park oraz panoramę gór.

  Pokoje w pozostałych budynkach otaczających dziedziniec utrzymane są w klimatach karkonoskich. Wnętrza pokoi zostały zaprojektowane tak, aby spełniać oczekiwania gości konferencyjnych, indywidualnych i rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych gości hotel przygotował łóżeczka dziecięce i dostawki. Wszystkie pokoje są wyposażone w TV-sat, łącze internetowe, telefon.

  Hotelowe SPA & Wellness to miejsce odpoczynku i głębokiego relaksu. Znajduje się tu 18-metrowy basen z przeciwprądem i hydromasażem, jacuzzi z widokiem na Rudawy Janowickie, sauna fińska i turecka. Ponadto w SPA można skorzystać z profesjonalnych zabiegów na twarz i ciało, masaży tradycyjnych i orientalnych oraz rytuałów.

  Na terenie obiektu mieszczą się dwie restauracje. Restauracja Ogrodowa, której wnętrze nawiązuje do epoki romantyzmu, jest zlokalizowana w centralnej części pałacu. Do tej restauracji należy rozległy taras z widokiem na zabytkowy park i szczyt Śnieżki. Serwowane są tu dania kuchni europejskiej oraz pieczołowicie dobrane wina i inne alkohole. To idealne miejsce na romantyczną kolację lub uroczystość.

  Restauracja Kasztanowa to restauracja bufetowa, w której są podawane codzienne śniadania i obiadokolacje. Mieści się w budynku Stajni.

  W hotelowej Kawiarni znajdującej się w hallu recepcyjnym można przy aromatycznej kawie i pysznym deserze oddać się ciekawej lekturze, zapoznać z historią obiektu lub spędzić czas z przyjaciółmi.

  Zaplecze rekreacyjne hotelu stanowi historyczny park (15 ha) otaczający pałac, z romantycznymi ścieżkami spacerowymi i biegowymi oraz przygotowane boisko do siatkówki. Jest też możliwość wypożyczenia rowerów i kijków nordic walking.

  Najmłodsi goście hotelowi mogą skorzystać z placu zabaw, zajęć na basenie i specjalnie przygotowanego menu w restauracji.

  Lokalizacja

  Wojanów to wieś położona w województwie dolnośląskim, w Sudetach Zachodnich, nad Bobrem, na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich, około 5 km od Jeleniej Góry.

  Atrakcje

  Pierwsza wzmianka o majątku w Wojanowie pojawiła się w 1281 roku. W tamtym czasie należał on do przedstawiciela znanego śląskiego rodu rycerskiego von Zedlitz - Eberharda von Schildau. W rękach tego rodu Wojanów pozostawał aż do 1727 roku, a w 1607 roku Nikolas von Zedlitz wzniósł tutaj renesansowy dwór.

  W Wojanowie zobaczyć można cenny gotycki kościół Wniebowzięcia NMP oraz odnowiony historyczny Pałac Wojanów. Natomiast w Łomnicy Dolnej znajduje się barokowa budowla z 1720 roku i zapomniany Pałac Bobrów.

  Niezwykłe zabytki, malownicza okolica i bliskość przepięknej Jeleniej Góry oraz szczytów sudeckich sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek na Dolnym Śląsku.

  W okolicy warto zobaczyć:

  • Świątynia Wang w Karpaczu
  • Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów
  • barokowa Kaplica Św. Wawrzyńca na szczycie Śnieżki
  • Kolorowe jeziorka w Wieściszowicach rozlewające się na obszarze Rudaw Janowickich, niedaleko Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Jeziora przybierają kolor purpurowy, żółty, szmaragdowy i zielony
  • Zamek Chojnik

  Jak dojechać?

  Samochód

  Pałac Wojanów znajduje się niedaleko Jeleniej Góry. Jadąc drogą krajową nr 3 od strony Wrocławia i Legnicy należy w miejscowości Maciejowa należy skręcić w lewo w ul. Dzierżonia, która prowadzi wprost do Pałacu Wojanów. Na końcu drogi należy skręcić w lewo, gdzie po chwili po prawej stronie drogi znajduje się wjazd na teren pałacu.

  Odległość od Jeleniej Góry to 9 km, od Wrocławia - 110 km, od Poznania - 240 km, od Krakowa - 360, a od Warszawy - 460 km.

  Pociąg i autobus

  Stacja kolejowa w Wojanowie oddalona jest o 1,2 km od Pałacu Wojanów. Zatrzymują się tutaj pociągi Kolei Dolnośląskich na trasie Wrocław - Jelenia Góra.

  Adres

  • Pałac Wojanów
  • Wojanów 9
  • 58-508 Jelenia Góra
  Sprawdź ile czasu zajmie Ci podróż samochodem

  Opinię może dodać wyłącznie osoba, która zarezerwowała i zrealizowała pobyt w obiekcie za pośrednictwem Triverna.pl. Dzięki temu mamy pewność, że opinie rzetelnie opisują pobyt w obiekcie.

  Opinie prezentujemy dla hoteli, które zostały ocenione przez naszych użytkowników co najmniej 3 razy.

  Informacja dla konsumentów

  Oferta pochodzi od przedsiębiorcy: Pałac Wojanów Sp. z o.o. , Wojanów 8, 58-508 Jelenia Góra, NIP: 8982041794

  Usługodawcą i podmiotem odpowiedzialnym za realizację usług hotelowych objętych ofertą jest Pałac Wojanów. Triverna za pośrednictwem serwisu www.triverna.pl umożliwia jedynie dokonywanie rezerwacji usług hotelowych i pośredniczy w zawarciu umowy na usługi hotelowe. Triverna nie odpowiada za treść oferty ani sposób jej realizacji.

  Wszelkie reklamacje związane z realizacją usług hotelowych można zgłaszać bezpośrednio do hotelu lub za pośrednictwem Triverna na adres: reklamacje@triverna.pl - Triverna następnie przekaże Państwa uwagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia ich wpływu, do hotelu. Za sposób rozpatrzenia reklamacji odpowiada hotel.

  Podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie serwisu www.triverna.pl jest Triverna. Wszelkie uwagi co do sposobu funkcjonowania serwisu możecie Państwo zgłaszać na adres: reklamacje@triverna.pl. Triverna rozpatrzy Państwa uwagi w przeciągu 10 dni roboczych od ich wpływu.

  Szczegółowe informacje na temat sposobu funkcjonowania Serwisu znajdziecie Państwo w regulaminie i zakładce "Jak działamy".

  Hotel spełnia kryteria