Bestsellery 2019 – czyli najchętniej wybierane hotele

Już kolejny rok możemy dzielić się naszą pasją, czyli podróżowaniem. To właśnie podróże i chęć umożliwienia Wam odkrywania nowych miejsc, nie tylko w Polsce, ale także zagranicą, daje nam ogromną satysfakcję. Podróż, poza swoim pierwotnym znaczeniem czyli przemieszczaniem się, to również odkrywanie – nie tylko kolejnych punktów na mapie, ale także doświadczeń, kultur i obyczajów. Dzięki współpracy z hotelami łączymy ludzi i miejsca.

Mamy ogromną nadzieję, że Wasz rok 2019 minął pod znakiem wielu udanych i niezapomnianych wyjazdów. Dzięki Wam mogliśmy zebrać listę najlepiej sprzedających się hoteli i obiektów w mijającym roku. Chcemy również, aby nadchodzący nowy rok obfitował we wspaniałe podróże. Dlatego też oferujemy Wam promocyjne ceny pobytów na cały rok 2020 w hotelach i obiektach z listy Bestsellerów 2019.

Może nad morze – czyli dlaczego warto pojechać na urlop nad polskie morze

Jesienne odcienie liści i zimowy zapach morza

W minionym roku prym na szczycie listy Bestsellerów Triverny zdecydowanie wiodły hotele mieszczące się nad morzem. To właśnie urok polskiego Bałtyku zachęcił większość naszych klientów do spędzenia nad nim swojego wolnego czasu – nie tylko latem!

Morze o każdej porze roku urzeka zarówno swoją atmosferą, jak i różnymi aktywnościami, które można tutaj uprawiać. Jesienią i zimą głównymi zaletami jest wszechobecny spokój i cisza, na którą nie można liczyć podczas miesięcy wakacyjnych. Właśnie ten czas to najlepszy moment na spacery po plaży, wsłuchanie się w szum morza i krzyki mew. Ukoją one nerwy, pozwolą wypocząć i wyciszyć się. Ponadto zimą nad morzem wzrasta ilość jodu w powietrzu, który ma pozytywny wpływ na odporność. Z każdym oddechem wdycha się wartościowy pierwiastek wspierający regulację pracy układu nerwowego i metabolicznego, poprawiający krążenie krwi oraz pozytywnie wpływający na rozwój fizyczny i psychiczny.

Hotel Skal – nadmorski bestseller 2019

Mimo iż pogoda jesienią i zimą nie zawsze spełnia oczekiwania turystów, to nawet w te chłodniejsze dni warto wybrać się na przejażdżkę rowerową wzdłuż trasy R10, która przebiega tuż przy linii brzegowej. Dla miłośników błogiego wypoczynku wiele nadmorskich hoteli posiada w swojej ofercie zabiegi SPA oraz możliwość zrelaksowania się w saunie, basenie czy jacuzzi. Dzięki czemu bez względu na aurę panującą na dworze można skorzystać z wielu udogodnień i atrakcji wewnątrz obiektu.

Wiosenna, morska aura i beztroskie lato na plaży

Najchętniej wybieranymi hotelami i obiektami w 2019 roku nad morzem były miejsca znajdujące się w Pobierowie, Ustroniu Morskim, Łebie i na Helu. To właśnie te 4 lokalizacje przyciągnęły najwięcej naszych klientów. Wymienione nadmorskie miejscowości zachęcają nie tylko świetnym położeniem tuż przy plaży, ale również atrakcjami i aktywnościami, które urozmaicą wolny czas wczasowiczów o każdej porze roku.

W Pobierowie warto wybrać na spacer Szlakiem Nadmorskim im. Czesława Piskorskiego, który przebiega wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. Wycieczka tą trasą to ciekawa alternatywa dla osób chcących poza wylegiwaniem się na leżaku spędzić aktywnie urlop. Przemierzając szlak można dotrzeć do pobliskiego Niechorza.

Ustronie Morskie to także miejsce typowo wypoczynkowe. Tutejsze plaże kuszą złotym piaskiem i czystą wodą. Relaksowanie się w takich okolicznościach przyrody pozwala zapomnieć o codziennych obowiązkach. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek polecamy spacer po okolicznych lasach, w których ukryte są potężne schrony i działobitnie oraz dwa wyjątkowe stare dęby: Bolesław (800 lat) i Warcisław (640 lat).

