Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.
Wybierz daty pobytu i pokój
Zalakaros to nowoczesny węgierski kurort opierający się na dobrodziejstwie wody termalnej. Jest malowniczo otoczony przez wzgórza porośnięte winoroślą. Panuje tutaj korzystny mikroklimat, powietrze jest czyste, można się dobrze zregenerować.
W samym miasteczku znajduje się kompleks termalny z krytymi i odkrytymi basenami, wodą leczniczą i licznymi atrakcjami. Na dzieci czekają rozmaite zjeżdżalnie i inne wodne rozrywki dużego parku wodnego, m.in. zewnętrzna rwąca rzeka, sauna dla dzieci, grota solna.
Tylko 35 km stąd oddalone jest Keszthely – najstarsze miasto nad Balatonem. Słynie z zadbanych zabytków i różnych muzeów, w tym. np. Muzeum Marcepanu oraz Muzeum Balatonu. Osoby lubiące zwiedzać powinny zobaczyć rozległy barokowy pałac Festeticsów, rynek o nieregularnym kształcie, gotycki kościół Mariacki czy ulicę Kossutha. Miejscowość jest położona nad Balatonem i oferuje kilka kąpielisk.
Największe jezioro Węgier i zarazem Europy Środkowej jest wąskim zbiornikiem, wydłużonym na osi południowy zachód – północny wschód. Jego długość wynosi 77 km, a szerokość od 4 do 14 km, choć w najwęższym miejscu tylko 1,5 km. Balaton nie jest głębokim jeziorem. Powstał, wypełniając przestrzeń między uskokami płytkiego rowu tektonicznego, na długo po wypiętrzeniu się Karpat. Południowe brzegi jeziora mają charakter szerokich płycizn, przy północnych głębokość sięga 3-4 metrów.
Balaton to akwen, na którym popularne jest żeglowanie oraz wędkarstwo. Woda większości monitorowanych kąpielisk nad Balatonem osiąga wysoką klasę czystości. Wokół jeziora położone są liczne kurorty i winnice.