Ta oferta wygasła i nie jest już dostępna. Poniżej znajdziesz obiekty w zbliżonej lokalizacji oraz o podobnym standardzie.
Wybierz daty pobytu i pokój
Krąg rozłożył się w krainie lasów, jezior i zalesionych wzniesień. To właśnie tutaj w 1414 roku, pomiędzy dwoma jeziorami, powstał zamek gotycki. Z tamtego okresu do dziś przetrwały piwnice z trzema strzelnicami nadziemnymi we wschodniej ścianie zamku. Wyższe kondygnacje były przebudowywane w dobie renesansu i kolejnych epokach. Zabytkowy zamek jest uważany za jedno z najciekawszych nowożytnych założeń rezydencjonalnych na Pomorzu.
Przed zamkiem znajduje się barokowy kościół z XVI/XVII wieku, do którego została dobudowana kaplica grobowa rodu Podewilsów – pochowano w niej dawnych właścicieli zamku. Kościół posiada bogaty wystrój, a jego wyposażenie jest utrzymane w duchu niderlandzkiego manieryzmu. Można podziwiać okazałe sarkofagi oraz interesujące epitafia członków rycerskiego rodu.
Kompleks zamkowy jest bez wątpienia największą zabytkową atrakcją Krągu, jednak nie jedyną, przyciągającą turystów. Nieopodal znajduje się udostępniana przyjezdnym stadnina koni oraz unikalne w skali kraju saunarium, oferujące beczki kąpielowe oraz sauny, w tym saunę na jeziorze. Krąg stanowi znaczący ośrodek turystyczny Wysoczyzny Polanowskiej, zwanej także Krainą pięciu jezior. 600 metrów od zamku przepływa rzeka Grabowa , na której utworzono oznakowaną 11-kilometrową trasę spływu kajakowego.
Do Krągu nie dociera zgiełk wielkiego miasta, jednak do bliższych ośrodków cywilizacji nie jest daleko – Koszalin znajduje się 40 km na zachód, Słupsk 45 km na północny wschód, kaszubskie Miastko 40 km na południe, a Bytów 60 km na wschód.
W zasięgu krótkiego dojazdu samochodem są dostępne nadmorskie kurorty – do Darłowa jest 35 km, do Mielna i Unieścia 50 km, do Dąbek 40 km, a do Ustki nieco ponad 50 km. Każda z tych miejscowości umożliwia wypoczynek na piaszczystej bałtyckiej plaży, bogatą ofertę kulinarną oraz sporo atrakcji turystycznych.
Szukającym miejsc zabytkowych, poza Koszalinem, polecamy udanie się do miasteczka Bobolice (35 km). To wprawdzie nie te ze Szlaku Orlich Gniazd, które słyną z odbudowanego zamku kazimierzowskiego, jednak tutejsze także wiele widziały. Bobolice w województwie zachodniopomorskim przez wieki leżały na szlaku łączącym Wielkopolskę z Kołobrzegiem, już w 1340 roku osada otrzymała prawa miejskie, prawo bicia własnej monety, budowy fosy, młynów oraz spławu drewna. Katastrofami w historii miasta były pożar z 1800 roku, noc kryształowa z 1938 oraz wkroczenie Armii Czerwonej, podczas którego zabudowa miasta została zniszczona w 75%. Ocalały neogotycki kościół, prawosławna cerkiew wraz z cmentarzem z XVI wieku, cmentarz ewangelicki, dwa średniowieczne grodziska oraz część domów konstrukcji ryglowej z XVIII i XIX wieku.
W Koszalinie zaś warto zorientować się w aktualnej ofercie kulturalnej – największego w Polsce zadaszonego amfiteatru, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego czy festiwali filmowych, kabaretowych, jazzowych. Atrakcjami miasta są ponadto tramwaj wodny, zabytkowa wieża widokowa, koszalińska kolej wąskotorowa oraz Skansen Kultury Jameńskiej, upamiętniający mieszkańców dwóch nieistniejących podkoszalińskich wsi, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu do Niemiec, a po których pozostało niepowtarzalnie dekorowane wyposażenie domów i zagród.