Wydmy Słowińskiego Parku Narodowego

Kolejną z nadmorskich miejscowości zachęcającą turystów nie tylko do spędzania czasu na plaży, ale również do spacerów po wydmach Słowińskiego Parku Narodowego jest Łeba. Do tego miasta, znajdującego się między jeziorem Łebsko i Sarbsko, warto przyjechać o każdej porze roku. To miejsce, gdzie można odpocząć wylegując się na plaży, bądź spacerując po ruchomych wydmach, które tworzą niepowtarzalny pustynny pejzaż, zwany potocznie polską Saharą.

Ostatnią proponowaną przez nas destynacją nad polskim morzem jest Hel. Miasto usytuowane na malowniczej i pełnej zieleni Mierzei Helskiej otoczonej wodami Bałtyku. Hel zachęca turystów nie tylko do odpoczynku na plażach, ale także do odwiedzin jedynego w Polsce fokarium. Zajmuje się ono odtworzeniem kolonii foki szarej w Morzu Bałtyckim.

Mierzeja Helska z lotu ptaka
Hel – jedna z najpopularniejszych destynacji nad Bałtykiem

City Break – czyli jak spędzić czas wolny w dużym mieście

Miasto to dla wielu z nas szara codzienność, która nie zawsze musi być nudna, a urlop w nim spędzony nie musi wiązać się jedynie z odpoczynkiem we własnym domu. Duże metropolie oferują swoim mieszkańcom wiele niesamowitych atrakcji i niezapomnianych wydarzeń o każdej porze roku. Ponadto warto także odwiedzić miasta, w których wcześniej się nie było, bądź nie mieliście czasu w pełni odkryć ich sekretów.

Gdańsk jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast

Idealną propozycją dla osób chcących zmienić otoczenie choćby na weekend są wycieczki city break. Pozwalają one poznać inne miasto poprzez zwiedzanie najważniejszych miejsc i najciekawszych atrakcji turystycznych oraz próbowanie lokalnej kuchni. Szczególnie jeśli nasza destynacja znajduje się na drugim krańcu Polski.

Bestsellery 2019 w mieście

Razem z naszymi najczęściej odwiedzanymi hotelami w dużych miastach obalmy mit, że w wakacje i ferie w mieście są nudne. Duża część naszych klientów decyduje się na spędzenie czasu wolnego właśnie w dużej metropolii.

Jednym z najchętniej wybieranych kierunków jest Gdańsk. Miasto położone nad morzem, które urzeka odwiedzających swoją bogatą historią, zabytkową architekturą i nadmorskim klimatem. To miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku, ze względu na jego niepowtarzalny urok i ilość unikalnych zabytków. Gdańsk jest destynacją, która zadowoli każdego bez wyjątku, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na uwagę zasługuje również Sopot, który bez wątpienia jest miastem przyciągającym największą ilość turystów głównie latem. Choć większość odwiedzających przybywa tu głównie ze względu na piaszczyste plaże, to Sopot zachęca także swoją architekturą i zabytkami. Najbardziej znaną atrakcją jest najdłuższe w Polsce i Europie drewniane molo, którego długość liczy ponad 500 metrów. Drugim symbolem miasta jest Krzywy Dom mieszczący się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Z kolei sama ulica jest głównym deptakiem zwanym „Monciakiem”. Wzdłuż niej rozsiane są liczne knajpki, sklepy z pamiątkami i zabytkowe kamienice.

Copernicus Toruń Hotel – miejski bestseller 2019

Kolejną perełką na mapie Polski jest Toruń – stolica piernika i rodzinne miasto Mikołaja Kopernika. Znajduje się tutaj znakomicie zachowana średniowieczna starówka, która została wpisana na Światową Listę Kultury i Dziedzictwa Narodowego UNESCO w 1997 roku. To niezwykłe miasto tętniące życiem o każdej porze dnia oraz jeden z ważniejszych ośrodków kultury i nauki.

Wrocławski Rynek

Na szczycie listy najczęściej odwiedzanych miast znajduje się także Wrocław. Stolica województwa Dolnośląskiego posiada ponad 1000 letnią historię, dzięki czemu zachwyca odwiedzających ilością unikalnych zabytków. Wrocław to jeden z najpiękniejszych ośrodków miejskich w Polsce, w którym warto zwrócić uwagę na piękną architekturę, urocze zaułki, zielone skwery i romantyczne kafejki. Niepowtarzalna atmosfera miasta sprawia, że nie chce się stąd wyjeżdżać.

