Strona główna
Blog
Newsy
Bon Turystyczny na dziecko – 500 Plus – najczęściej zadawane pytania
Newsy

Bon Turystyczny na dziecko – 500 Plus – najczęściej zadawane pytania

JF
Juliusz Fiedler
27 lipca 2020
6 min czytania
Udostępnij:
Bon Turystyczny na dziecko – 500 Plus – najczęściej zadawane pytania

Bon Turystyczny na dziecko przestał obowiązywać w dniu 31.03.2023. W serwisie nie można już wyrazić chęci zrealizowania Bonu Turystycznego w hotelu.

Bon Turystyczny wygasł? Nic nie szkodzi. Sprawdź oferty dla rodzin i odbierz do 500 zł zwrotu na kolejną podróż!

Już od 1 kwietnia 2023 roku serwis triverna.pl rusza z akcją specjalną dla rodzin z dziećmi. Zarezerwuj i zrealizuj rodzinny pobyt w hotelu i zyskaj do 500 zł zwrotu na kolejną podróż!

Ile można zyskać?

Zyskasz 10% wartości dokonanej rezerwacji. Bonus otrzymasz w postaci Środków Triverna do wykorzystania na kolejne rezerwacje.

Jak skorzystać ze zwrotu?

Skorzystanie z promocji 10% gratis na kolejny wyjazd jest bardzo proste. Wystarczy, że dokonasz rezerwacji dowolnego pobytu wraz z dzieckiem w serwisie triverna.pl w trakcie trwania akcji, tj. od 01.04.2023 do 16.04.2023, godziny 23:59. Reszta stanie się automatycznie!

Jakie są wyłączenia i ograniczenia?

Maksymalna kwota zwrotu wynosi 500 zł.

Jeżeli rezerwacja będzie opłacona Środkami Triverna, to wartość użytych Środków Triverna zostanie odjęta od kwoty rezerwacji podlegającej zwrotowi.

Ważne

Bonus 10% w postaci Środków Triverna zostanie przyznany po zrealizowaniu pobytu w hotelu, w ciągu dwóch dni roboczych od dnia wymeldowania się z Hotelu.

Zarezerwuj pobyt i odbierz bonus >>

Regulamin akcji

1. W przypadku dokonania Rezerwacji, w której w składzie podróżnych znajduje się co najmniej 1 dziecko lub niemowlę, w serwisie triverna.pl w okresie od 01.04.2023, g. 00:01 do 16.04.2023, g. 23:59 i zrealizowania pobytu w Hotelu zgodnie z Rezerwacją, Użytkownik otrzyma od Serwisu Środki Triverna, o których mowa w pkt. 10 Regulaminu Serwisu (https://triverna.pl/regulamin) o wartości 10% (po zaokrągleniu w górę do 1 złotego) wartości Rezerwacji, pomniejszonej o wartość wykorzystanych na opłacenie Rezerwacji Środków Triverna.

2. Maksymalna wartość otrzymanych Środków Triverna wynosi 500 zł.

3. Powyższe Środki Triverna zostaną przyznane wyłącznie w przypadku zrealizowanego pobytu w Hotelu.

4. Okres ważności Środków Triverna, o których mowa w niniejszym Regulaminie wynosi 1 rok od dnia ich przyznania.

5. Środki Triverna zostaną zarejestrowane na koncie Użytkownika w ciągu dwóch dni roboczych od dnia wymeldowania się z Hotelu, a Serwis wyśle na adres e-mail Użytkownika informację o ich przyznaniu.

Bon Turystyczny na dziecko – 500 Plus – najczęściej zadawane pytania

Rodzinne wakacje w Polsce? Słoneczny Bałtyk lub malownicze Tatry? Polska baza noclegowa stwarza nieograniczone możliwości do spędzenia urlopu w rodzinnym gronie! Bon Turystyczny na dziecko był narzędziem, które miało na celu wsparcie finansowe polskich rodzin chcących udać się na wypoczynek. Bon miał także pomóc branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym została podpisana przez prezydenta i weszła w życie latem 2020 roku. Wokół jej uchwalenia pojawiało się wiele wątpliwości i mnóstwo pytań. Zebraliśmy odpowiedzi na najczęstsze z nich.

Czy można było wykorzystać Bon na rezerwację w serwisie Triverna.pl?

Tak! W naszym serwisie znajduje się wiele hoteli, w których można było zrealizować Bon Turystyczny. Pełną ich listę publikowaliśmy tutaj. Sukcesywnie pojawiały się na niej kolejne obiekty.

Skorzystanie z bonu było naprawdę proste, zobacz co wystarczyło zrobić krok po kroku:

  • Wybrać interesujący Cię hotel z listy – lista hoteli, w których można było zrealizować bon
  • Dokonać rezerwacji i opłacić 25% jej wartości poprzez nasz serwis
  • Pozostałą kwotę dopłacić w hotelu, wykorzystując bon.

W toku rezerwacji, na etapie Płatności zaznaczyć pole 'Bon Turystyczny’ i podać imię, nazwisko oraz datę urodzenia dziecka, na które wystawiono bon. Jeśli chciało się wykorzystać więcej bonów i jechać z większą liczbą dzieci, wystarczyło podać także ich dane.

Formularz gdzie należy podać dane dziecka

Kto mógł otrzymać Bon Turystyczny?

Z bonu turystycznego mogli skorzystać rodzice co najmniej jednego dziecka do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługiwał jeden bon. Według ustawy bon mógł być wykorzystany także przez rodziców dzieci, które urodziły się do 31 grudnia 2021 r.

Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługiwał niezależnie od poziomu dochodów. Z bonu turystycznego mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Jaka była wartość bonu?

Bon turystyczny miał wartość 500 zł, która przysługiwała na każde dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego osoba uprawniona otrzymała dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzymała bony o łącznej wartości 1000 zł. Bon był wolny od podatku i nie wliczało się go do wysokości dochodu.

Jak otrzymywało się bon?

Bon turystyczny można było wygenerować w systemie teleinformatycznym po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Bon miał postać unikalnego, 16-cyfrowego numeru, który otrzymywało się za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten trzeba było wykorzystać podczas rezerwacji pobytu lub okazać najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Gdzie można było wykorzystać bon?

Bon turystyczny można było zrealizować na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Można było go wykorzystać na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Pełna lista obiektów została udostępniona przez Polską Organizację Turystyczną

Czy za pobyt w hotelu można było zapłacić bonem za dzieci i za siebie czy tylko za dzieci?

Usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, za które płatność została dokonana za pomocą bonu, miały być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano bon.

Usługa hotelarska lub impreza turystyczna były świadczone na rzecz dziecka, gdy z usługi hotelarskiej korzystało lub w imprezie turystycznej uczestniczyło dziecko, nawet gdy ze względu na jego wiek z jego udziałem nie wiązała się dodatkowa płatność. Warunkiem skorzystania z bonu było uczestnictwo dziecka, na które bon przysługiwał.

Do kiedy można było zrealizować bon?

Bon turystyczny można było realizować aż do końca marca 2023.

Znaczenie miał termin płatności bonem, a nie termin korzystania z usługi turystycznej. Czyli pobyt w hotelu mógł odbyć się w późniejszym terminie, natomiast płatność bonem należało zrealizować do końca marca.

JF
Juliusz Fiedler
Udostępnij:

Podobne artykuły

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Otrzymuj najlepsze oferty Triverny i informacje o promocjach!

Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności.