Strona główna
Blog
Newsy
Opłaty za wstęp do Kampinoskiego Parku Narodowego
Newsy

Opłaty za wstęp do Kampinoskiego Parku Narodowego

JF
Juliusz Fiedler
07 marca 2022
2 min czytania
Udostępnij:
Opłaty za wstęp do Kampinoskiego Parku Narodowego

Rząd szykuje projekt ustawy, która ujednolicałaby pobór opłat za wstęp do parków narodowych. Od przyszłego roku płatne miałoby być odwiedzanie wszystkich polskich parków narodowych, a więc także Puszczy Kampinoskiej.

Obecnie prawo pozwala parkom pobierać opłaty za wstęp od osób niebędących mieszkańcami gmin sąsiadujących z parkiem. Z tego właśnie względu Kampinoski Park Narodowy nie zdecydował się na wprowadzenie opłat – biletów wstępu i tak nie musieliby kupować mieszkańcy Warszawy, a to właśnie oni najczęściej przybywają na teren puszczy (około 1 mln osób rocznie).

Zgodnie z opracowywaną nową ustawą o parkach narodowych z opłaty wstępu zwolnieni byliby mieszkańcy tylko tych gmin, na których terenie znajduje się park (w przypadku Kampinoskiego PN są to Brochów, Czosnów, Izabelin, Kampinos, Leoncin, Leszno, Łomianki, Sochaczew i Stare Babice), a także rodziny wielodzietne, dzieci do lat 7 czy pracownicy parku.

Nie podano jeszcze szczegółów dotyczących wysokości opłaty za wstęp ani sposobu jej pobierania, na razie jest mowa o biletach jednorazowych oraz okresowych. Kampinoskiemu PN pieniądze na pewno by się przydały – park opłaca sprzątanie nieczystości, utrzymywanie infrastruktury turystycznej, usuwanie niebezpiecznych drzew czy bieżące remonty szlaków.

JF
Juliusz Fiedler
Udostępnij:

Podobne artykuły

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Otrzymuj najlepsze oferty Triverny i informacje o promocjach!

Triverna
Triverna to ekskluzywny klub hotelowy ze starannie dobranymi ofertami w wyjątkowych cenach specjalnie dla klubowiczów. Korzystając z naszego Klubu masz pewność, że oferowane promocje są unikalnymi okazjami. Możesz zaoszczędzić nawet do 70%.Serwis triverna.pl używa cookies. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności. Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z naszą polityką prywatności.