SPA & Wellness – czyli dokąd się wybrać, aby zaznać relaksu

Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie swojego wolnego czasu w hotelach oferujących zabiegi SPA. Nadmiar obowiązków, stres i szybsze tempo życia powodują zwiększone zainteresowanie takimi miejscami. Można w nich oddać się błogiemu lenistwu oraz skorzystać z różnorodnych zabiegów upiększających, co przyczynia się do regeneracji sił i odzyskania chęci do życia.

Choć potocznie zaczęło się uważać, że termin SPA pochodzi od pierwszych pierwszych liter łacińskiego wyrażenia „Sanus per aqua”, czyli „zdrowie przez wodę”. To w rzeczywistości wziął on swoją nazwę od belgijskiej miejscowości Spa, które słynie z gorących źródeł i jako uzdrowisko było znane już w XIV wieku. Obecnie pojęcie to oznacza usługi kosmetyczne i odprężające oferowane przez hotele i salony zabiegowe mogące mieć także właściwości lecznicze.

Terminem posiadającym podobne, lecz nieidentyczne znaczenie jest Wellness. Używane jest ono w znaczeniu zapewnienia stanu zdrowej równowagi umysłu, ciała i ducha człowieka, powodujące uczucie ogólnego błogostanu. Wszelkiego rodzaju kuracje są ważne, aby zapewnić odprężenie i ukojenie od codziennych zmartwień.

Bestsellery 2019 SPA & Wellness

W kategorii SPA & Wellness hotele cieszące się największym zainteresowaniem klientów Triverny łączy bogata oferta. Oprócz zabiegów oferują także mnogość atrakcji – boiska sportowe, kręgielnie, parki linowe, sale zabaw dla dzieci i wiele innych. Sprawia to, że cała rodzina, duzi i mali, nie będą się nudzić przez cały pobyt.

Park wodny w Hotelu Gorzelanny

W miejscowości Pokrzywna w województwie Opolskim znajduje się Hotel Gorzelanny. Na terenie kompleksu znajduje się mnóstwo atrakcji, m.in. park linowy, kompleks basenów zewnętrznych, basen wewnętrzny, park rozrywki, a nawet ciuchcia oferująca przejażdżki wokół hotelu. Ofertę uzupełnia Instytut Zdrowia i Urody Yasumi. Ponadto położenie w pobliżu Parku Krajobrazowego Góry Opawskie zapewnia odwiedzającym kontakt z naturą.

Kolejny nasz bestseller znajduje się w Licheniu Starym, który kojarzony jest głównie jako ośrodek pielgrzymkowy. Zwłaszcza ze względu na znajdującą się tutaj Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Budowla zachwyca swoim wyglądem i wielkością. Znajdujący się tuż obok bazyliki Hotel Atut przyciąga gości swoimi atrakcjami i bogatą ofertą SPA & Wellness. Można tutaj odetchnąć od obowiązków dnia codziennego zanurzając się w przestronnych basenach oraz spędzić miłe chwile w jacuzzi wzbogaconym w minerały. Pobyt w takich warunkach pozwoli odprężyć się i wyciszyć.

Ostatnią pozycją na liście najczęściej odwiedzanych miejsc w kategorii SPA & Wellness jest Hotel Mikołajki. Ten niepowtarzalnie położony na wyspie hotel organizuje m.in. różne zajęcia fizyczne, takie jak nordic walking czy aerobik wodny w basenach. Dzięki tego typu aktywnościom można nie tylko wymodelować sylwetkę, ale także dać upust wszelkim emocjom. Goście mogą skorzystać z szerokiej oferty masaży i zabiegów, które umilą ich pobyt.

Góry dla każdego – czyli gdzie wybrać się w polskie góry

Polskie góry to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Pomimo, że rozciągają się one wzdłuż całej południowej granicy, to w zależności od pasma górskiego wyglądają inaczej. Dzięki czemu każdy bez względu na poziom zaawansowania znajdzie w nich swój własny zakątek. Tatry, Beskidy, Bieszczady, Pieniny, Góry Świętokrzyskie czy Karkonosze, każde z tych pasm posiada swój indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Zakopane – niekwestionowana zimowa stolica Polski

Jeśli więc jeszcze nie jesteście miłośnikami górskich wędrówek po szlakach i zdobywania szczytów, to spróbujcie chociaż raz spędzić swój wolny czas w polskich górach. Znajduje się tu wiele zakątków, które pozwalają turystom na najróżniejsze formy wypoczynku. W otoczeniu tych niesamowitych krajobrazów można zaznać spokoju i odpoczynku od codzienności, ale także odetchnąć świeżym i czystym powietrzem.

Bestsellery 2019 w górach

Największym zainteresowaniem cieszą się Tatry, które z roku na rok odwiedza coraz więcej turystów. To właśnie tutaj znajduje się najwyższy szczyt Polski, czyli Rysy o wysokości 2499 m n.p.m., a także Giewont, który można nazwać najpopularniejszą górą w naszym kraju. U podnóża Tatr leży Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski. To tutaj znajduje się słynna skocznia narciarska Wieka Krokiew, gdzie odbywają się coroczne międzynarodowe zawody. Miasto może poszczycić się malowniczymi krajobrazami i unikatową florą i fauną. Jedną z atrakcji wartą uwagi jest wjazd kolejką linową na Gubałówkę, z której rozpościera się jeden z ładniejszych widoków na panoramę Tatr.

Sporym zainteresowaniem ze strony turystów cieszą się również Beskidy, które są o wiele niższe niż Tatry, ale przez to bardziej przystępne dla osób mniej zaawansowanych w górskich wędrówkach. Najwyższym szczytem jest Babia Góra w Beskidzie Żywieckim, która mierzy 1725 m n.p.m. W pobliżu gór znajduje się miejscowość Ustroń będąca doskonałą bazą wypadową na pobliskie szlaki. Jest to także świetnie miejsce wypoczynkowe zarówno latem, jak i zimą. Najbardziej znaną atrakcją tych okolic jest Czantoria (995 m n.p.m.), górująca nad miastem. Znajduje się tutaj tor saneczkowy i całoroczna kolej linowa, dzięki czemu Czantoria jest odwiedzana przez cały rok.

Hotel Olympic Spa & Wellness – górski bestseller 2019

Kolejną miejscowością przyciągającą odwiedzających swoim klimatem jest Limanowa. Miasto to położone jest w południowej Małopolsce, we wschodniej części Beskidu Wyspowego. Jest ono rajem dla miłośników turystyki górskiej, gdyż można stąd wyruszyć na liczne szlaki, które są stosunkowo łatwe dla przeciętnego piechura. Bliski kontakt z naturą podczas wycieczek sprzyja relaksowi i ucieczce od codziennych zmartwień.

Zamki i Pałace – czyli alternatywne oblicza hoteli

Interesującą kategorią na portalu Triverna.pl są „Zamki i Pałace”, czyli obiekty, które przypominają wizualnie powyższe obiekty lub w rzeczywistości nimi są. Ich niesamowita architektura i pięknie zaaranżowane wnętrza powodują, że goście mogą poczuć się jak ich ulubieni bohaterowie z baśni i bajek. Większość z nich posiada bardzo interesujące historie, które warto zgłębić udając się w takie miejsce. Spędzenie urlopu w pałacu, bądź zamku to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych hoteli.

Bestsellery 2019 Zamki i Pałace

Jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości, w której znajdują się współpracujące z portalem zamki i pałace, jest Karpacz. To urokliwa górska miejscowość położona w Karkonoszach u podnóża góry Śnieżki. To idealne miejsce dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, a także lubiących spędzać czas na łonie natury. Znajduje się tu wiele malowniczych szlaków turystycznych oraz atrakcyjnych zabytków z bogatą historią. Jednym z nich jest Zamek Księża Góra, którego początki sięgają 1897 roku, wówczas był on własnością baronów von Perglas. Z początku w zabytkowej Willi Zameczek funkcjonowała kawiarnia, w której organizowane były bale, na których gościły ważne osobistości. Po II Wojnie Światowej, obiekt gościł takie osoby jak Bolesław Bierut, czy Wojciech Jaruzelski. Archiwalne źródła, zdradzają też, że odpoczywali tu Prezydenci Polski Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, a także kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Pałac Wojanów

Ciekawym punktem na mapie wartym uwagi jest również Wojanów w województwie dolnośląskim w Sudetach Zachodnich. Wieś ta znajduje się na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich. Malownicza przyroda i sudeckie szczyty sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek na Dolnym Śląsku. Ponadto znajduje się tu renesansowy dwór wzniesiony przez Nikolasa von Zedlitz w 1607 roku. Obecnie w Pałacu w Wojanowie mieści się kompleks hotelowo-konferencyjny.

Podróże w 2020 roku

W nadchodzącym nowym roku życzymy Wam samych niezapomnianych podróży, wspaniałych wspomnień i niepowtarzalnych przeżyć. Pragniemy, aby Wasz 2020 rok obfitował w liczne wyjazdy, te bardziej i mniej spontaniczne. Abyście potrafili łapać każdą chwilę i czerpać radość z niepozornych rzeczy.